Google Earth Artık Hava Kirliliğini Gösterecek | Sonsuz Teknoloji

Google Earth Artık Hava Kirliliğini Gösterecek

google earthh

Google, Google Earth’te hava kirliliği düzeylerini haritalandırıyor.

Google, çevrenin korunmasının önemi konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan bir başka girişim başlattı. Şirket, California’daki hava kirliliği seviyelerini ölçmek ve bu bulguları Dünya platformunda haritalamak için haritalandıracak.

San Fransisco Körfezi Bölgesi, Los Angeles ve Central Valley bölgelerinde yüksek kalitede hava kalitesi verileri yayınlanacak. Bu bilgileri bir araya getirmek için, Google Street View araçlarını kullanarak 4.000 saat boyunca 100.000 mil üzerinde yol kapladı.

Bu formu doldurarak tüm verilere erişilecek. Hava kirliliğini araştıran bilim adamları, bu bilgilerin, daha akıllıca daha sürdürülebilir şehirler kurulmasına, iklim değişikliğindeki sera gazlarını azaltmamıza ve sağlıklı yaşam için hava kalitesini iyileştirmeye yardımcı olmasını umulduğunu belirttiler.

Bilim adamları ve hava kalitesi uzmanları, bu bilgileri, daha büyük hava kalitesi iyileştirmeleri ve çözümleri elde etmek için fırsatları belirlemede yerel organizasyonlara, devletlere ve düzenleyicilere yardımcı olmak için kullanabileceğini belirttiler.

Ölçüler, trafik tıkanık otoyollarının, yerel cadde trafiğinin ve iç kirliliğe neden olan hava koşullarının hava kirliliği modellerini etkilediğini gösteriyor.

Şirket şimdiye kadar bir milyarın üzerinde hava kalitesi veri noktasına ulaştığını söylüyor. Çok yakın zamanda Google Street View araçlar veri toplama işlerini bitirdiğinde kendi bölgemizdeki hava kirliliği seviyemizi görebileceğiz.

 

Bir yorum bırakınız...

*