Android Telefonda "Uygulama Optimize Ediliyor" Sorununun Çözümü | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android Telefonda “Uygulama Optimize Ediliyor” Sorununun Çözümü

android meditek

Nadiren de olsa telefonumuzu açtığımız zaman sanki uygulamalar “yeniden başlatılıyor” veya” uygulamalar yeniden yükleniyor” gibi küçük ekranlar çıkmaktadır. Bu işlemler sadece telefonu ilk satın aldığınızda kendini güncellerken ortaya çıkar. Daha sonradan çıkması bir hata ayıklama sorunu demektir. Gerekli güncelleştirme işlemleri yapıldıktan sonra telefonumuzu kapatıp açınca söz konusu ekranlar bir daha gelmemek üzere gider. Yaşanılan bu problemin en çok rastlanılanı ise “ 1/1 Uygulama Optimize Ediliyor “ uyarısıdır.android başlatılıyor

Söz konusu ekran uyarısı bir uygulamadan kaynaklanan sorunlardan çıkmaktadır. Bu problemi çözüme kavuşturmak için aşağıdaki adımları takip etmenizi öneririz. Bazı çözüm teknikleri cihazınızdaki bilgilerinizi silme riskine sahip olduğu için işlem adımına geçmeden önce yedeklerinizi almanızı tavsiye ederiz.

Yüklenilen En Son Uygulamaları Kontrol Ediniz

Yukarıdaki hata mesajını ne zaman almaya başladınız? Bazı zararlı uygulamalar, özellikle ücretsiz ve reklamlı uygulamalar bu hatayı verebilmektedir. Bu nedenle ne yüklediğinizi, son zamanlarda yeni uygulama yükleme geçmişinizi, yüklediğiniz diğer dosyalarınızı kontrol ediniz. Büyük olasılıkla son yüklediğiniz uygulamalardan biri bu hataya zemin hazırlayabilir. Eğer tespit ettiğinizi düşünüyor iseniz söz konusu hatalı uygulama ya da uygulamaları sistemden kaldırarak uyarı mesajını alıp almadığınızı kontrol edin. Eğer hala hata mesajını alıyorsanız aşağıdaki çözüm önerileri ile işlemlere kaldığımız yerden devam edelim.

Security Mode / Güvenli Mod

android optimizeBu çözüm tavsiyesinin zemini yine yukarıda anlatılana benzemektedir. Güvenli mod sistemi ile çalıştırdığımız cihazlar olabildiğince en hızlı ve en saf hali ile işlemleri gerçekleştirir. Yani cihazımızda “ 1/1 Uygulama Optimize Ediliyor “ hatasının güvenli mod aktifken çıkmasının tek sebebi uygulama kaynaklı olabilir. bu problemin uygulama odaklı ortaya çıkan bir sebepten kaynaklanıp kaynaklanmadığına karar vermek için en ideal yöntemlerden biridir. Eğer herhangi bir uygulamadan dolayı hata oluşuyor ise kaldırarak telefonunuzu yeniden başlatınız ve kullanıma devam ediniz.

Ağ Ayarlarına Bakalım

Pek çok akıllı telefon kullanıcısında ortaya çıkan nedenler arasında Ağ Ayarlarından kaynaklanan sebepler olabilir. Böyle bir koşulda ağ ayarlarımıza girerek ayarları resetlememiz yani sıfırlamamız gerekmektedir. Kısacası şifre ve wifi ağı bilgilerini sıfırlamak gerekir. Şifrenizi not ederek işlemi yapınız ve yeniden ağa bağlanmak için şifrenizi tekrar giriniz.

Akıllı Cihazı Sıfırlama İşlemi

android fabrika ayarları

Yukarıda anlatılan çözüm önerilerinden herhangi biri sorununuzu ortadan kaldırmadı ise geriye kalan tek yöntem android telefonu  sıfırlama adımıdır. Gerekli yedeklemelerinizi yapmayı ihmal etmeyiniz.

Bu işlem için telefonunuzun uygulama ana menüsünden “Ayarlar”a oradan da “Yedekle ve Sıfırla” menüsüne giriş yaparak telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürünüz yani sıfırlayınız. Bu işlem akıllı telefonunuzu aldıktan sonra kurduğunuz tüm uygulamalarınızı, mesajlarınızı, telefon hafızasındaki tüm dosya ve resimlerinizi sileceği için yedekleme yapmanızı tekrar tavsiye ediyoruz. En son anlatılan telefon sıfırlama adımı ile tüm hatalar giderilecektir. Kısacası aldığınız ilk güne döndürülecektir. Dileriz sorununuzu halletmişsinizdir.

Bir yorum bırakınız...

*

ekran kartı öğrenme

Windows 10’da Ekran Kartı Özelliklerini Öğrenme

Çoğu Windows kullanıcısı sahip olduğu ekran kartının özelliklerini bilmiyor. Fakat Windows için ...
samsung note 20 ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, Samsung Galaxy Note20 ve Samsung Galaxy Note20 Ultra telefonalarını resmen duyurdu ...
QuitNow-Stop Smoking

Sigara Bırakma Uygulaması QuitNow-Stop Smoking Özellikleri

Mükemmel bir uygulama olan quitNow-stop smoking sayesinde sigara bırakmak için önemli bir ...
City Maps 2Go

Çevrimdışı Harita Uygulaması City Maps 2Go Pro Offline Maps Özellikleri

Android cihazlar için üretilmiş en gelişmiş harita uygulamalarından olan City Maps 2Go ...
Google files

Google Files, Dosyaları Korumak İçin PİN Güvenliği Ekliyor

Google files, Android telefonlarda dosya yönetmek  ve telefonda boş alan açmakiçin kullanılan ...
pdfelement

Kolay PDF Düzenlemek İçin Wondershare PDFelement

Günümüzde en çok kullanılan belge formatlarından bir tanesi olan pdf için düzenleme ...
hevc h.265

Windows 10’da HEVC (H.265) Video Ücretsiz Nasıl Açılır?

Video  görüntü kalitesi standardı her geçen gün artmaktadır. Buna da bağlı olarak ...
marsa yolculuk

Temsili Mars Bileti Nasıl Alınır? Marsa İsim Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Mars bileti nasıl alınır? Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, geçtiğimiz günlerde ...