Boy Uzatma Teknikleri Nelerdir? | Sonsuz Teknoloji

Boy Uzatma Teknikleri Nelerdir?

boy uzaması

Boy, kişinin doğumdan ergenliğine kadar geçen sürede gelişen ve belirgin hale gelen bir süreçtir. Boyunu beğenmeyen yâda çok beğenen bireyler bulunmaktadır. Ancak bazen boyun uzun yâda kısa olması bireyin elinde olan bir durum olmasının dışındadır. Ülkemizde ise %60 lık kısım boyundan memnun olmamaktadır. Bu yazımızda genel olarak boy uzaması nedir? Boy uzatmak için neler yapılabilir? Boyumuzun uzun yâda kısa olmasına neden olan sebepler nelerdir? Gibi soruların cevaplarını açıklamaya çalışacağız. Boy uzaması, genel olarak genetik, yapısal, emek gibi faktörlerin arasında değişiklik göstermektedir. Bireyin kendi çabası ile boyunun yüzde 25 ‘ni uzatabilmesi mümkündür. Bunun kalan yüzde 75’lik kısmı ise genetik faktörlerden kaynaklanmaktadır. Bu bilgiler genel uzman görüşleridir.

Boy uzaması, genel olarak 19 ile 22 li yaşlara kadar devam etmektedir. Bundan sonra boy uzaması durmaktadır. Ancak bundan sonra boy uzamaz diye bir durumda söz konusu değildir. Bireyin çabası ile boy uzaması bir nebzede olsa gerçekleşebilmektedir. Bunun gerçekleşebilmesi için bu yazımızda gerekli maddelerden kısa kısa açıklamalarda bulunduk.

Boy uzatmak için yapılan teknikler nelerdir?

Egzersizler

Boy uzatan egzersizler, bireyin gün içinde düzenli biçimde yapması gereken hareketleri içerir. Bu egzersizler sayesinde boyun biraz da olsa uzaması mümkündür.

Duruş bozuklukları

Bireyin yaşam kalitesini etkilediği ve boyunda kalıcı kısalma yâda uzamalara neden olan duruş bozukluğu

, bir doktor yardımı yâda diploma sahibi insanlardan yardım alınarak düzeltilmelidir.

Beslenme

Beslenme, doğru ve kaliteli bir yaşam için önemlidir. Sabah yapılan kahvaltı, atlanılmayan öğünler, mineral ve vitaminlerle desteklenen beslenme ile boyun kaliteli biçimde uzatılması mümkündür.

Doğru nefes

Nefesimizi doğru alıp verdiğimizde kan dolaşımının düzgün biçimde çalışmasına neden oluruz. Bu durumda vücut organları düzenli çalışır ve boyumuzun uzamasında olumlu bir etki yaratır.

Uyku

Düzenli ve dengeli uyku, hayat sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Yaraların iyileşmesi, hormonların düzgün çalışabilmesi gibi birçok etkiye yardımcı olan uyku, boyun uzamasına da oldukça yardımcı bir etkendir. Bundan dolayı kaliteli bir uyku hayatımızda şart.

Sonuç olarak, boy uzaması genetik olduğu kadar bireyin kendi çabası yani beslenmesi, uyku, nefes gibi doğru yaşam biçimi teknikleri ile olumlu yönde etkilenebilmektedir. Bunun için bu yazımızda bahsettiğimiz tekniklerden yararlanabilirsiniz.

 

Bir yorum bırakınız...

*