Google Haritalar, Büyük Şehirlerde Tekerlekli Sandalye Erişimine Uygun Yolları Gösterecek | Sonsuz Teknoloji

Google, Şehirlerde Tekerlekli Sandalye Erişimine Uygun Yolları Gösterecek

tekerlekli sandalye

Google, Google Haritalar’ı, tekerlekli sandalye erişimine uygun yolları geçişte dahil etmek için güncelledi. Rotalar şuan için belirli büyük şehirler için kullanılabilir ve genel olarak tekerlekli sandalyeye ve benzeri araçlara sahip kişilerin toplu taşıma araçlarına ulaşmalarına yardımcı olacak. Bu rotalar, yakın gelecekte öncelikli büyük şehirler olmak üzere dünyadaki tüm şehirlerde kullanılabilecek.

Google, trenler gibi toplu taşıma sistemlerinin, örneğin tekerlekli sandalyelerle kullanımının genellikle daha kolay olduğunu belirtmektedir. Toplu taşıma seçeneklerine dayalı tekerlekli sandalyelerle, bu kişilerin etrafta dolaşmasına yardımcı olacak, ancak bu rotaları tanımlamak kolay değil. Yeni Google Haritalar güncellemesi burada devreye giriyor.

google engelliler

Bu tekerlekli sandalye yollarının bulunduğu şehirlerde, Google Haritalar kullanıcıları, onlara “Yol Tarifi (Directions)” ve ardından “Seçenekler (Options)” e girerek erişebilir ve yalnızca Yol Seçeneği (Road Option) bölümünde görülebilen “Tekerlekli Sandalye Erşilebilr (wheelchair accessible)” seçeneğinin altında yer alıyor. Bu özellik şu anda Tokyo, Boston, Sydney, Mexico City, Londra ve New York City

gibi  büyük şehirlerde kullanıma sunuluyor.

Google, gelecekte başka şehirlerde transit acentelerle çalışacağını ve bu tekerlekli sandalye erişimine uygun rotalara daha fazla yerde erişebileceğini belirtiyor. Bu proje, Google Haritalar’daki erişilebilirlik bilgilerini genişletme konusundaki artan çabalarının bir parçasıdır. Bu, dünyanın dört bir yanındaki tesislerle ilgili yerel rehberlerden bilgi almayı hedefliyor.

Google bu projeden yerel rehberlerden de faydalanacak. Bu konuda sizlerde Google hesabınızla yerel rehberler‘e katılarak yer ve mekanlar hakkında bilgi ve yorumlarınızı paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*