En Sağlam Telefon Samsung Galaxy Xcover Pro | Sonsuz Teknoloji En Sağlam Telefon Samsung Galaxy Xcover Pro | Sonsuz Teknoloji

En Sağlam Telefon Samsung Galaxy Xcover Pro

Samsung Galaxy Xcover Pro

 

Samsung, her sene olmasa da belli aralıklarla sağlamlığı ile öne çıkan özel seri Galaxytelefonlarını sunuyor. Marka bu sene de benzer bir adım attı ve yeni akıllı telefonlarını duyurdu. Bu kez Galaxy Xcover Pro modelinin tanıtımı yapıldı. Sağlamlık odaklı telefonlarda ilk defa farklı bir tasarım kullanan marka, teknik özelliklerde de tatmin edici bir modele yer vermiş gibi gözüküyor. Dilerseniz hemen yeni modelin detaylarından söz edelim.

Galaxy Xcover Pro Tasarımı

İlk olarak tasarımı ele almak gerekecek çünkü bu modelde dediğimiz gibi yeni nesil tasarım, sağlamlık odaklı akıllı telefonlara eklendi. Telefonun yine çerçeveleri oldukça kalın ve düz bir ekran var. Dış çerçeve kısmının kalın olmasının nedeni, tabii ki dayanıklılık yönünün artması. Fakat ekran kısmında çok geniş bir çerçeve alanı yok. Ön kamera için ayrı bir çerçeve alanı ya da çentik alanı kullanılmaktansa, bu modelde ekrana gömülü bir kamera kullanılıyor. Kameranın köşeye konumlandırıldığını da ekleyelim.

Arka kısma geçtiğimiz zaman ise üst üste sıralı iki kamera başrol oyuncusu oluyor. Üst üste sıralı olan kameraların hemen altında flaş ışığı var ve başka bir detay yok. Kaydırmaz pürüzlü bir arka kapak kullanılması ise önemli bir avantaj.

Galaxy Xcover Pro Teknik Özellikleri

Telefonun MIL-STD-810 sertifikası askeri şartlara dayanıklılık sunulmasını sağlamakta. Bunun yanında suya ve toza karşı koruma sunulması adına IP68 sertifikasının kullanıldığını da ekleyelim. İlk dikkat çeken dayanıklılık olacak ancak dediğimiz gibi GalaxyXcover Pro modelinde teknik özelliklerde çok dar tutulmamış.

Telefonda 6.3 inçlik düz bir ekran var. LCD panelin çözünürlüğü ise 2400 X 1080 piksel. Genel görüntü kalitesi oldukça başarılı. İşlemci kısmında ise Exynos 9611 serisi kullanılıyor. 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı ile tamamlanan telefon, kamera kısmında ise 25 MP + 8 MP arka kameraya sahip. Ön kısımda ekrana gömülü tek bir kamera var ve 13 MP değerinde.

Galaxy Xcover Pro Fiyatı

4050 mAh bataryası, 15W hızlı şarj desteği, Android 9 işletim sistemiyle beraber Galaxy Xcover Pro modelinin fiyatı ise 499 dolar olarak açıklandı. Satışlar 31 Ocak tarihinde başlayacak.

Bir yorum bırakınız...

*

steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...