iPhone ve iPad’i Yeniden Başlatmaya Zorlama ∞

iPhone ve iPad’i Yeniden Başlatmaya Zorlama

yeniden başlatmaya zorlama

iPhone veya iPad cihazınız varsa bazen yavaşlama ve donma gibi harekletler sergileyebilir.  Böyle durumlarda sorunu çözmek için iPhone veya iPad’i yeniden başlatmak gerekir. Normal yeniden başlatma yapılamayan durumlarda iPhone veya iPad’i yeniden başlatmaya zorlamak gerekir.

iPhone veya iPad’i Zorla Yeniden Başlatmak Ne Demektir?

iPhone veya iPad’in zorla yeniden başlatmayı anlatmaya geçmeden önce, bunun ne anlama geldiğini bilmek önemlidir. Cihazınızı yenide başlatmanız gerekiyorsa cihazınızı normal düğmeden veya yazılımdan yeniden başlatabilirsiniz. iPhone veya iPad cihazınız düzgün çalışmıyorsa, dokunmatiğini kullanarak yazılımlar aracılığı ile cihazınızı yeniden başlatma yapamıyorsanız, bu aşamada iPhone ve iPad cihazınızı yeniden başlatmaya zorlama yöntemini denemeniz gerekir.

İphone cihazlarda en sık görünen sorunlardan biri de siyah ekran hatasıdır. Bu hatayı düzeltmek için cihazınızı yeniden başlatmaya zorlarsanız sorun çözülecektir.

İlgili: İphone’da Siyah Ekran Hatası Nasıl Düzeltilir?

iPhone veya iPad’i yazılımdan başlatmak için Güç düğmesini basılı tutun, ardından cihazı kapatmak için “Kapatmak için kaydır” kaydırıcısını sağ tarafa sürüklersiniz. Cihazı açmak için, ekranda Apple logosu görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun. Alternatif olarak, “Ayarlar -> Genel -> Kapat” seçeneğine gidip kaydırıcıyı sağ tarafa sürükleyerek yazılımdan yeniden başlatabilirsiniz.

Donanımdan yeniden başlatma, yazılım yöntemi çalışmadığında iPhone veya iPad’inizi yeniden başlatmanın başka bir yoludur. Donanımdan başlatma genellikle cihazınızdaki fiziksel düğmelerin yardımı ile gerçekleşir.

iPhone veya iPad’i zorla yeniden başlatmak, yedeklemeye geri yüklemek veya fabrika ayarlarına dönmek ile aynı şey değildir. Bazı insanlar genellikle ikisini karıştırır. Yeniden başlatmaya zorlamak, iPhone veya iPad cihazınızdaki  uygulamaları sıfırlamasına yardımcı olur. Temel olarak, bilgisayarınızdaki yeniden başlatma işlevi ile aynı mantıktır, bu nedenle cihazınızdaki hiçbir şeyi silmez. Cihazınız normal olarak kendini yeniden başlatmıyorsa bu yönteme başvurursunuz.

iPhone Nasıl Zorla Yeniden Başlatılır?

Yeniden başlatma adımları, çeşitli iPhone modellerinde farklılık gösterir. İphone marka modele göre yeniden başlatmaya zorlama yöntemleri aşaıdaki gibidir.

Ana Sayfa Düğmesiyle iPhone’u Yeniden Başlatmaya Zorlama

iphone se

Ana Ekran düğmesi olan cihazlarda, siyah bir ekran görene kadar Güç ve Ana Sayfa düğmelerini aynı anda basılı tutun. Cihaz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Bu yöntem iPhone 6s ve SE‘de çalışır.

iphone 7

iPhone 7 için, cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılana kadar ses kısma ve Güç düğmelerini basılı tutun.

Ana Sayfa Düğmesi Olmayan iPhone Nasıl Zorla Başlatılır?

Ana Sayfa düğmesi olmayan daha yeni iPhone modelleri (iPhone 8, iPhone X, iPhone 11, iPhone 12 vb.) için şu adımları izleyin:

iphone x

1. Sesi açma düğmesine bir kez basın.

2. Sesi kısma düğmesine bir kez basın.

3. Apple logosunu görene veya ekran kararana kadar Güç düğmesini basılı tutun.

iPad’i Zorla Yeniden Başlatma

iPhone’a benzer şekilde, bir iPad iki şekilde zorla sıfırlanabilir. iPad’iniz bir Ana Sayfa düğmesi varsa ekranda Apple logosunu görene kadar Güç ve Ana Sayfa düğmelerini aynı anda basılı tutun.

Ana Ekran düğmesi olmayan iPad’lerde Sesi aç düğmesine bir kez, ardından Sesi kıs düğmesine bir kez basın. Ekranda Apple logosu görünene kadar Güç düğmesini hızlıca basılı tutun, ardından Güç düğmesini bırakın.

Yeniden Başlatmaya Zorlama iPhone veya iPad’deki Her Şeyi Siler mi?

Hayır. yeniden başlatmaya zorlama kişisel dosyalarınızı veya verilerinizi cihazınızdan silmez. Herhangi bir ayarı bile sıfırlamaz.

Yeniden Başlatmaya Zorlama ve Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Aynı Şey midir?

