Eski Televizyonlarınızı Modern Televizyona Dönüştürebilen Cihaz: Android TV Box | Sonsuz Teknoloji

Eski Televizyonlarınızı Modern Televizyona Dönüştürebilen Cihaz: Android TV Box

Android box

Android TV Box basitçe anlatmak gerekirse sıradan bir LCD/LED televizyonu akıllı TV haline getiren kutudur. Bu kutu bir uydu alıcısı kadar küçüktür ancak işlevi oldukça büyüktür. Aslında bu kutuları Android bir telefon olarak da düşünebilirsiniz. Böylelikle televizyonunuz Smart yani akıllı TV değilse bile düşük bir maliyetle bu sorunu çözebilirsiniz.

Bu kutuların kalitelisini alırsanız televizyonunuzun arayüzünden bile daha kaliteli bir arayüz deneyimi yaşayabilirsiniz. Üstelik bu kutuları kullanmak için özel bir servise aylık ücret ödemenize de gerek yok. Google Play Store’da yer alan birçok uygulamayı televizyonunuza yükleyebilir ve arkanıza yaslanıp keyfinizi çıkarabilirsiniz. Şimdi gelin bu küçük ama etkisi büyük ürünü daha detaylı şekilde yakından tanıyalım.

Android TV Box Ne İşe Yarar?

Android TV Box olarak da geçen bu kutular adından da anlaşılacağı üzere Android işletim sistemi tabanlıdır. Smart TV aldığınızda karşılaştığınız arayüz bu kutularda da karşınıza çıkacaktır. Ancak tabi ki her arayüz her TV’de aynı olmadığı gibi bu kutularda da aynı değildir. Bu cihazlar bir cep telefonu gibi işlemci ve RAM/ROM gibi donanımlar ile çalışırlar.

Aldığınız akıllı cihazın içerisine Youtube, Netflix gibi Google Play Store’da yer alan uygulamaları yükleyebilirsiniz. Eğer Google Play Store’da yükleyemediğiniz uygulama olursa APK olarak indirip cihazınıza kurabilirsiniz. Ancak bu cihazları almadan önce unutmamanız gereken bazı şeyler var. Bu cihazların ucuzlarını almaya kalkarsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Çünkü her telefon yüksek performans vermeyeceği gibi her Android TV Box cihazı da yüksek performans sağlamayacaktır. Bu yüzden satın almadan önce markalara göre araştırma yapmanızı daha doğru buluyoruz. Zaten Xiaomi, Amazon gibi ünlü firmaların bu tür cihazları piyasa da oldukça yaygın şekilde bulunabilmektedir.

Android box tv

Android TV Box ile yapılabilecekler nelerdir?

Uzun soluklu bir şekilde cihazı sizlere tanıtmaya çalıştık. Şimdi kısaca bu cihazlarla neler yapabileceğinizi yani cihazların ne gibi avantajları olduğunu aktarmaya çalışacağız.

  • Android tabanlı olması sebebiyle içerisinde Google Play Store mevcuttur. Böylece Play Store’da yer alan birçok uygulamayı indirip kullanabilirsiniz. Youtube, Netflix gibi video ve film/dizi servislerini indirip anın tadını çıkarabilirsiniz. Bu uygulamalar dışında cihaza APK yoluyla başka uygulamalar da yükleyebilirsiniz.
  • Üzerinde bulunan USB, MicroSD gibi soketler sayesinde harici cihazınızı Android TV Box cihazınıza takarak medya içeriklerinizi görüntüleyebilirsiniz. Yani USB gibi aygıtınızı cihaza bağlayıp film, dizi vb. şeyler izleyebilir, fotoğraflarınızı görüntüleyebilir ve hatta müziklerinizi dinleyebilirsiniz.
  • Cihazınız internete bağlanabiliyor olduğundan internete bağlanabilir ve Chrome, Opera gibi tarayıcı kurarak içerisinde gezinebilirsiniz. Yani bir tablet, bilgisayar gibi cihazınızı internette gezinmek için kullanabilirsiniz. Bu cihazların bazılarında Ethernet portu mevcuttur ve bu port sayesinde size daha sağlıklı bir internet bağlantısı sağlar.

Bir yorum bırakınız...

*

ssd ve hdd

İkinci El SSD veya HDD Alınır Mı?

Bilgisayar toplamak isteyen veya bilgisayar donanımlarını yükseltmek isteyen kullanıcılar bütçelerinin kısıtlı olması ...
gmail

Gmail E-posta Gelmiyor Gmail Neden Çalışmıyor? 

Gmail, her android kullanıcısının kullanmak zorunda olduğu ve güvenilir bir e-posta hizmetidir ...
vram

Bilgisayarda VRAM Nasıl Artırılır?

Bilgisayarların iyi bir performans için işlemci (CPU) gibi, ekran kartının (GPU) da ...
youtube yorum gözükmüyor

YouTube’da Yorumlar Gözükmüyor Sorunu

YouTube’da videolar için yorum yapmak, videoyu ve Youtube kanalını popüler hale getiren ...
kopyala yapıştır sorunu windows 10

Windows 10’da Kopyala ve Yapıştır Çalışmıyor

Windows 10 bilgisayarda çalışan bir işlemin aniden çalışmaması can sıkıcı olmaktadır. Windows  ...
android ram

Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır?

Android telefonun 64 GB veya daha fazla depolama alanı olsa bilse telefonun ...
internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...