Google PageSpeed İnsights Nedir? | Sonsuz Teknoloji

Google PageSpeed İnsights Nedir?

google page speed

Google PageSpeed İnsights, web sitesi sahibi kişilerin kullanabileceği bir araçtır. Bu araç site sahiplerinin sitelerini rahat yönetebilmeleri ve hatalarını görebilmeleri için kullanılır. Gelişen teknoloji dünyasında kişiler gerek eğlenmek gerekse para kazanmak için web sayfası sahibi olmak isteyebilirler. Gelişen dünyanın en büyük avantajlarından biri de bir web sayfasına rahatlıkla sahip olmaktır. Böylece bilgilerinizi dünya ile paylaşabilir, fikirlerinizi başkaları ile paylaşabilirsiniz. İşte Google PageSpeed İnsighhts tam da bu aşamada size yardımcı olur.PageSpeed kullanıcılara ücretsiz olarak hizmet verir. Bu da ayrı bir artı yönüdür. PageSpeed sayesinde sayfalarınızı gayet kolay bir şekilde mükemmel bir hale getirebilirsiniz. Google SEO çalışmalarının en önemli ayaklarından biri olan PageSpeed, sayfanızda ki tüm hataları size gösterir. Bu hataları düzeltmeniz dahilinde siteniz aramalarda üst sırada çıkar. Unutmayın ki kaliteli bir sayfa Google tarafından her zaman daha çok önem verilerek aramalarda üst sıralara çıkartılır. PageSped sayfanızın açılış hızını ölçer. Unutmayın ki hızlı açılan bir web sayfası her zaman daha çok ilgi görür.

google page speeds

Google PageSpeed İnsight Hizmeti Nasıl Alınır?

Google PageSpeed hizmeti, Google’ın kullanıcılara uzun süredir ücretsiz sunduğu bir hizmet. Bu hizmetten herkes faydalanabilir. Bu hizmeti almak için sadece web sayfası sahibi olmanıza gerek yoktur. İnternet kullanıcısı olarak da kullandığınız internetin hızını bu sayfadan gayet rahat bir şekilde öğrenmeniz mümkündür. Google bu tarz hizmetleri ücretsiz sunar, çünkü hem alanının öncüsüdür hem de bu hizmeti alan web sitelerinden bilgi çeker. Böylelikle kazan-kazan hesabı ile iki taraf da kazançlı çıkar.

Google PageSpeed Avantajları Nelerdir?

Google PageSpeed avantajları oldukça fazladır. Eğer araama motorlarında listelenme oranınızın daha fazla olmasını istiyorsanız bu avantajları mutlaka bilmelisiniz.

  • Web sitenizin açılış hızını ölçerek bilgi verir.
  • Açılış hızınız yavaş ise bunu hızlandırmak için çalışma yaparsınız. Bu da algoritma da üst seviyelere çıkmanızı sağlar.
  • Hem mobil cihazınız hem de bilgisayarınız üzerinden hıız testi yapmanıza olanak sağlar.
  • Gelişmiş alt yapısı ile size fikir sunar, hatalarınızı düzeltmenizi sağlar.
  • PageSpeed yönlendirmeleri sayesinde web sayfanızı daha verimli hale getirmeniz mümkün olur.

Bir yorum bırakınız...

*