Boy Uzatma Teknikleri Nelerdir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Boy Uzatma Teknikleri Nelerdir?

boy uzaması

Boy, kişinin doğumdan ergenliğine kadar geçen sürede gelişen ve belirgin hale gelen bir süreçtir. Boyunu beğenmeyen yâda çok beğenen bireyler bulunmaktadır. Ancak bazen boyun uzun yâda kısa olması bireyin elinde olan bir durum olmasının dışındadır. Ülkemizde ise %60 lık kısım boyundan memnun olmamaktadır. Bu yazımızda genel olarak boy uzaması nedir? Boy uzatmak için neler yapılabilir? Boyumuzun uzun yâda kısa olmasına neden olan sebepler nelerdir? Gibi soruların cevaplarını açıklamaya çalışacağız. Boy uzaması, genel olarak genetik, yapısal, emek gibi faktörlerin arasında değişiklik göstermektedir. Bireyin kendi çabası ile boyunun yüzde 25 ‘ni uzatabilmesi mümkündür. Bunun kalan yüzde 75’lik kısmı ise genetik faktörlerden kaynaklanmaktadır. Bu bilgiler genel uzman görüşleridir.

Boy uzaması, genel olarak 19 ile 22 li yaşlara kadar devam etmektedir. Bundan sonra boy uzaması durmaktadır. Ancak bundan sonra boy uzamaz diye bir durumda söz konusu değildir. Bireyin çabası ile boy uzaması bir nebzede olsa gerçekleşebilmektedir. Bunun gerçekleşebilmesi için bu yazımızda gerekli maddelerden kısa kısa açıklamalarda bulunduk.

Boy uzatmak için yapılan teknikler nelerdir?

Egzersizler

Boy uzatan egzersizler, bireyin gün içinde düzenli biçimde yapması gereken hareketleri içerir. Bu egzersizler sayesinde boyun biraz da olsa uzaması mümkündür.

Duruş bozuklukları

Bireyin yaşam kalitesini etkilediği ve boyunda kalıcı kısalma yâda uzamalara neden olan duruş bozukluğu, bir doktor yardımı yâda diploma sahibi insanlardan yardım alınarak düzeltilmelidir.

Beslenme

Beslenme, doğru ve kaliteli bir yaşam için önemlidir. Sabah yapılan kahvaltı, atlanılmayan öğünler, mineral ve vitaminlerle desteklenen beslenme ile boyun kaliteli biçimde uzatılması mümkündür.

Doğru nefes

Nefesimizi doğru alıp verdiğimizde kan dolaşımının düzgün biçimde çalışmasına neden oluruz. Bu durumda vücut organları düzenli çalışır ve boyumuzun uzamasında olumlu bir etki yaratır.

Uyku

Düzenli ve dengeli uyku, hayat sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Yaraların iyileşmesi, hormonların düzgün çalışabilmesi gibi birçok etkiye yardımcı olan uyku, boyun uzamasına da oldukça yardımcı bir etkendir. Bundan dolayı kaliteli bir uyku hayatımızda şart.

Sonuç olarak, boy uzaması genetik olduğu kadar bireyin kendi çabası yani beslenmesi, uyku, nefes gibi doğru yaşam biçimi teknikleri ile olumlu yönde etkilenebilmektedir. Bunun için bu yazımızda bahsettiğimiz tekniklerden yararlanabilirsiniz.

 

Bir yorum bırakınız...

*

google kitaplığım

Google Kitaplar Nedir ve Nasıl Kitap Bulunur?

Google’da sadece kitap bulmak istiyorsanız, kitap bulma işlemini Google kitaplar arama motorundan ...
Youtube e-posta bildirimler

Google, YouTube E-posta Bildirim Göndermeyi Sonlandırıyor

Google, YouTube e-posta bildirimlerini  gelecek haftadan sonra artık göndermeyeceğini duyurdu. Youtube kullanıcıları, ...
pc monitör sinyal yok

Bilgisayar Monitöründe “Sinyal Yok” Hatası

Bilgisayar çalışıor ancak bilgisayar monitörü “Sinyal yok” hatası yazıyorsa kontrol etmeniz gereken ...
twitter güvenlik sorunu

Twitter, Android Kullanıcıları için Güvenlik Sorunu Hakkında Uyardı

Twitter, Android kullanıcılarını, bilgisayar korsanlarının direk özel mesajlara erişmesine olanak verebilecek kritik ...
konsol tv

PlayStation 5 veya Xbox Series X için Hangi Özelliklerde TV Gereklidir?

PlayStation 5 ve Xbox Serisi X konsolları 2020 yılına damgasını vuracak. Bu ...
ekran kartı öğrenme

Windows 10’da Ekran Kartı Özelliklerini Öğrenme

Çoğu Windows kullanıcısı sahip olduğu ekran kartının özelliklerini bilmiyor. Fakat Windows için ...
samsung note 20 ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, Samsung Galaxy Note20 ve Samsung Galaxy Note20 Ultra telefonalarını resmen duyurdu ...
QuitNow-Stop Smoking

Sigara Bırakma Uygulaması QuitNow-Stop Smoking Özellikleri

Mükemmel bir uygulama olan quitNow-stop smoking sayesinde sigara bırakmak için önemli bir ...