iPhone ve iPad’i Yeniden Başlatmaya Zorlama ∞

iPhone ve iPad’i Yeniden Başlatmaya Zorlama

yeniden başlatmaya zorlama

iPhone veya iPad cihazınız varsa bazen yavaşlama ve donma gibi harekletler sergileyebilir.  Böyle durumlarda sorunu çözmek için iPhone veya iPad’i yeniden başlatmak gerekir. Normal yeniden başlatma yapılamayan durumlarda iPhone veya iPad’i yeniden başlatmaya zorlamak gerekir.

iPhone veya iPad’i Zorla Yeniden Başlatmak Ne Demektir?

iPhone veya iPad’in zorla yeniden başlatmayı anlatmaya geçmeden önce, bunun ne anlama geldiğini bilmek önemlidir. Cihazınızı yenide başlatmanız gerekiyorsa cihazınızı normal düğmeden veya yazılımdan yeniden başlatabilirsiniz. iPhone veya iPad cihazınız düzgün çalışmıyorsa, dokunmatiğini kullanarak yazılımlar aracılığı ile cihazınızı yeniden başlatma yapamıyorsanız, bu aşamada iPhone ve iPad cihazınızı yeniden başlatmaya zorlama yöntemini denemeniz gerekir.

İphone cihazlarda en sık görünen sorunlardan biri de siyah ekran hatasıdır. Bu hatayı düzeltmek için cihazınızı yeniden başlatmaya zorlarsanız sorun çözülecektir.

İlgili: İphone’da Siyah Ekran Hatası Nasıl Düzeltilir?

iPhone veya iPad’i yazılımdan başlatmak için Güç düğmesini basılı tutun, ardından cihazı kapatmak için “Kapatmak için kaydır” kaydırıcısını sağ tarafa sürüklersiniz. Cihazı açmak için, ekranda Apple logosu görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun. Alternatif olarak, “Ayarlar -> Genel -> Kapat” seçeneğine gidip kaydırıcıyı sağ tarafa sürükleyerek yazılımdan yeniden başlatabilirsiniz.

Donanımdan yeniden başlatma, yazılım yöntemi çalışmadığında iPhone veya iPad’inizi yeniden başlatmanın başka bir yoludur. Donanımdan başlatma genellikle cihazınızdaki fiziksel düğmelerin yardımı ile gerçekleşir.

iPhone veya iPad’i zorla yeniden başlatmak, yedeklemeye geri yüklemek veya fabrika ayarlarına dönmek ile aynı şey değildir. Bazı insanlar genellikle ikisini karıştırır. Yeniden başlatmaya zorlamak, iPhone veya iPad cihazınızdaki  uygulamaları sıfırlamasına yardımcı olur. Temel olarak, bilgisayarınızdaki yeniden başlatma işlevi ile aynı mantıktır, bu nedenle cihazınızdaki hiçbir şeyi silmez. Cihazınız normal olarak kendini yeniden başlatmıyorsa bu yönteme başvurursunuz.

iPhone Nasıl Zorla Yeniden Başlatılır?

Yeniden başlatma adımları, çeşitli iPhone modellerinde farklılık gösterir. İphone marka modele göre yeniden başlatmaya zorlama yöntemleri aşaıdaki gibidir.

Ana Sayfa Düğmesiyle iPhone’u Yeniden Başlatmaya Zorlama

iphone se

Ana Ekran düğmesi olan cihazlarda, siyah bir ekran görene kadar Güç ve Ana Sayfa düğmelerini aynı anda basılı tutun. Cihaz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Bu yöntem iPhone 6s ve SE‘de çalışır.

iphone 7

iPhone 7 için, cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılana kadar ses kısma ve Güç düğmelerini basılı tutun.

Ana Sayfa Düğmesi Olmayan iPhone Nasıl Zorla Başlatılır?

Ana Sayfa düğmesi olmayan daha yeni iPhone modelleri (iPhone 8, iPhone X, iPhone 11, iPhone 12 vb.) için şu adımları izleyin:

iphone x

1. Sesi açma düğmesine bir kez basın.

2. Sesi kısma düğmesine bir kez basın.

3. Apple logosunu görene veya ekran kararana kadar Güç düğmesini basılı tutun.

iPad’i Zorla Yeniden Başlatma

iPhone’a benzer şekilde, bir iPad iki şekilde zorla sıfırlanabilir. iPad’iniz bir Ana Sayfa düğmesi varsa ekranda Apple logosunu görene kadar Güç ve Ana Sayfa düğmelerini aynı anda basılı tutun.

Ana Ekran düğmesi olmayan iPad’lerde Sesi aç düğmesine bir kez, ardından Sesi kıs düğmesine bir kez basın. Ekranda Apple logosu görünene kadar Güç düğmesini hızlıca basılı tutun, ardından Güç düğmesini bırakın.

Yeniden Başlatmaya Zorlama iPhone veya iPad’deki Her Şeyi Siler mi?

Hayır. yeniden başlatmaya zorlama kişisel dosyalarınızı veya verilerinizi cihazınızdan silmez. Herhangi bir ayarı bile sıfırlamaz.

Yeniden Başlatmaya Zorlama ve Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Aynı Şey midir?

Fabrika ayarlarını sıfırlama iPhone ya da iPad cihazınızdaki tüm içeriği siler. Yani kişisel verileriniz yedeklenmediği takdirde silinecektir . Tüm ayarlar orijinal değerlerine geri yüklenecektir. Yeniden başlamaya zorlama bunların hiçbirini yapmaz.

