Facebook Gaming Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Sonsuz Teknoloji

Facebook Gaming Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Facebook Gaming

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, oyun severleri ilgilendiren oldukça önemli bir gelişmeyi geçtiğimiz günlerde açıkladı. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda oyun severlerin kullanımına açılan Facebook Gaming kısa süre içerisinde büyük ilgi görmüştü. Firma, yaptığı açıklama ile birlikte büyük ilgi gören uygulamanın mobil cihazlara taşınacağını duyurdu. Peki Facebook Gaming nedir, mobil cihazlara nasıl indirilir? Birçok oyun sever tarafından merak edilen tüm bu soruların yanıtını gelin birlikte inceleyelim.

Facebook Gaming Nedir?

Facebook Gaming, sosyal medya platformu Facebook tarafından geliştirilen uygulama ile oyun severler birçok yayıncıyı canlı olarak izleyebildikleri ve aynı zamanda bazı oyunları uygulama üzerinden oynayabildikleri platformdur.

Facebook Gaming Mobil Cihazlara Geliyor

Facebook, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla birlikte Facebook Gaming uygulamasının mobil cihazlara geleceğini duyurmuştu. Yapılan açıklamanın hemen ardından söz konusu uygulama Android cihazlar Google Play mağazasında yayınlandı. İOS işletim sistemini kullanan kullanıcılar ise mobil uygulamayı çok kısa bir süre sonra indirebilecek. Peki akıllı cihazlar için yayınlanan Facebook Gaming özellikleri neler?

Facebook Gaming Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde mobil cihazlar içinde indirilmeye açılan Facebook Gaming özellikleri ile dikkat çekiyor. Temelde oyun yayınlarını izleyebilmek için hizmete açılan uygulama, oyun severlerin mini oyunları da oynamasına olanak sağlıyor. Twitch platformuna rakip olması için çıkarılan uygulamada herhangi bir reklamın olmaması da oldukça dikkat çekici.

Oyun severler ayrıca mobil uygulama içerisinde bulunan gruplara katılabilir, grup kurabilir ve istediği kişiyle oldukça kolay bir şekilde sohbet edebilir. Aynı zamanda Uygulama içerisinde bulunan özellik sayesinde oyun tutkunları, oynadıkları oyunları canlı bir şekilde Facebook platformu üzerinden yayınlayabilir.

Facebook Gaming Uygulaması Nasıl İndirilir?

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla birlikte mobil cihazlar için ücretsiz bir şekilde indirilmeye açılan Facebook Gaming, Google Play mağazası içerisinde yayınlandı. Google Play mağazası içerisinde yayınlanan uygulamaya ulaşmak isteyenler aşağıda bulunan bağlantıyı kullanabilir. Ayrıca, Facebook Gaming uygulamasının İOS cihazlar için henüz yayınlanmadığını hatırlatmakta yarar var. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre uygulama kısa bir süre içerisinde İOS cihazlar için de yayınlanacak.

Facebook Gaming Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayınız…

Bir yorum bırakınız...

*