Gelir Elde Edebileceğiniz Freelance İş Siteleri | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Gelir Elde Edebileceğiniz Freelance İş Siteleri

freelancer

Evinizde bilgisayara başında otururken freelance iş siteleri ile daimi ya da ek gelir kazanma imkanına sahip olabilirsiniz. Bazı internet siteleri çeşitli hizmetler sunarak sizin onlar adına evden çalışmanıza izin veriyor. Üstelik bu tip hizmet sunan internet siteleri genellikle döviz bazında ödeme yapıyor.

Kazanç elde edebileceğiniz iş siteleri ile günlük belli bir düzeyde mesai yaparak para kazanabilirsiniz. Ayrıca sitelerin bir kısmı İngilizce diline hakim olmanızı beklerken bazıları için bu önemli bir kriter değil. Para kazandıran internet siteleri arasında yeteneğinizi sergileyebileceğiniz alanlar da bulunuyor. Gelin, internet üzerinden freelance iş imkanlarına birlikte bakalım.

Fiverr

fiver
Freelance iş siteleri listemizin başını Fiverr çekiyor. Fiverr, dünyanın en önemli freelance iş imkanı sağlayan sitelerinden biri. Site içerisinde hesap oluşturarak kendi yeteneğinizi pazarlayabilirsiniz. Özellikle fotoğrafçılık, içerik yazarlığı, tasarım ve grafik dizayn gibi içerikler Fiverr için oldukça önemli. Üstelik yeteneğinizi ya da bilginizi pazarlarken Euro ya da dolar usulü ödeme alabiliyorsunuz. Zaten Fiverr hizmeti kapsamında 5 dolarlık işlerin satışının yapılması bekleniyor.

Siteye kaydolup kendinize uygun bir Fiverr hesabı oluşturduktan sonra işlerinizi sergileyebilirsiniz. Site üzerinden işlerinizi satın alan kişiler de size anında ödeme yapacakladır.

Appen

appen

Kazanç elde edebileceğiniz iş siteleri listemizde Appen de oldukça dikkat çeken iş imkanlarına sahip. Genellikle İngilizce diline hakim olanların freelance iş bulabildiği bu platformda sosyal medya değerlendirmeleri yapılıyor. Veri toplama bazında işleyen süreçte Facebook, Google Maps, Twitter gibi sitelerin kullanıcılarından veri toplanıyor. Her bir veri toplama işi için de iş yüküne oranla ödeme yapılıyor.

Appen, içerisinde pek çok iş imkanı barındıran bir site. Üstelik sitede yapmış olduğunuz işlerin ödemesi de dolar bazlı olarak yapılıyor. Evden çalışarak ek gelir elde etmek istiyorsanız Appen hesabı açarak size uygun iş fırsatlarına göz atabilirsiniz.

Freelancer

freelancerr

Para kazandıran internet siteleri önerilerimizin arasında adı ile özdeş Freelancer sitesi de önemli bir yerde duruyor. Freelancer da dünyanın en büyük evden çalışma imkanı tanıyan sitelerinden biri. Siteye üye olarak uzmanlık alanlarınızı bildirmeniz gerekiyor. Bazı uzmanlık alanlarınız için gerekli olan belgeleri de site içerisinde görünür kılabilirsiniz. Sitede kendinizi en iyi şekilde yansıtmanız da oldukça büyük önem taşıyor. Çünkü siteye üye olan işverenler, binlerce kişi arasından sizi seçmeli.

Özellikle grafik tasarım, video tasarım, pazarlama, içerik üretimi ve yazılım gibi konularda Freelancer’da pek çok iş imkanı mevcut.

Flexjobs

flexjops

 

Flexjobs da dünyanın en gelişmiş ve popüler freelance iş bulma sitelerinden biri. Site içerisinde yüzlerce iş imkanından birini seçerek işe koyulabilirsiniz. Evden çalışma imkanı tanıyan bu site de çalışanları için dolar ve Euro bazında ödeme yapıyor.

Flexjobs sitesinden ilk önce kendinize bir çalışan hesabı oluşturmanız bekleniyor. Bu işlemde doldurmanız gereken form içerisindeki tüm sorulara da dürüst bir şekilde cevap vermelisiniz. Başvuru formunu doldurduktan sonra da sizin alanınıza en uygun iş imkanları için başvurularda bulunabilirsiniz.

Patreon

petreon

Freelance iş siteleri arasında hem eğlenip hem de para kazanabileceğiniz Patreon uygulaması da yer alıyor. Uygulamaya hesap açarak erişim sağlayabilir ve yetenekleriniz doğrultusunda para kazanabilirsiniz. Patreon için para kazanma yöntemi size bağış yapan destekçileriniz vasıtası ile sağlanıyor. Yaptığınız işleri severek takip eden kitleniz, size belli miktarda bağışlarda bulunabiliyor. Özellikle müzik, resim, içerik yazarlığı ve podcast gibi içerikler Patreon içerisinde sıklıkla rağbet görüyor.
Üstelik site içerisinde yapılan bağışların tümü de dolar ya da euro bazında ödeniyor. Hem yeteneklerinizi sergilemek hem de dünya çapında destekçi elde etmek adına Patreon hesabı açabilirsiniz.

Aquent

aquent

Freelance iş siteleri listemize Aquent ile veda ediyoruz. Aquent, freelancerlar için oldukça önemli bir site. Üstelik bu alanda pek çok ödüle de sahip. Dünya çağında tanınan bir iş sitesi olan Aquent, yaratıcılık teması ile çalışan kabul ediyor. Üstelik sitenin, uzmanlık alanında en az 2 yıllık tecrübe talep ettiği durumlar da olabiliyor. Yine de site içerisinde iyi bir CV ile tecrübe sahibi olmayan kişilere de şans tanınıyor.

Dünyanın en çok kazandıran freelance iş bulma sitelerinden olan Aquent için bilişim ve tasarım sektöründen olmanız beklenmektedir.

Bir yorum bırakınız...

*

Redmi Earbuds S kulaklık

Gürültü Engellemeli Kablosuz Kulaklık Redmi Earbuds S Duyuruldu

Çinli şirket Xiaomi’nin çatısı altında bulunan Redmi, yeni kulaklığı Redmi Earbuds S ...
realme 60x

60x Zoom Yapabilen Realme X3 SuperZoom Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

Realme, 60x zoom sunabilen Realme X3 SuperZoom modelini tanıttı. Cihaz dijital yakınlaştırma ...
videoarama logo

Videorama Video Düzenleme Programı Nasıl Kullanılır?

Video düzenleme programları arasında Videorama video düzenleme programı, video montajlama yapmaya imkan ...
scoompa

Scoompa Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımıza girmesiyle birlikte gündelik hayatımızda son derece kolaylaştı ...
hdmı ve displayport

HDMI ve DisplayPort Arasındaki Fark Nedir?

Günümüzün teknoloji cihazlarda ve monitörlerde farklı bağlantı türleri vardır. Bunlardan ikisi kaliteli ...
oppo reno 4 pro özellikleri

Oppo Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun Özellikleri Belli Oldu

Oppo firmasının akıllı telefonları Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun özellikleri basın ...
bilgisayar temizleme

Bilgisayar Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar geçmişi silme veya bilgisayar geçmişi temizleme işlemi sadece ziyaret edilen web ...
realme oyuncu

Realme X50 Pro 5G Player Edition Özellikleri ve Fiyatı

Realme firması Çin’de  oyuncu sürümü olan Realme X50 Pro 5G Player Edition ...