Yeniden Başlatmaya Zorlama çin Parolaya İhtiyaç Var mı?

Cihazınızda Face ID veya Touch ID kullanmıyorsanız şifreniz istenecektir.

Yeniden Başlatmaya Zorlama Telefonu Daha Hızlı Hale Getirir mi?

Yeniden Başlatmaya Zorlama telefonunuzu geçici olarak daha hızlı hale getirecektir. Ancak, depolama alanı yetersizliği veya başka bir nedenle telefonunuz yavaşlıyorsa, Yeniden Başlatmaya Zorlama buna yardımcı olmaz.

Yeniden Başlatmaya Zorlama iCloud Kilidini veya Hesabını Kaldırır mı?

Hayır. Donanımdan sıfırlama, iPhone veya iPad’inizdeki iCloud kilidini veya hesabınızı kaldırmaz veya silmez.

 iPhone veya iPad’i Ne Zaman Yeniden Başlatmaya Zorlama Yapılır?

iPhone veya iPad’iniz takılı kaldıysa, yanıt vermiyorsa veya düzgün çalışmıyorsa, önce yazılımdan sıfırlamayı denemelisiniz. Bu işe yaramazsa, Yeniden Başlatmaya Zorlama işlemini yapmalısınız.

iPhone veya iPad için Yeniden Başlatmaya Zorlama Zararlı mıdır?

Cihaza Yeniden Başlatmaya Zorlamak hiçbir şekilde zarar vermez. Ancak, her zaman önce cihazı yazılımdan sıfırlamanız gerekir. Yalnızca bu işe yaramadığında, sert bir şekilde başlatmanız gerekir.

iPhone veya iPad’i yeniden başlatmak, küçük sorunları ve hataları düzeltmenin yollarından biridir. Parolanızı unutursanız, yeniden başlatmaya zorlama işe yaramaz.

Bir yorum bırakınız...

*

Python Colorama

Python Colorama ile Renkli Konsollar

Bilgisayarlarındaki komut istemi programlarıyla ilgilenen bilgisayar kullanıcıları, zaman zaman konsollarının farklı şekillerde görünmelerini isteyebilir. Bunun için akla gelen ilk şey tabii ki konsolun renklerini ...
WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp tek hesabı birden fazla telefonda kullanma güncellemesi ile birlikte artık mesajlarınıza tek bir telefondan değil birden fazla telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden erişebilmenize ...
Windows görev çubuğunu şeffaf yapmak

Windows Görev Çubuğunu (Başlat Çubuğu) Şeffaf Yapmak

Windows görev çubuğunu şeffaf yapmak ya da başlat çubuğunu şeffaf yapmak işletim sisteminden alacağınız görsel zevki doğrudan etkileyecektir. Her ne kadar düşük özelliklere sahip ...
WhatsApp numara kaydetmeden mesaj atma

WhatsApp Numara Rehbere Kaydetmeden Nasıl Mesaj Atılır?

WhatsApp numara kaydetmeden mesaj atma yöntemi ile numarasının rehberinizde bulunmasını istemediğiniz kişilere mesaj gönderebilir, kişi listenizi kabartmanıza gerek kalmadan mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. WhatsApp, her ne ...
Windows Disk Bölme Nasıl Yapılır

Windows Disk Bölme ve Diski Yeniden Boyutlandırma

Windows disk bölme nasıl yapılır? Ya da daha önceden bölmüş olduğunuz Windows bölünmüş diski yeniden boyutlandırma nasıl yapılır? Kimi zaman işletim sistemlerinde formattan önce ...
Google Haritalar Sanal Gerçeklik

Google Haritalar Sanal Gerçeklik Güncellemesi

Google haritalar sanal gerçeklik güncellemesi ile pek çok özelliğe kavuşuyor! Haritalar tarafından yapılan açıklamalara göre; yol tarifi sistemi baştan aşağı değişiyor ve sanal gerçeklik ...
Front End Developer

Front End Developer Nedir ve Yol Haritası Ne Olmalı?

Front End Developer nedir? Front End Developer yol haritası nasıl olmalı? Gibi sorular, özellikle yazılım ve internet sektörüne artan yoğun ilgiden dolayı sıkça merak ...
MySQL

MySQL Nedir?, MySQL Nasıl Çalışır?, MySQL’in Özellikleri?

MySQL, günümüzde en çok kullanılan veri tabanı yönetim sistemlerinden biridir. MySQL veri tabanı, web uygulamaları geliştirme sürecinde sıklıkla tercih edilen bir veri tabanı yönetim ...
IMEI Kayıt ücreti nasıl ödenir

IMEI Kayıt Ücreti Nasıl Ödenir? IMEI Kaydı Nasıl Yapılır?

IMEI Kayıt ücreti nasıl ödenir? IMEI Kayıt ücreti ne kadar? Gibi sorular, özellikle ülkemizde artan telefon fiyatları nedeni ile sıkça sorulmaya başlandı. Yurt dışından ...
Olimpiyat Oyunları

2024 Olimpiyat Oyunları Nerede Yapılacak?

2024 Yaz Olimpiyat Oyunları Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenecek. Etkinliğin Ağustos ayında yapılması planlanıyor. Paris yüz yıl sonra yeniden Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapacak. Başvuruda ...