Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları ∞ Sonsuz Teknoloji

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

mac ve android

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux tabanlı işletim sistemidir. Macintosh (Mac), Apple tarafından üretilen kişisel bilgisayardır. Mac bilgisayar güçlü donanıma sahiptir. Android işletim sistemi ise, uygulama bakımından zengindir. Her kullanıcı hem Mac bilgisayara, hem de İphone sahip değildir. Android mobil cihaz (cep telefonu, tablet) gibi cihaz ile Mac bilgisayarı senkronize ederek veri aktarımı yapabilirsiniz. Android’i ile Mac ile senkronize etme uygulamalarını kullanarak, her iki cihazı bir birine bağlayabilirsiniz.

Android ile Mac arasında yazılım farkı vardır. Bu yüzden her iki cihazı birbiriyle senkronize etmek zordur. Android cihazınız ile Mac cihazı senkronize ederek birçok işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Özellikle veri aktarımı yapabilirsiniz. Cihazları senkronize ettikten sonra cihazlar arasında bağlantı yaparak kontrol edebilirsiniz.

Google Play Store’yi kullanarak Android uygulamayı, Mac’in internet sitesini kullanarak da bilgisayar programını indirebilirsiniz.

AirDroid

Cihazlarınızı senkronize etme ve dosya aktarımı yapabilmek için kullanabileceğiz, kullanımı kolay bir uygulamadır. Bilgisayardan, AirDroid web üzerinden ve mobil cihazınızdan cihazlar arası bağlantı kurabilirsiniz. Arama, SMS ve izin verdiğiniz uygulama bildirimleri ekrandan kontrol edebilirsiniz. Müzik, video, fotoğraf, gif, apk, link gibi dosya paylaşımı yapabilirsiniz.

Uygulama bilgisayar üzerinden arama yapmanıza imkân tanır. Mobil cihaz ile bilgisayar arasında dosya yedekleyebilirsiniz. Cihazınız kaybolduğunda bir tıklamayla kolaylıkla bulabilirsiniz. Bilgisayardan müdahale ederek zil sesi, video, fotoğraf, uygulama vb. her şeyi indirip ve yükleyebilirsiniz.

Evernote

Evernote, ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunmaktadır. Günlük, iş ve eğitim amaçlı üç farklı kullanım şekli bulunmaktadır. İnternet gerektirmeden her iki cihaz arasında bağlantı kurabilirsiniz. Aklınıza bir şey geldiğinde bilgisayarım yanımda değil, demeyeceksiniz. Çünkü Evernote ile her iki cihazı senkronize edebilirsiniz. Bilgileri aile, arkadaş ve tüm kişilerle paylaşabilirsiniz. Toplantı, proje, internet sayfası ve yapılacaklar listesi oluşturabilirsiniz.

Nerede olursanız olun, her iki cihazı kontrol etmek bu kadar kolaydır. Kullanım şeklini kendi kullanımınıza göre biçimlendirebilirsiniz. Filtre ve arama seçeneklerini kullanarak aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Google Fotoğraf & Google Drive

Apple iCloud hesabı kullanıcılara ücretsiz 5 GB depolama alanı verirken, Google Drive 15 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor. Google Drive kullanarak Android ile Mac’i senkronize edebilirsiniz. Google Fotoğraflar uygulaması ile kaliteli fotoğraflara ve videolara yüksek kalitede depolama alanı oluşturabilirsiniz. Mac’de Google Drive, yedekle ve senkronize et olarak bilinmektedir. Mac’de Google Drive indirince, görev çubuğunda görüntüleyebilirsiniz.

 • Görev çubuğunda bulut simgesine basın.
 • Dikey üç noktaya basın.
 • Tercihler bölümünden Google Drive ulaşarak yedeklemek istediğiniz verileri seçin.

Google Takvim

Android mobil cihazınız varsa, mutlaka takvimi kullanıyorsunuzdur. Düzenli ve kullanıcı dostu olan bu takvimin farklı özellikleri bulunmaktadır. Apple’nin de iyi bir takvim programı var. Aynı anda iki farklı takvimi kullanmak, karışıklığa neden olur.

Mac cihazda Android Google takviminin çalışması için, Google hesabı ile Mac hesabını bağlayın. Her iki hesabı bir birine bağlamak için, aşağıdaki adımları takip edin.

 • Mac bilgisayarı açtıktan sonra sol üst köşede yer alan Apple logosuna basın.
 • Sistem tercihleri, internet hesapları, seçenekler adımlarını takip edin. Burada Google’yi seçin.
 • Ekleme işlemi bittiğinde, hesap internet hesapları bölümünde görüntüleyebilirsiniz.
 • Takvim simgesinin yanında bulunan kutucuğu işaretleyin.
 • Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptığınızda, Google takvim Mac’de gözükür.

Android, Mac ve takvimleri senkronize etmeniz gerekiyor. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak, senkronize işlemini yapabilirsiniz.

 • Mac bilgisayarınızda takvim uygulamasını açın.
 • Görev çubuğunda takvime basarak, tercihler bölümünü açın.
 • Burada @ sembolü olan hesaplara seçin.
 • Google’a gidin. Tercihe göre takvimleri yenile işlemlerini ayarlayın.

Microsoft Office

Android ile Mac’i senkronize edebilmek için diğer uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Güncelleme, çapraz platform seçeneği ve çevrimiçi alan seçeneği bulunan uygulama Microsoft Office’dir. Microsoft 365 1 TB One Drive depolama alanı ile birlikte Microsoft Office paketini kullanabilirsiniz. Mac’de One Drive’in uygulaması da bulunmaktadır. Bu durumda verileri kolaylıkla yedekleyebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*