Docker Nedir, Özellikleri Nelerdir? ∞ Sonsuz Teknoloji

Docker Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Docker

Docker nedir sorusunun yanıtı, bilgisayar kullanıcıları tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Popüler program 2013 yılında kullanıma sunulmuştur. Windows, MacOS ve Linux işletim sistemlerine sahip olan cihazlarda bu program, sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Docker programı, temel de Virtualbox programına benzemektedir.

İşletim sistemini sanallaştırmak için kullanılan bu program, ücretsiz olarak indirilir. Farklı dil seçeneklerine de sahip olan sanallaştırma yazılımı, kullanım kolaylığı nedeniyle de tercih edilmektedir. Peki Docker nedir, özellikleri nelerdir, nasıl indirilir? Dilerseniz, bilgisayar kullanıcıları tarafından merak edilen tüm bu soruların cevaplarını gelin kapsamlı olarak birlikte inceleyelim.

Docker Nedir?

Docker Nedir

Docker, 2013 yılı içerisinde kullanıma sunulan işletim sistemi sanallaştırma programıdır. Popüler program sayesinde kullanıcılar herhangi bir işletim sistemine sahip olan bilgisayarda Windows, MacOS ve Linux işletim sistemlerini çalıştırabilmektedir.

Temelde Virtualbox programına benzeyen bu yazılım, özellikleri ile dikkat çekmektedir. Docker programı, Virtualbox programına göre daha hızlı bir şekilde çalışır. Ayrıca, Docker programı, diğer sanallaştırma programlarına nazaran sistemi daha az yorar.

Docker Programının Özellikleri Nelerdir?

 

Docker Programının Özellikleri

  • Docker programı Windows, MacOS ve Linux işletim sistemleriyle uyumludur.
  • Docker programı, çok hızlı çalışır.
  • Docker programı, sistem kaynaklarını çok az tüketmektedir.
  • Docker programı, kullandığınız işletim sistemin de yer alan imaj dosyalarının farklı hallerini kayıt altında tutmaktadır.
  • Docker programı, imaj dosyalarını merkez sunuculara gönderebilmekte ve alabilmektedir.
  • Docker programı, diğer sanallaştırma yazılımlarına göre daha güvenlidir.
  • Tüm bunların yanı sıra Docker programı, diğer sanallaştırma yazılımlarına göre daha stabil bir şekilde çalışmaktadır.

Docker Hangi Dil İle Yazılmıştır?

Docker Hangi Dil

 

2013 Yılı içerisinde geliştirilen ve kullanıma sunulan Docker programı, son dönemin dikkat çeken sanallaştırma yazılımlarından biridir. Dünya genelinde aktif bir şekilde kullanılan bu yazılım, GO programlama dili

kullanılarak oluşturulmuştur. Tüm bunların yanı sıra bu yazılım, kullanıcılarına 32 bit ve 64 bit desteği de sunmaktadır.

Docker Dersleri Nereden Alınabilir?

Docker Dersleri Nereden Alınabilir

Docker, bilindiği üzere popüler bir işletim sistemi sanallaştırma programıdır. Her ne kadar kullanıcılarına, kullanım kolaylığı sunsa da bazı kişiler bu programın eğitimini almak istemektedir.

Docker dersleri almak isteyenler ise genellikle Udemy platformunda yer alan kursları satın almaktadır. Tüm bunların yanı sıra bu program hakkında temel bilgiler edinebilmek için ayrıca YouTube platformunda yer alan ücretsiz videolar da tercih edilebilir.

Docker Nasıl İndirilir?

Docker Nasıl İndirilir

Docker programı, temel ücretsiz olarak kullanılabilmekte ve indirilebilmektedir. Programı indirmek ve hemen kullanmaya başlayabilmek için aşağıda yer alan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

Docker programını indirmek ve fiyatlandırma politikası hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayınız.

Docker nedir sorusunun cevabını sizler için yukarıda kapsamlı bir şekilde yanıtladık. Sizlerde Docker nedir yazımızı okuyarak detaylı bilgilere ulaşabilir ve programın temel kullanımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*