Bütçe Dostu Akıllı Telefon Önerileri | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Bütçe Dostu Akıllı Telefon Önerileri

bütçe dostu akıllı telefon

Günümüz teknolojisinde akıllı telefon olmazsa olmaz ama bütçe dostu akıllı telefon almak isteyenler nelere dikkat etmeli? Akıllı telefon kullananların sayısı gün geçtikçe artarken, üretilen telefonların özellikleride artmaya başladı. Artık insanlar telefon alırken iletişimin dışında birçok özelliğede dikkat etmeye başladı. Fotoğraf çekmek, oyun oynamak, sosyal medya kullanımı derken artık bir akıllı telefon hayatımızda iletişimden daha fazla yer kaplıyor. Peki bu özelliklerin artması fiyatlara nasıl yansıyor?

Günümüzde fiyatlar genellikle markala göre belirlendiği için bu telefonların fiyatları çok fazla değişkenlik gösterebiliyor. Bazı telefonlar özelliğinden ziyade sadece ismiyle dahi satış yapabiliyorlar. Bizde bugünkü yazımızda cep yakmayan, ismiyle değilde fiyatı ve özellikleriyle gündem olan akıllı telefonları inceleyeceğiz.

Realme 5 (128GB 1800-1900₺)

Depolama: 32-64-128GB

Ram: 3-4GB

Çözünürlük: 720x1600px

İşlemci: Snapdragon 665

İşletim Sistemi:Android 10

 Realme 5, inceleyeceğimiz ilk bütçe dostu akıllı telefon. Fiyatı ülkemiz şartlarında karşılanabilecek şekilde ve özellikleride fiyatıyla bağdaşıyor. Özellikle tasarımı ve batarya ömrü bu telefonu güzel kılan özelliklerden. Kötü özellikleri ise su geçirmezlik ve kablosuz şarjının olmaması.

2-HuaweiP30Lite (128GB 2200-2300₺)

Depolama:128GB

Ram: 4-6-8GB

Çözünürlük: 1080x2312px

İşlemci: Kirin910

İşletim Sistemi:Android 10

 HuaweiP30Lite, inceleyeceğimiz ikinci bütçe dostu akıllı telefon. Fiyatı açısından ülkemiz şartlarında biraz zorlayabilecek tarzda bir telefon gibi gözüküyor. Ama bence bu fiyat açığını kalitesi ve özellikleriyle çok rahat karşıladığını düşünüyorum. Ayrıca kamerası hakkında bu telefonun kitap bile yazılabilir. 48MP arka,24MP ön kamerası ile adeta bir teleskop görevi gören P30Liteile çok kaliteli fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz.

MotoG7 (64GB 1500-1800₺)

Depolama: 64GB

Ram: 4GB

Çözünürlük: 2270x1080px

İşlemci: QualcommSnapdragon 632 octa-core

İşletim Sistemi:Android9.0 Pie

 En çok tercih edilen bütçe dostu akıllı telefonu en sona sakladık. Motorola’nın MotoG7 adlı telefonu gerçekten bir fiyat performans ürünü. Telefonu satın alan insanlar bu kadar ucuz olmamalı diye düşünüp duruyorlar. Fiyatı ve özellikleri arasındaki uçurum gerçekten farkediliyor. Ürünün tasarımı dışarıdan bakan biri için 2500-3000 ₺ değerinde bir telefon gibi görünmesini sağlıyor. Özellikleri açısından konuşacak olursak RAM kapasitesi ve depolaması gayet ortalama ve yeterli seviyede. Batarya ömrü ise 3.000 mAh. Yani adeta yürüyen birPower-Bank diyebiliriz kendilerine. Kamera konusunda fiyatına göre iyi ama HuaweiP30Lite’a göre tabiki biraz sönük kalıyor. Yinede bütün özellikleri düşünecek olursak en bütçe dostu ve özellikli telefon MotoG7 diyebiliriz.

Bütçe Dostu Akıllı Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Akıllı Telefonların gelişiminden dolayı son zamanlarda eğer bütçe dostu bir akıllı telefon alacaksanız Huawei, Motorola ve Nokia gibi markaları tercih etmenizde fayda var. Bu telefonlar Android odaklı işletim sistemi kullanıyorlar ve modellerinin fiyatı özelliklerine oranla ucuz. Bir diğer unsur ise akıllı telefon alırken ne amaçla kullanacağınızı bilmeniz gerekli. Eğer aktif bir mobil oyuncuysanız işlemcisi, RAM’i ve hafızası sizin için önem taşır. Eğer aktif bir sosyal medya kullanıcısıysanız kamerası, işletim sistemi ve hafızasını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bir yorum bırakınız...

*

Akıllı telefon özellikleri

Telefon Karşılaştırma Siteleri

Telefon karşılaştırma yaparak sahip olmak istediğiniz akıllı telefonlar için kıyaslama yapmayı kolaylaştırabilirsiniz ...
diskpart liste

Diskpart Aracı İle USB Biçimlendirme Nasıl Yapılır?

USB bellek, günlük hayatta sık kullandığımız depolama birimlerinden biridir. Ebatları ve kolay ...
fornite

OnePlus 8, Fortnite’ı 90 FPS’de Çalıştıran İlk Akıllı Telefon

Akıllı telefon üreticileri her geçen gün oyuncular için yenileme hızı yüksek telefonlar ...
google stadia

Google Stadia Oyun Kolu Artık Android Telefonlarla Kablosuz Çalışıyor

Google Stadia, yavaş ama emin adımlarla ilerliyor.  Google Stadia ile android telefonda ...
oneplus nord

OnePlus Nord Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

OnePlus Nord adı verilen uygun fiyatlı akıllı telefon, OnePlus 8’den daha düşük ...
realme c11

Kusursuz Tasarımıyla Dikkat Çeken Realme C11 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Akıllı telefon pazarında adından söz ettiren teknoloji firması Realme, düzenlediği özel bir ...
microsoft yüzde hesaplama

Excel’de Yüzde Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel programı içerisinde yer alan formüller her ne kadar bazı kişilere karmaşık ...
Xbox series x

Xbox Series X Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xbox Series X, yeni tasarımı ve geliştirilmiş donanımı ile Microsoft’un piyasaya sürdüğü ...