Google Drive Ücretsiz 1 TB Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji

Google Drive Ücretsiz 1 TB Nasıl Yapılır?

google drive

Google Drive, online bulut depolama için kullanılan bir Google hizmetidir. Googele, hesabı olan kullanıcılara Google Drive’ı 15 GB’e kadar ücretsiz olarak kullanma imkanı sağlamaktadır. Daha fazla depolama alanı için ücret ödemesi talep edilmektedir. Ancak Google Drive’ınızın kapasitesini biraz zaman harcayarak 1 TB’a kadar çıkarabilirsiniz. Google, bunun karşılığında sizden uzun ve zahmetli bir görev istemektedir.

Bilindiği üzere Google haritalar (Google Maps) Google’ın büyük hizmetlerinden birisidir. Google’ın 1 TB’lık depolama alanı karşılığında  sizden istediği Google haritalarda fotoğraf paylaşan, soruları yanıtlayan, yer ekleyen, yer düzeltmek amacıyla google haritaları güncellenmesine yardımcı olmaktır. Bu yapılan her işlem karşılığında size puan verecektir. Bu hizmete Yerel Rehberler hizmeti aracılığı ile puan toplamaya başlayabilirsiniz.

Yaptığınız işlemlerin puan karşılığı;

Yorum 5 (200 karakterden uzun her yorum için +5)
Puan 1
Fotoğraf paylaşma 5
Video 7
Soru yanıtlama 1
Düzenleme 5
Yer ekleme 15
Doğruluk kontrolü 1
Soru-Cevap Yanıt başına 3

Yaptığınız işlemlerin karşılığında 200 puanı tamamladığınızda talebiniz doğrultusunda Google Drive depolama alanız 1 tb olacaktır.

 • 1. seviye (0-4 puan): Özel etkinliklere katılım imkanı
 • 2. seviye (5-49 puan): Yeni Google ürün ve özelliklerine erken erişim
 • 3. seviye (50-199 puan): Google Haritalar’da resmi yerel rehber rozeti
 • 4. seviye (200-499 puan): Drive üzerinde 1 TB’lık ücretsiz depolama alanı
 • 5. seviye (500+ puan): 2016 yılındaki özel bir etkinliğe katılım ile Google Kampüsüne ziyaret imkanı

Puanlamanın farklı farklı kategorilerde hediye ödülü olduğu için istediğiniz hediyeyi Google’dan talep etmeniz gerekecektir.

 1. merhabalar güzel bişi

 2. 2016 yılında yaşayanlar için güzel bir şey 🙂

  • Google hizmetlerinde çok ücretsiz imkan var ancak hak edilen hizmetleri dahi mail veya resmi google destek forumlar aracılığı ile talep etmeniz gerekir. Forumdan talep edildiğinde sorumlu yönetici sizinle irtibata geçer ve bazı bilgiler ister. Verilen bilgilerin doğruluğuna göre talebiniz onalaylanır. Google’da bir çok hizmet bu şekilde işler.

   Bazı google hizmetlerinden herhangi biriyle ilgili sözde takip edilecek adımlar yazar ama o adımları izleseniz de sonuç alamazsınız. Mutlaka google yetkileleriyle iletişime geçmeniz gerekir ve irtibata geçmeniz gerektiğini size bildirmezler. Bunu ancak İnternet’te yapacağınız araştırma sırasında öğrenirsiniz. O nedenle bir hizmetle ilgili sonuç alamıyorsanız bunun araştırmasını yapın ve google destek forumlarını ziyaret edin. Talebinizi oralardan isteyin.

   Google Hizmetlere ilişkin yapılan açıklamalarda her şey yazıldığı gibi işlemektedir. Bir çok konuyu araştırarak sonuçlandırmanız gerekiyor.

 3. sa kardeş 4 seviye oldum şimdi 1 tb nasıl alacam yukardaki yorumları okudum birşey anlamadım daha ayrıntılı yazarsan sevinirim

 4. Arkadaşlar 27.07.2019 tarihi itibari ile sorguladığımda bu hizmet artık googlede yok. Yetkililer uzun süre önce kaldırıldı diyerek dönüş yapıyorlar. Saygılar.

 5. Vusal
  22:13 9 Mart 2020 22:13

  merhaba. benim 500-den fazla puanim var nasil 2 tb-lik hafiza ala bilirim?

Bir yorum bırakınız...

*