Android TV için Google Play Store'a Alternatif Mağazalar | Sonsuz Teknoloji

Android TV için Google Play Store’a Alternatif Mağazalar

android tv 

Son yıllarda akıllı telefonlar gibi akıllı TV’lerde yaygınlaştı. Bir çok akıllı TV platformu var, Android TV, en iyilerinden ve en yaygın olanlardan  biridir. Google Play Store’da birçok uygulama var, bazen ihtiyacınız olan her şeyi bulamayabilirsiniz. Bu makalede, Google Play Store’a alternatif uygulamalara göz atacağız. Bu uygulamalar, Android TV’de olduğu gibi Android telefonlarda da kullanılabilen Google Play store için alternanif  mağazalardır.

1. Amazon Appstore

Amazon Appstore ile birçok farklı uygulamaya erişebileceksiniz. Play Store Alternatifleri Android Tv Amazon Appstore telefonlarda çalışacak şekilde tasarlandı, ancak tüm Android uygulamaları gibi aynı zamanda Android TV cihazlarında da çalışıyor.

2. F-Droid

Amazon Appstore gibi, F-Droid de TV’ler için tasarlanmadı ancak Android TV^de de kullanılabilir. Android telefonunuz için açık kaynaklı uygulamalar kullandıysanız, F-Droid mağazası ile karşılaşmışınızdır. Bu mağazada sadece açık kaynaklı yazılımlar vardır ve en iyi üçüncü taraf uygulama mağazalarından biridir.

3. Uptodown

Uptodown, güvenliği ön planda tutan üçüncü taraf bir App Store’dur . Bu mağazadaki uygulamalar kötü amaçlı yazılımlara karşı test edilir, bir uygulamaya yüzde yüz güven olmaz ancak bu uygulama mağazasındaki uygulamalar diğer mağazalardan daha güvenlidir. Güvenlik hassasiyetinden dolayı, Uptodown diğer mağazalardan daha az sayıda uygulamaya sahiptir.

4. GetJar

GetJar , hem android hem de iOS platformunda bulunan bir mağazadır. GetJar, uygulamaları sıralamak için kategorileri kullandığı için kullanımı kolaydır.

5. Aptoid

Bağımsız bir Android uygulama mağazası olan Aptoide‘yi deneyebilirsiniz . Diğer uygulamalardan ayıran en büyük fark,  özellikle Android TV cihazlar için tasarlanmış bir sürüme sahiptir.

Aptoide web sitesi en güvenli Android uygulama mağazalarından biri olduğunu iddia etse de, dikkatli oolunması geereken bir platformdur. Bu uygulama, birden fazla uygulama dağıtıcısını bir araya getirerek çalışır ve bu nedenle yüklediğiniz uygulamanın kaynağından her zaman emin olamazsınız. Bu uygulama mağazasını kullanacaksanız, dikkatli kullanmalısınız.

 

 

Bir yorum bırakınız...

*