Arama Motorlarından Salgın Boyunca Sıklıkla Aranan Ürünler | Sonsuz Teknoloji

Arama Motorlarından Salgın Boyunca Sıklıkla Aranan Ürünler

arama sonucu

Salgın günümüz gerçeklerinden birisi olmayı sürdürüyor. Bu süreçte eve kapanan insanlar vakitlerini genel olarak internette geçiriyor. Ülkemizde kullanım oranı oldukça fazla olan bilgisayar ve telefon hemen hemen her evde bulunuyor. Bu kadar kullanılan ürünler ile ne gibi aramaların yapıldığı da merak edilebilir.

Geçtiğimiz ay için yapılan araştırmalar şaşırtıcı sonuçlar verdi. İhtiyaçların nasıl değiştiği ve salgının insanları nasıl etkilediğini gözler önüne serdi. Yapılan aramaların sadece sağlık üzerine olması beklenirken şaşırtıcı sonuçlar göze çarpıyor.

Son 1 Ayda En Çok Sorgulanan Ürünler

Aranan ürünler listesinin başında yüzme havuzları var. Son 1 ayda en çok bu ürünü arayan kullanıcıların evde tatil planladığı sonucu çıkarılabilir. Salgın sebebiyle dışarıya çıkmak istemeyen insanlar evlerinde şişme havuzlar ile bu ihtiyaçlarını karşılayacak gibi duruyor. Diğer bir aranan ürün ise oto koltukları oldu. Bebeklerin güvenli seyahati için şart olan bu ürünler ise yine salgın sonucunda ortaya çıkan durumların bir sonucu gibi gözüküyor.

Yakın zamanda kalkan şehirlerarası geçiş yasağı, evde tatil planlayanların aksine otellere akın eden bir kesimin de oluşmasına neden oldu. Patenler ise listede 3. Sırada yer alıyor. Kısa mesafede özellikle dolmuş gibi riskli alanlara girmenizi engelleyecek bu ürünler de en çok arananlar arasında yerini aldı. Mayolar, kaykaylar, bisikletler, valizler de yine aynı ihtiyaçları karşıladıkları için arananlar da başı çekiyor.

Yüzdelere Göre Tam Liste

  1. Yüzme Havuzu
  2. Bebek Oto Koltukları
  3. Patenler
  4. Mayo ve Plaj Malzemeleri
  5. Kaykaylar
  6. Bisiklet
  7. Valiz ve sırt çantaları

Siz de sık sorgulanan ürünler konusunda daha detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız tüketici davranışları raporu araştırması yaparak internetten daha geniş verilere ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*