Android'de Hack Uygulamaları | Sonsuz Teknoloji

Android’de Hack Uygulamaları

android hack uygulama

Android işletim sistemlerinde her şeye cevap veren uygulama var. Ağ testlerinden hoşlanıyorsanız  bilgi toplamak ve açıkları bulmak için kapsamlı tarama ve test yapmak için Android cihazınızı kullanabilirsiniz. İşte hackleme bilgileri topalamak için deneyebileceğiniz en iyi Android uygulamaları .

1. Kali NetHunter

Orijinal olarak yalnızca Google Nexus cihazlarıyla çalışmak üzere tasarlanan popüler bilgisayar korsanlığı ve sızma testi Kali Nethunter aslında biraz daha fazla değişiklikle daha yeni cihazlarda kullanılabilir.

Kali Nethunter esasen Android cihazınıza bir işletim sistemi yerleşimi kurar. Nethunter’ı kullanarak, WEP anahtarlarını ve WPA anahtarlarını kırabilir ve diğer cihazlardaki açık portları da tespit edebilirsiniz.

Aynı zamanda WiFi çerçeve enjeksiyonuna, klavye kaçırma ve ortadaki adam saldırılarına izin vererek, çok çeşitli bilgisayar korsanlığı yöntemlerini test etmek için mükemmeldir.

2. zANTI Mobil Penetrasyon Test Aracı

zANTI , bağlı olduğu herhangi bir ağ veya cihaz hakkında bir düzüne dolusu bilgi toplayabilir. Toplanan bilgiler, aygıt veya ağın bilinen tüm güvenlik açıklarına duyarlı olup olmadığını bulmak ve MITM (Ortadaki Adam) saldırıları gerçekleştirmek için kullanılabilir. Gerekirse, zANTI’yı, düzenli aralıklarla topladığı tüm cihazların ve verilerin e-posta raporlarını gönderecek şekilde yapılandırabilirsiniz. ZANTI’yı root olmayan cihazlara yükleyebilseniz de, zANTI Android uygulamasının sağladığı tüm güç ve özelliklerden yararlanmak için Root‘lu bir cihaza ihtiyacınız var.

3. cSploit

cSploit, kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelen ücretsiz ve açık kaynaklı bir güvenlik aracıdır. cSploit, yerel ağı haritalayabilir, TCP veya UDP paketleri oluşturabilir, açık portları, ana bilgisayar işletim sistemlerinin parmak izlerini tespit edebilir, MITM saldırıları gerçekleştirebilir.

CSploit ile çalışmak için cihazınızın Rootlanması ve SuperSU ve BusyBox yüklü olması gerekir.

4. Hackode

ZANTI veya cSploit kadar güçlü olmasa da, Hackode diğer cihazlar hakkında bilgi toplamanıza izin veren oldukça iyi bir uygulamadır. Hackode’u kullanarak cihaz veya ağ açıklarını tarayabilir ve bulabilirsiniz. Bununla birlikte, uygulama aynı zamanda Ping, DNS Araması, traceroute, DNS teşhisi, istismar izleme ve güvenlik beslemesi gibi yerleşik ağ araçlarına da sahiptir. Uygulamanın Root’lu bir Android cihaza ihtiyacı olmadığından, uygulamanın sevimsiz kullanıcı arayüzüne aldırış etmezseniz Hackode’u deneyin. Sadece temel ihtiyaçlarınız varsa işi halleder.

5. Network Mapper

Network Mapper, bağlı ağları eşlemek ve taramak için arka planda yaygın olarak kullanılan Nmap tarayıcısını kullanan güçlü bir araçtır. Network Mapper, uygulamasını Play Store’dan yükledikten sonra, gerekli Nmap ikili dosyalarını İnternet’ten otomatik olarak indirip yükleyecek ve taramaları gerçekleştirmek için kullanımı kolay bir GUI sağlayacaktır. Network Mapper’yi kullanarak, ana bilgisayarları tanımlamak ve açık portlar, ağ özellikleri, işletim sistemi bilgileri vb. gibi çeşitli bilgileri toplamak için ağda kapsamlı bir tarama yapabilirsiniz.

Network Mapper, hem root hem de root olmayan cihazlarda çalışır. Bununla birlikte, Root olmayan cihazlarda işlevler Android kısıtlamaları nedeniyle sınırlıdır.

6. tPacketCapture

 tPacketCapture, ağınız üzerinden aktarılan paketleri ve verileri yakalamak için basit bir uygulamadır. TPacketCapture kendi yerel VPN’sini oluşturarak çalıştığından, hem Root’lu hem de Root olmayan cihazlarda  çalışır. TPacketCapture uygulamasıyla ilgili en iyi şey, yakalanan tüm verileri bir PCAP dosyasında saklamasıdır; böylece ayrıntılı analiz için Wireshark gibi güçlü masaüstü araçlarını kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*