Android Telefonda "Uygulama Optimize Ediliyor" Sorununun Çözümü | Sonsuz Teknoloji Android Telefonda "Uygulama Optimize Ediliyor" Sorununun Çözümü | Sonsuz Teknoloji

Android Telefonda “Uygulama Optimize Ediliyor” Sorununun Çözümü

android meditek

Nadiren de olsa telefonumuzu açtığımız zaman sanki uygulamalar “yeniden başlatılıyor” veya” uygulamalar yeniden yükleniyor” gibi küçük ekranlar çıkmaktadır. Bu işlemler sadece telefonu ilk satın aldığınızda kendini güncellerken ortaya çıkar. Daha sonradan çıkması bir hata ayıklama sorunu demektir. Gerekli güncelleştirme işlemleri yapıldıktan sonra telefonumuzu kapatıp açınca söz konusu ekranlar bir daha gelmemek üzere gider. Yaşanılan bu problemin en çok rastlanılanı ise “ 1/1 Uygulama Optimize Ediliyor “ uyarısıdır.android başlatılıyor

Söz konusu ekran uyarısı bir uygulamadan kaynaklanan sorunlardan çıkmaktadır. Bu problemi çözüme kavuşturmak için aşağıdaki adımları takip etmenizi öneririz. Bazı çözüm teknikleri cihazınızdaki bilgilerinizi silme riskine sahip olduğu için işlem adımına geçmeden önce yedeklerinizi almanızı tavsiye ederiz.

Yüklenilen En Son Uygulamaları Kontrol Ediniz

Yukarıdaki hata mesajını ne zaman almaya başladınız? Bazı zararlı uygulamalar, özellikle ücretsiz ve reklamlı uygulamalar bu hatayı verebilmektedir. Bu nedenle ne yüklediğinizi, son zamanlarda yeni uygulama yükleme geçmişinizi, yüklediğiniz diğer dosyalarınızı kontrol ediniz. Büyük olasılıkla son yüklediğiniz uygulamalardan biri bu hataya zemin hazırlayabilir. Eğer tespit ettiğinizi düşünüyor iseniz söz konusu hatalı uygulama ya da uygulamaları sistemden kaldırarak uyarı mesajını alıp almadığınızı kontrol edin. Eğer hala hata mesajını alıyorsanız aşağıdaki çözüm önerileri ile işlemlere kaldığımız yerden devam edelim.

Security Mode / Güvenli Mod

android optimizeBu çözüm tavsiyesinin zemini yine yukarıda anlatılana benzemektedir. Güvenli mod sistemi ile çalıştırdığımız cihazlar olabildiğince en hızlı ve en saf hali ile işlemleri gerçekleştirir. Yani cihazımızda “ 1/1 Uygulama Optimize Ediliyor “ hatasının güvenli mod aktifken çıkmasının tek sebebi uygulama kaynaklı olabilir. bu problemin uygulama odaklı ortaya çıkan bir sebepten kaynaklanıp kaynaklanmadığına karar vermek için en ideal yöntemlerden biridir. Eğer herhangi bir uygulamadan dolayı hata oluşuyor ise kaldırarak telefonunuzu yeniden başlatınız ve kullanıma devam ediniz.

Ağ Ayarlarına Bakalım

Pek çok akıllı telefon kullanıcısında ortaya çıkan nedenler arasında Ağ Ayarlarından kaynaklanan sebepler olabilir. Böyle bir koşulda ağ ayarlarımıza girerek ayarları resetlememiz yani sıfırlamamız gerekmektedir. Kısacası şifre ve wifi ağı bilgilerini sıfırlamak gerekir. Şifrenizi not ederek işlemi yapınız ve yeniden ağa bağlanmak için şifrenizi tekrar giriniz.

Akıllı Cihazı Sıfırlama İşlemi

android fabrika ayarları

Yukarıda anlatılan çözüm önerilerinden herhangi biri sorununuzu ortadan kaldırmadı ise geriye kalan tek yöntem android telefonu  sıfırlama adımıdır. Gerekli yedeklemelerinizi yapmayı ihmal etmeyiniz.

Bu işlem için telefonunuzun uygulama ana menüsünden “Ayarlar”a oradan da “Yedekle ve Sıfırla” menüsüne giriş yaparak telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürünüz yani sıfırlayınız. Bu işlem akıllı telefonunuzu aldıktan sonra kurduğunuz tüm uygulamalarınızı, mesajlarınızı, telefon hafızasındaki tüm dosya ve resimlerinizi sileceği için yedekleme yapmanızı tekrar tavsiye ediyoruz. En son anlatılan telefon sıfırlama adımı ile tüm hatalar giderilecektir. Kısacası aldığınız ilk güne döndürülecektir. Dileriz sorununuzu halletmişsinizdir.

Bir yorum bırakınız...

*

aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...
Bulut tabanlı sistemler

Bulut Tabanlı Sistemler Ne Demek?

Bulut tabanlı sistemler, kuruluma ihtiyaç duymadan web tabanlı uygulamalar yardımı ile online ...
Dijital vatandaşlık

Dijital Vatandaşlık Nedir, Kuralları Nelerdir, Hangi Faydaları Sağlar?

Dijital vatandaşlık, internet alt yapısının hızla gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza giren ...