Google Adsense Hakkında Bilmeniz Gerekenler | Sonsuz Teknoloji

Google Adsense Hakkında Bilmeniz Gerekenler

adsense

 

Google Adsense, son dönemde adını sıklıkla duyduğumuz özellikle internetten para kazanmak isteyenlerin sık sık araştırdığı bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. İnternet üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin başvurması gereken yollardan biridir. Adsense ile sitenizden ve Youtube hesabınızdan para kazanmak mümkündür. Tabi ki bunlar için belli başlı şartları yerine getirmeniz gerekir.2003 Yılında kurulan Adsense yıllarda site sahiplerine Google reklamlarını yayınlatıyor. Bu reklamlara tıklayan ziyaretçiler sayesinde site sahipleri belli başlı ücretler alıyor. Sadece site sahipleri değil uzun bir süredir Youtube kanal sahipleri de Adsense sayesinde kazanç elde ediyor.

Google Adsense Nasıl Kayıt Olabilirim

Google Adsense hesabı açmak son derece kolay bir işlemdir. Google arama motoruna Adsense yazın Google’un Adsense sayfası ilk sırada çıkacaktır.

adsense kayıt

Yukarıda görüldüğü üzere Google Adsense hesabı açmak için karşınıza böyle bir pencere çıkacaktır. Buradan internet sitenizin adresini, E-posta adresinizi, girip kaydet ve devam et butonuna tıklamanız başlangıç için yeterli olacaktır.

adsense sözleşme

Daha sonra karşımıza böyle bir ekran çıkacak sözleşmeyi kabul ettikten sonra hesabınızı başarı ile oluşturabilirsiniz.

Youtube kanalı üzerinden para kazanmak isteyen kullanıcılar daha sıkı kontrollerden geçiyor. Geçmişte pek fazla önemsenmeyen bu konu günümüzde oldukça önemli bir hal alıyor. Youtube üzerinden Adsense kaydı yapmak için en az 1000 abone ve 4000 saat izlenme gerekli. Bunlar karşılandıktan sonra Youtube içerisinde bulunan studio içerisin’den bu işlemi kısa sürede yapabilirsiniz.

Google Adsense Hesabına Başvururken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Google Adsense hesabına başvuru yaparken ve başvurunuzun kabul edilmesi için kesinlikle bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan ilki sitenizin özgün olmasıdır. Özgün olmayan kopya içerikler Google tarafından kabul edilmeyecektir. Başvuru yaparken sitenizin güncel olması ve düzenli aralıklar ile bilgi girişi son derece önemlidir. Örneğin birkaç saat içerisinde girilen 20 bilgi yerine 24 içerisinde belli düzen içerisinde girilen bilgi bir değildir.

Google 24 saat içeriğini kabul eder ve güncel olmasına oldukça dikkat çeker. Ziyaretçi sayısı Google açısından önemlidir. Google, zira 500 kişi ile 5000 kişi bir tutmaz. Bu sebep ile belli bir ziyaretçi sayısına ulaştıktan sonra başvurunun yapılması son derece önemlidir. Google dikkat ettiği bir başka önemli özellik ise kesinlikle ama kesinlikle aldatıcı içeriklerin olduğu başvuruları kabul edilmez. Bu sebep ile doğru bilgilerin yazması son derece önemlidir.

Youtube üzerinden para kazanmak isteyen kullanıcıların bir Adsense hesabının olması şarttır. Tıpkı internet sitelerinde olduğu gibi birtakım kriterlere dikkat eder. Öncellikle Youtube kanalınızın 1000 aboneyi geçmesi gerekli. Daha sonra 4000 saat izlenmeyi geçen kullanıcılar Youtube üzerinden Adsense başvurusu yapabilir.

Adsense üzerinden hem web sitesi hem de Youtube kanalınızda reklam gösterilmeye başladıktan sonra çevrenizdeki eş dost akrabaya sitesinize ve Youtube kanalı giripte reklam tıklamalarını istemeyin. Size çok faydası olmaz bunu en fazla birkez yapabilirsiniz. Devamlı aynı IP veya çerezleri kullanarak cihazlarda tıklamayı inanın Google hemen fark ediyor. Google böyle durumda hesabınızı hemen askıya alacaktır ve reklamlarınızı durduracaktır. İlk seferinde askıya alma süresi bir iki ay kadar sürecek daha sonra reklamlarınız tekrar aktif olacaktır. Böyle bir durumun tekrarlanması durumda hesabınızı süresiz olarak askıya alınabilir.

Google Adsense Ödemeler

İnternetten para kazanmak isteyen kullanıcıların sık sık tercih ettiği yöntemlerin başında Adsense gelmektedir. Siteden ödeme almanız için öncelikle pin koduna ihtiyacınız var. Bu pin kodu 10 TL bakiyeye ulaştıktan sonra size posta yolu ile bildiriliyor. 3 Defa pin kodu isteme hakkınız var. Bazı sebeplerden ötürü pin kodu bazı kullanıcılara ulaşmıyor. 3. Defa pin kodu istedikten sonra yine eğer elinize ulaşmaz ise bir form yardımı ile birlikte kimlik bilgilerinizi Google ‘a ulaştırmanız gerekmektedir. Özellikle adres doğrulamadaki PİN kodu teyidi uzun bir süreç alabilmektedir.

Bu tür sorunları, Google ile iletişime destek kısmına sorununuzu size uygun başlığı seçerek iletebilirsiniz.  Sizinle türkçe olarak bir görevli iletişime geçecektir. Sorununuz ilettikten sonra sizde muhtemelen kimliğinizin fotoğrafı ve adres bilginize ait faturafotoğrafı isteyecektir. İstediklerini hiç tereddüt etmeden yerine getirdiğinizde PİN koduna gerek kalmadan Adres doğrulama onaylanacaktır.

Ödemeler her ayın 21 ile 26’sı arasında düzenli olarak yapılmaktadır. 200 TL ulaşan ödemeler o ay belirlenen tarihler arasında yapılır. İnternetten para kazanmak isteyen ve güvenli bir yol arayan kullanıcıların biraz zaman ayırarak yapması gereken en iyi yol olarak Adsense bilinmektedir. Adsense ile ödemelerinizi güvenle alabilir ve oturduğunuz yerden ekstra para kazanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*