Canva Nedir Nasıl Kullanılır? ∞ Sonsuz Teknoloji

Canva Nedir Nasıl Kullanılır?

canva

Canva, ücretsiz web tabanlı tasarım uygulaması olup kullanılması sonucunda poster, sunum, ev ödevleri, davetiye, kart, reklamın yanı sıra sosyal medya gönderileri dâhil daha birçok görsel profesyonel bir şekilde hazırlanabilir.

Tasarım, göreceli bir kavram olup kişiden kişiye de değişir. Bazı kuralların olduğu bir alan olsa da en temelinde hayal gücüne bağlıdır. Öyle bir an gelir ki hayal edilenlerin hepsi söylense hatta uygulansa da tam anlamı ile isteğe ulaşılamaz hele ki tasarımın bilinmediği noktalarda bu isteğe ulaşmak daha da zaman aldığı gibi belki de hiç o noktaya gelinemez.

Tasarım konusunda da en iyi desteği sağlayan Canva uygulaması kullanabilmek için tasarım bilgilerine çok sahip olmaya gerek kalmıyor. Canva programı Türkçe dili ile zaten kullanım kolaylığını sağlıyor. Bu noktadan sonra yapılması gereken şey ise hayal gücünü kullanmak ve hayal edilenleri tasarıma dökmek oluyor.

Canva Nedir?

Canva nedir öncelik ile bu sistemin kolay bir kullanıma sahip olduğu söylenebilir. Sistem, ücretsiz web taban tasarımıdır. Uygulamada ilk yapılması gereken şey resmi internet sitesine giriş yapmak. Web tabanlı uygulamaların kullanıcı adına can sıkıcı olan noktalarından biri devamlı gelen e-bülten ya da reklam gönderimleri olur; ancak Canva bu tip yaptırımlarda bulunmuyor. Bu durum da uygulamanın daha kolay kullanılmasını sağlıyor.

Devamlı bir şeyler satmaya çalışan ya da tasarımlara sınır koyan uygulamalar bu programda bulunmuyor. Tasarımlara üstelik logo ve fotoğraf da eklenerek hedef kitleye erişim daha kolay sağlanıyor.

Canva Nasıl Kullanılır?

Afiş, sunum, sosyal medya gönderileri gibi internet üzerinden hazırlanacak pek çok şeye olanak sağlayan Canva geniş arşive de sahiptir. Uygulamada ücretli ve ücretsiz görseller bulunur. Canva nasıl kullanılır sorusu için de yapılması gerekenler aşağıda anlatılır.

canvas

Hazır bir şablon kullanılmak isteniyor ise sistem içerisinde pek çok hazır şablon bulunuyor. Bileşenler sekmesind, tasarıma; görsel, şekil, satır, çerçeve ve benzeri eklentilerin eklenmesi adına bulunuyor. Metin sekmesi ile yazı yazılabilir ve bu yazılar farklı karakter ve stillerde oluşturabilir.  Arka plan sekmesinde ise tasarıma plan katmak adına çeşitli seçenekler yer alıyor.

Yükleme sekmesi ise son sekme oluyor. Hazırlanan tasarım bu noktadan yüklenir ve paylaş butonu ile sosyal medya hesaplarından tasarım paylaşılabilir ayrıca PDF ya da PNG şekillerinde kaydetmek de mümkün olur bu şekildeki kayıtlar da mail üzerinden paylaşım olanağı sunuyor.

Bir yorum bırakınız...

*