Google, Mobil Uyumlu Siteleri Aramada İlk Sıralara Çıkaracak | Sonsuz Teknoloji Google, Mobil Uyumlu Siteleri Aramada İlk Sıralara Çıkaracak | Sonsuz Teknoloji

Google, Mobil Uyumlu Siteleri Aramada İlk Sıralara Çıkaracak

Google mobil

Google, Temmuz 2018’den sonra arama sıralamalarında mobil-frendly (Mobil dostu) sayfaları ilk sıralara çıkaracağını duyurdu.Google, mobil arama sonuçlarını iyileştirmek için yeni bir proje duyurdu: sayfa hızını arama sıralamasında öne geçirecek. Şirket notlarına göre, sayfa hızı “bir süredir sıralamada kullanıldı”, ancak bunun büyük bir çoğunluğu masaüstü aramalar için kullanılıyordu. Temmuz 2018’den başlayarak, sayfa hızı Google’daki mobil aramalarda da bir sıralama faktörü olacaktır.

İnsanlar, sorularının yanıtlarını mümkün olan en kısa sürede bulabilmek istiyor – çalışmalar, insanların bir sayfanın hızını gerçekten önemsediğini gösteriyor. Her ne kadar hız bir süredir sıralamada kullanılmış olsa da, bu çalışma masaüstü aramalarına odaklanmıştı. Bugün, Temmuz 2018’den itibaren sayfa hızının mobil aramalarda bir sıralama faktörü olacağını ilan ediyor.

“Hız Güncellemesi” denildiği gibi, yalnızca yavaş deneyimi kullanıcılara veren sayfaları etkileyecek ve yalnızca küçük bir yüzdeli sorguyu etkileyecektir. Web sayfası yeni yapmaya başlayanlar  veya bu işin başında olanlar için SEO açısından dikkate alınması bir konudur.  Sayfayı oluşturmak için kullanılan teknoloji ne olursa olsun, aynı standardı tüm sayfalara uygular.  Büyük  içeriğe sahip siteler sıralamalarda yer almaya devam edecek onları etkilemeyecektir.

Geliştiricilerin performansın, kullanıcının bir kullanıcının sayfadaki deneyimini nasıl etkilediği konusunda geniş düşünmesini ve çeşitli kullanıcı deneyimi ölçütlerini dikkate almayı öneriyor.

Web sayfasının mobil-frendly  mobil uyumlu olup olmadığını test edin.

İlginç bir şekilde, duyuruda Google’ın Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) projesinden söz edilmiyor. Geçtiğimiz yıl yaptığı G / Ç geliştiriciler konferansında şirket, AMP sayfalarının artık Google Aramasından iki kat daha hızlı yüklendiğini ve ekibin AMP URL’lerinin bir yenileme sürecine girdiğini söylediğini geçtiğimiz hafta paylaştı. AMP’yi uygulamak bu yaklaşan Hız Güncellemesinden bir artış almak için yeterli gibi görünmüyor. Google, geliştiricilerin mobil site performansını tüm dünyada iyileştirmesini istiyor.

 

Bir yorum bırakınız...

*

E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...
Bulut tabanlı sistemler

Bulut Tabanlı Sistemler Ne Demek?

Bulut tabanlı sistemler, kuruluma ihtiyaç duymadan web tabanlı uygulamalar yardımı ile online ...