Çİft Arka Kameralı Vivo Y52s Tanıtıldı! | Sonsuz Teknoloji

Çİft Arka Kameralı Vivo Y52s Tanıtıldı!

Çİft Arka Kameralı Vivo Y52s

Daha önce birçok cihazıyla dikkat çeken Vivo, yeni Vivo Y52s cihazını duyurdu. Yeni telefon özellikler bakımından diğer cihazlara göre pek farklı görünmüyor. Ancak cihazın dikkat çeken yanlarından birisinin 5G desteği olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere mobil internet tarafında artık 5G devrine geçilmeye başlandı. Bu yüzden şirketler yeni teknolojiye uygun cihazlar üretmeye devam ediyorlar. Bu sebeple yeni telefonun içerisinde de 5G desteği yerini almış gözüküyor. Ancak cihazın içerisinde yer alan 5G destekli yonga seti Snapdragon değil MediaTek olarak karşımıza çıkıyor. Bu detayların yanı sıra cihazın fiyatlandırmasıyla da dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Bu kısımda lafı daha fazla dolandırmadan yeni cihazın fiyatına ve özelliklerine birlikte göz atalım.

Vivo Y52s Tasarımı ve Özellikleri Dikkat Çekiyor

Vivo Y52s Tasarımı ve Özellikleri

Yeni 5G cihaz Vivo Y52s özellikleri dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ancak özelliklerden önce kısaca tasarıma göz atalım. Cihazın ön üst kısmında daha önce karşılaştığımız damla çentik yer alıyor. Arka kısımda ise kare şekilde dizilmiş 2 arka kamera bizleri karşılıyor. Görünüşe göre şirket arka kamera konusunda abartıya kaçmamış. Tasarımda ki detayların ardından cihazın bazı dikkat çeken özelliklerine değinmek istiyoruz.

MediaTek Dimensity 720

Daha önce birçok cihazda 5G destekli Snapdragon işlemci görmüştük. Ancak Çinli şirket yeni telefonunda MediaTek Dimensity 720 yonga setini tercih etmiş. Öncelikle işlemcinin ARM Cortex-A76 çekirdeğine sahip olduğunu belirtelim. Yonga seti bu çekirdek sayesinde kullanıcılara 2.6 GHz hız sunabiliyor.

2 Adet Arka Kamera ve 8 MP Ön Kamera

Vivo Y52s kamera özellikleri çok fazla abartılı gözükmüyor. Arka kısma baktığımızda 48 MP ve 2 MP çözünürlüklerinde 2 kamera görüyoruz. Selfie kamerası olarak da bildiğimiz kamera ise kullanıcılara 8 MP çözünürlük sağlayabiliyor. Kısacası şirket kamera sayısını ve özelliklerini oldukça ideal seviyede tutmaya çalışmış gibi duruyor.

Vivo Y52s Teknik Özellikler

  • 5G Desteği: Mevcut
  • İşlemci: MediaTek Dimensity 720
  • Arka Kameralar: 48 MP + 2 MP
  • Ön Kamera: 8 MP
  • Batarya: 5.000 mAh(18W şarj destekli)
  • Ekran: 6.58 inç boyut, FHD+ çözünürlük, 90Hz LCD panel
  • RAM ve Depolama: 6/8 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesi

5G Destekli Vivo Y52s Ne Kadar?

5G destekli Vivo Y52s fiyatı 6 GB RAM kapasitesi sunan versiyon için 245 dolar olarak belirlenmiş. Bu modelin yanı sıra telefonun 8 GB RAM bulunduran versiyonu 275 dolar olarak kullanıcılara sunuluyor. Son olarak cihazın Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı hakkında henüz bir bilginin paylaşılmadığını belirtmemizde fayda var.

  1. Almak istediğim bir telefon, bilgilendirici bir paylaşım olmuş daha detaylı tanıma fırsatım olmadı emeğinize sağlık

Bir yorum bırakınız...

*