Fabrika ayarlarını sıfırlama iPhone ya da iPad cihazınızdaki tüm içeriği siler. Yani kişisel verileriniz yedeklenmediği takdirde silinecektir . Tüm ayarlar orijinal değerlerine geri yüklenecektir. Yeniden başlamaya zorlama bunların hiçbirini yapmaz.

Yeniden Başlatmaya Zorlama çin Parolaya İhtiyaç Var mı?

Cihazınızda Face ID veya Touch ID kullanmıyorsanız şifreniz istenecektir.

Yeniden Başlatmaya Zorlama Telefonu Daha Hızlı Hale Getirir mi?

Yeniden Başlatmaya Zorlama telefonunuzu geçici olarak daha hızlı hale getirecektir. Ancak, depolama alanı yetersizliği veya başka bir nedenle telefonunuz yavaşlıyorsa, Yeniden Başlatmaya Zorlama buna yardımcı olmaz.

Yeniden Başlatmaya Zorlama iCloud Kilidini veya Hesabını Kaldırır mı?

Hayır. Donanımdan sıfırlama, iPhone veya iPad’inizdeki iCloud kilidini veya hesabınızı kaldırmaz veya silmez.

 iPhone veya iPad’i Ne Zaman Yeniden Başlatmaya Zorlama Yapılır?

iPhone veya iPad’iniz takılı kaldıysa, yanıt vermiyorsa veya düzgün çalışmıyorsa, önce yazılımdan sıfırlamayı denemelisiniz. Bu işe yaramazsa, Yeniden Başlatmaya Zorlama işlemini yapmalısınız.

iPhone veya iPad için Yeniden Başlatmaya Zorlama Zararlı mıdır?

Cihaza Yeniden Başlatmaya Zorlamak hiçbir şekilde zarar vermez. Ancak, her zaman önce cihazı yazılımdan sıfırlamanız gerekir. Yalnızca bu işe yaramadığında, sert bir şekilde başlatmanız gerekir.

iPhone veya iPad’i yeniden başlatmak, küçük sorunları ve hataları düzeltmenin yollarından biridir. Parolanızı unutursanız, yeniden başlatmaya zorlama işe yaramaz.

Bir yorum bırakınız...

*

windows 11 sahte

Sahte Windows 11 Yükleyicisine Karşı Dikkatli Olun

Windows 11 orjinal indirmesi henüz piyasaya sürülmedi. Şuanda beta sürümü Microsoft sayfasından indirilebilir. Microsoft, Windows 11 resmi tam sürümü 5 Ekim 2021 günü piyasaya ...
piksel yoğunluğu

Piksel Yoğunluğu Nedir ve Görüntü Kalitesini Etkiler mi?

Bilgisayar monitörü, akıllı telefon veya akıllı TV satın alırken, "piksel yoğunluğu" terimini görmüş olmalısınız. İnç başına piksel - pixels-per-inch - (PPI) cinsinden ölçülen piksel ...
Whatsapp Web Özellikleri

Whatsapp Web’te Güvenli Oturum Kapatma Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulaması 5 milyardan fazla mobil cihazda kullanılmaya devam ediyor.  Her yeni güncellemede kendini geliştiren ve bünyesine yeni bir özelliği katan Whatsapp, 2016 yılında ...

Windows 10’da PDF’yi JPG’e Dönüştürme

Windows 10'da PDF dosyalarını JPG dosyasına dönüştürmek için İnternet ortamında bir çok online platform bulabilirsiniz. Güvenilir bir kaynak arıyorsanız,  Adobe'nin çevrim içi dönüştürme aracını ...
facebook sabit gönderi

Facebook Profilde Bir Paylaşım Nasıl Sabitlenir?

Facebook profilde bir paylaşımınızın en üstte sürekli görünmesini istiyorsanız, paylaşımınızı sabitlemeniz gerekir. Profilinizi ziyaret eden ziyaretçiler ilk olarak sabitlediğiniz paylaşımı görecektir. Twitter'da kullanılan bu ...
En İyi Android Klavye Uygulamaları

En İyi Android Klavye Uygulamaları | 2021

Android cihazlar için tasarlanmış ve oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan klavye uygulamaları bulunmaktadır. Kullanıcılar, teknik olarak gelişmiş özelliklere sahip olan mobil klavye uygulamalarını kullanarak ...
windows 10 başlangıç

Windows 7 ve Windows 10 Başlangıç Programları Kapatma

Windows 10 başlangıç programları kapatma işlemi Windows 8’den önce ki sürümlerinde farklı şekilde yapılıyordu. Ancak Windows 8 işletim sistemiyle birlikte başlangıç uygulamalarını kapatmanın yöntemi ...
Windows 10 Nihai Performans

Windows 10 Nihai Performans Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Windows 10 Güç Seçenekleri arasında bulunan Windows 10 Nihai Performans modu kullanıcılara daha yüksek performans sunmayı amaçlıyor. Yüksek performans ve diğer seçeneklerden daha fazla ...
Oppo Telefonlar

Oppo Telefonlarda Açma Kapatma Zamanlaması

Oppo telefonlarda açma kapatma zamanı programlama işlemi, son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Bilindiği üzere birçok farklı telefonda otomatik açma ve kapatma ...
facebook e-mail

Facebook’ta E-mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

Facebook hesabında, e-mail adresini ister tarayıcı üzerinden isterse mobil uygulama üzerinden istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Bu yazımızda Facebook'ta E-mail adresi nasıl değiştirilir? konusunu ele alacağız ...