Başkasının IP'si ve Konumu Bağlantı Atarak Nasıl Öğrenilir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Başkasının IP’si ve Konumu Bağlantı Atarak Nasıl Öğrenilir?

ıp takipGörüştüğünüz bir kişinin nerede olduğunu o kişiye özel bir bağlantıyı tıklatarak öğrenebilirsiniz. Linki tıklattığınızda kişinin İnternet bağlantısı yaptığı IP adresini bildirecektir.

IP İzleme Bağlantıları Nasıl Çalışır?

Oluşturulan bir linki hedef tıkladığında sizi o kişinin IP adresini gösterecektir. IP adresleri kaba coğrafi bölgelere bağlıdır. Ancak, popüler web servisleri genellikle o kişinin IP adresini göstermezler. Buradaki yöntem, sizin için gerçek bir bağlantıyı “saran” bir çevrimiçi hizmet kullanır ve kişiyi bağlantının gerçek hedefine hızlı bir şekilde göndermeden önce ona erişen IP adresini izler.

Bunun sınırlamaları var. Herkes gerçek yerlerini gizlemek için VPN kullanabilir.  VPN’in iddia ettikleri yerden farklı bir konum gösterme olasılığı yüksektir.

Birinin olduğunu iddia ettiği konumu bilmiyorsanız ve yalnızca orijinal olup olmadıklarını anlamaya çalışıyorsanız, kişiyi bağlantıyı göndermeden önce nerede olduklarını söylemeye ikna etmeniz gerekir. Sohbette çalışmak çok zor olmamalı, internetin doğası bir yer sormayı çevrimiçi bir tartışmanın rutin bir parçası haline getirir.

Bunu yaptıktan sonra, göndermek için bir dijital dosya hazırlamanız gerekir. Bir resim, bir Word belgesi veya bir bulut depolama bağlantısına ekleyebileceğiniz herhangi bir şey yapacaktır. Muhtemel bir dolandırıcıyla uğraşıyorsanız, bu dolandırıcı onlardan bir dolandırıcılığın parçası olarak bir şey göndermenizi isteyebilir. Bir fotoğraf göndermek isteyebilirsiniz. Bir dosyayı göndermeye hazır olduğunuzda, bu normal bağlantıyı bir IP izleme servisine bağlamanız gerekir.

Gizli Bir İzleme Bağlantısı Nasıl Oluşturulur

Çevrimiçi olarak herhangi bir web sayfasına bir bağlantı kullanabilirsiniz, ancak bu işlem dosyalarınızdan veya fotoğraflarınızdan birine giden bir bağlantı oluşturmanıza yardımcı olur.

İlk adım, dosyanızı Dropbox veya Google Drive gibi bir bulut hizmetine yüklemek. Etkileşim kurduğunuz kişinin güvenilir olmadığından şüpheleniyorsanız ve herhangi bir kişisel bilgiyi vermek istemiyorsanız, sahip olduğunuz herhangi bir ana gerçek hesabı kullanmamak iyi bir fikirdir. Sizi tanımlamayan yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

paylaş

Google Drive’a veya herhangi bir bulut depolamaya Dosyanız yüklendikten sonra, paylaşılabilir bir bağlantı oluşturmak için web sitesini kullanın. Google Drive’da, dosyayı sağ tıklayıp “paylaşılabilir bağlantıyı al” ı seçebilirsiniz. Paylaşıma kapalı ise paylaşıma açmanız için uyarı alırsınız. Bu, şüphelendiğiniz dolandırıcıların işlemin sonunda varacağı bağlantıdır. ıp logger

IP logger website  sitesine gidin ve Google driveda oluşturduğumuz paylaşım URL’nizi “ URL & Image Shortener” alanına yapıştırın. Altındaki “Get IPLogger Code” düğmesini tıklayın.

ıp izle

Bir sonraki ekran size “Your IPLogger link for collecting statistics – istatistik toplamak için bir IP kaydedici bağlantısı” ve “istatistikleri görüntülemek için bir bağlantı” “Link to viewing statistics” verecektir. Sonuçları görme linkini güvenli bir noktaya kopyalayın. Bu, daha sonra kişinin IP adresini ve yerini görmek için kullanacağınız bağlantıdır.

ıp server

Ne yaptığınızı gizlemek için URL kısaltma servisini kullanabilirsiniz. Kısaltıcı hizmetler IP Logger URL’lerini beğenmez ve hatalar üretir. Bunu aşmak için, yukarıda resimde görüldüğü gibi  iplogger.org açılır menüsünü tıklayın ve etki alanınız için “2no.co” seçeneğini seçin. En üstteki izleme bağlantısı güncellenecek, yeni bağlantıyı kopyalayın.

Ardından, bit.ly‘ye gidin. Tercih ederseniz başka bir kısaltma hizmeti deneyebilirsiniz. Bir hesabınız yoksa, bir tane oluşturun.

linkshort

Bitly web sitesinin sağ üst köşesindeki “Create” düğmesine tıklayın. 2no.co izleme linkini “Paste URL Link” kutusuna yapıştırın ve “Cretae” düğmesine tıklayın veya kendi bir kaç saniye içerisinde otomatik oluşturacaktır.

Artık hedefinize verebileceğiniz bir Bitly bağlantınız var. Hızlıca almak için “Copy” düğmesine tıklayabilirsiniz.

Hedefin IP Adresini Görme

ıp izle sonuç

Bu bağlantıyı, hedef kişiye standart bir bağlantı gibi gönderin ve bağlantınızı tıklamasını sağlayın. Ondan sonra IP logger website, sitesine geri dönün sonuçları görme linkini kopyalayın ve tarayıcınıza yapıştırın. Bağlantıya tıklayan kişilerin IP adreslerinin bir listesini, hangi konumdan olduklarını ve hangi tarayıcıyı kullandıklarını göreceksiniz. Map sekmesinde tıkladığınızda IP adresinin konumunu size harita üzerinde gösterecektir. IP adresi hakkında daha fazla bilgi için bu makaleyi

okuyabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

modem arızaları

Sık Görülen Modem Arızaları ve Çözümleri

İnternete bağlanmak için kullanılan modemler teknoloji dünyasının günümüzdeki en önemli unsuru olan ...
linkedin hesap silme

Linkedln Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sektörel iletişim araçlarından biri olan Linkedln, 5 Mayıs 2003 ...
oppo a33

OPPO A33, Resmi Olarak Sonunda Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Son dönemin en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan OPPO, düzenlediği özel bir ...
lightroom

Adobe Lightroom Nedir Ne İşe Yarar?

Adobe yazılımları çok fazladır ve bir birine benzer programları vardır. Adobe fotoğraf ...
pes 21 lisans yaması

PES 2021 Lisans Yaması Nasıl Kurulur? Adım Adım PlayStation 4 Platformunda Kurulum İşlemi

Günümüzün en popüler futbol oyunlarından biri olan PES 2021, geçtiğimiz günler içerisinde ...
veri tabanı nedir

Veri Tabanı Nedir? En Çok Tercih Edilen Veri Tabanı Programları

Veri tabanı verilerin kaydedilmesine ve bu verilerin güncellenmesine imkan sağlayan ve bu ...
dosya ve klasörler windows 10

Windows 10’da Dokunulmaması Gereken Klasörler ve Dosyalar

Windows 10 işletim sistemi bilgisayarda kişisel ve işletim sistemine ait klasörler ve ...
McAfee

McAfee Nedir Ne İşe Yarar?

Günümüzde internet siteleri ve uygulamalar üzerinden pek çok yeni virüs cihazlarımızı tehdit ...