Android TV için Google Play Store'a Alternatif Mağazalar | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android TV için Google Play Store’a Alternatif Mağazalar

android tv
 

Son yıllarda akıllı telefonlar gibi akıllı TV’lerde yaygınlaştı. Bir çok akıllı TV platformu var, Android TV, en iyilerinden ve en yaygın olanlardan  biridir. Google Play Store’da birçok uygulama var, bazen ihtiyacınız olan her şeyi bulamayabilirsiniz. Bu makalede, Google Play Store’a alternatif uygulamalara göz atacağız. Bu uygulamalar, Android TV’de olduğu gibi Android telefonlarda da kullanılabilen Google Play store için alternanif  mağazalardır.

1. Amazon Appstore

Amazon Appstore ile birçok farklı uygulamaya erişebileceksiniz. Play Store Alternatifleri Android Tv Amazon Appstore telefonlarda çalışacak şekilde tasarlandı, ancak tüm Android uygulamaları gibi aynı zamanda Android TV cihazlarında da çalışıyor.

2. F-Droid

Amazon Appstore gibi, F-Droid de TV’ler için tasarlanmadı ancak Android TV^de de kullanılabilir. Android telefonunuz için açık kaynaklı uygulamalar kullandıysanız, F-Droid mağazası ile karşılaşmışınızdır. Bu mağazada sadece açık kaynaklı yazılımlar vardır ve en iyi üçüncü taraf uygulama mağazalarından biridir.

3. Uptodown

Uptodown, güvenliği ön planda tutan üçüncü taraf bir App Store’dur . Bu mağazadaki uygulamalar kötü amaçlı yazılımlara karşı test edilir, bir uygulamaya yüzde yüz güven olmaz ancak bu uygulama mağazasındaki uygulamalar diğer mağazalardan daha güvenlidir. Güvenlik hassasiyetinden dolayı, Uptodown diğer mağazalardan daha az sayıda uygulamaya sahiptir.

4. GetJar

GetJar , hem android hem de iOS platformunda bulunan bir mağazadır. GetJar, uygulamaları sıralamak için kategorileri kullandığı için kullanımı kolaydır.

5. Aptoid

Bağımsız bir Android uygulama mağazası olan Aptoide‘yi deneyebilirsiniz . Diğer uygulamalardan ayıran en büyük fark,  özellikle Android TV cihazlar için tasarlanmış bir sürüme sahiptir.

Aptoide web sitesi en güvenli Android uygulama mağazalarından biri olduğunu iddia etse de, dikkatli oolunması geereken bir platformdur. Bu uygulama, birden fazla uygulama dağıtıcısını bir araya getirerek çalışır ve bu nedenle yüklediğiniz uygulamanın kaynağından her zaman emin olamazsınız. Bu uygulama mağazasını kullanacaksanız, dikkatli kullanmalısınız.

 

 

Bir yorum bırakınız...

*

adobe

Adobe Programları ve Özellikleri Nelerdir?

Adobe programları birbirlerinden farklı özelliklere sahiptir ve özellikle profesyoneller tarafından tercih edilirler ...
Axon 11 SE 5G

ZTE Axon 11 SE 5G Özellikleri ve Fiyatı

ZTE, düzenlediği etkinlik kapsamında 5G bağlantı teknolojisine sahip yeni akıllı telefonunu duyurdu ...
ram nedir

RAM (Random Access Memory) Nedir? RAM Ne İşe Yarar?

RAM, her ne kadar bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza girmiş olsa da ...
oyun hataları

Bilgisayarda Oyun Neden Hata Veriyor?

Bilgisayara yeni oyun yüklediğinizde sorunsuz bir şekilde çalışmasını beklersiniz. Bigisayarda oyun, açılmıyor, ...
rar nedir ne işe yarar

RAR Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı, yüksek boyutlu dosyalar ile çalışmaktadır. Kimi ...
projektör

Projektör Nedir? Nasıl Çalışır?

Projektör, basitçe düşünecek olursak görüntüyü yansıtan bir cihazdır. Bu cihaz genellikle toplantı, ...
vram

VRAM (Video RAM) Nedir? Ne İşe Yarar?

VRAM tüm harici ekran kartlarında bulunan bir RAM türüdür. Bu bellek grafik ...
play station haziran oyunları

PlayStation Plus Haziran 2020 Ücretsiz Oyunları

PlayStation Plus abonelerine Haziran ayı içerisinde verilecek ücretsiz oyunlar belli oldu. Sosyal ...