Facebook'ta Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Facebook’ta Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

facebook engelleme

Birinin sizi Facebook’ta engellediğinden şüpheleniyorsanız ne yapabilirsiniz? Bu olduğunda, “Beni Facebook’ta kim engelledi?” Diye merak ettiğinizde ve bu sorunun basit bir cevabı ve % 100 cevabı olmasa da, bu makale size bir şeyler anlamanıza yardımcı olacaktır. % 100 emin olabilmenin tek yolu, kişiye doğrudan sormaktır. Ama muhtemelen bunu yapmak istemezsiniz. Alternatif yollarla iletişime geçerek teyit edebilirsiniz.

Facebook Arama Fonksiyonunu Kullanın

Yapmanız gereken ilk şey, engellenmiş olup olmadığınızı veya “sadece” arkadaşlarınızın olup olmadığını belirlemektir. Arkadaşını Facebook’ta ara. Sadece giriş yapın ve sayfanın üst kısmındaki arama kutusunu göreceksiniz. Benzer şekilde, Facebook uygulamasında en üstünde yer alır.

Profillerin ve sayfaların bir listesi çıkacaktır. Kişiler’i tıklayarak sonuçlara bakın. Engellendiyseniz, profilleri bu ayar altında görünmez. Ancak, Tümü‘nde arama yapıyorsanız, sizi engellemiş olsalar bile onları görme şansınız vardır. Bu nedenle kişinin sizi engelleyip engellemediğini anlamak için arama sonucunda Kişilere bakın.

Aradığınız kişinin görüntü resmini görürseniz, üzerlerine tıklayın. Profilinizi ( gizlilik ayarlarına bağlı olarak), sizi yalnızca arkadaşlarınızla paylaşmışlarsa kısmen görüntüleyebileceksiniz. Ancak engellendiyseniz, hiçbir şeye erişemezsiniz.

Önceki Facebook Mesajlarını Okuyabiliyor musunuz?

Başka bir yöntem de, daha önce kişiyle iletişim kurmuş olmanıza dayalıdır. Bu kişinin profilinizde yazdığı herhangi bir şeyi hatırlamaya çalışın veya diğer kişilerinizin zaman çizelgesinde yayın yapmasını engellediyseniz, ortak bir arkadaşın profilini hatırlayın. Bu bir doğum günü mesajı, şenlikli bir tebrik veya tesadüfi bir şey olabilir.

Bunlar arkadaşlık durumunuza bakılmaksızın hala görülebilir. Ancak engellendiyseniz, diğer kullanıcının profil resmi görünmez veya bir soru işareti ile karşı karşıya gelebilirsiniz. İsimleri de kara kutularla kaplanmış olabilir.

Bu kişiye önceden Facebook’un Mesajlaşma servisini kullanarak konuştuysanız, bu başka bir göstergedir. Ancak bunu Facebook web sitesi aracılığıyla yapmanız gerekir, çünkü uygulama engellenen hesapları gösterir.

Messenger bölümüne gidin ve açılır menüden Messenger’da Tümünü Göster’e tıklayın. Kişiyle yaptığınız sohbete erişin. Engellendiyseniz, profil resmi yüklenmez ve profillerine bakmak için adlarını tıklayamazsınız.

Onlara da bir mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz, engellendiyseniz, girişimleriniz başarısız olur. Facebook sana bir hata olduğunu söyleyecektir.

Onları diğer sosyal medya uygulamalarında takip ederseniz, orada profillerini ziyaret edin. Başka bir yerde sizi engellediyse, bir şeylerin olduğuna dair bir işarettir; Aksi takdirde, onları Facebook’ta bulamadığınız başka bir sebep de olabilir. İkincisinin durumunda, Twitter veya Instagram üzerinde doğrudan mesajlar aracılığıyla kişiyle iletişime geçebilirsiniz.

Alternatif olarak, Facebook’larında bir şeylerin yanlış olduğundan endişelendiğinizi söyleyebilirsiniz.

Burada dikkatlice basmanız gerekmesine rağmen, bir başkasını da dahil edebilirsiniz. Karşılıklı bir arkadaş size en azından iletişim profilinizin devre dışı bırakıldığını veya silindiğini söyler.

Bir yorum bırakınız...

*

Heatmap (Isı Haritası) Nedir

Heatmap (Isı Haritası) Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Heatmap yani ‘Isı Haritası’ SEO uzmanları tarafından bilinen bir kavramdır. Website analizinde ...
bilgisayar dükkanı

Bilgisayarcı Dükkanı Nasıl Açılır, Ne Kadar Sermaye Gerekir, Ne Kadar Kazandırır?

İş fikirleri arasında, bilgisayarcı dükkanı açmak, en temiz ve kar getiren işlerden ...
instagram içerik ihlali

Instagram İçerik Hak Talebi Güncellemesi Yayınlanıyor!

İnstagram içerik hak talebi güncellemesi ile adını yine zirveye taşımayı başarmış durumda ...
android kablosuz şarj

Kablosuz Şarj Eden Android Telefonlar

Akıllı telefonlarda kablosuz şarj birkaç yıldır piyasada, ancak yeterince yaygın değil. Telefon ...
attrip

Attrib Komutu Nedir Nasıl Kullanılır?

Attrib komutu Windows’un ilk sürümlerinden itibaren kullanılıyor. Bu komut ile beraber birden ...
parola yöneticisi

Parola Yöneticisi 1Password için Sanal Kredi Kartları Oluşturma Özelliği Duyruldu

Parola yöneticisi 1Password, kullanıcıların sanal kart kullanabilmeleri için Privacy.com ile ortaklık kurdu ...
Instagram Reels

Instagram Reels Nedir ve Püf Noktaları Nelerdir?

Instagram, kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşmasına izin veren sosyal medya uygulamasıdır. Efekt, ...
realme c17

Realme C17 Resmi Olarak Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Çin merkezli teknoloji şirketi Realme, Bangladeş de düzenlediği özel bir etkinlik ile ...