Android Telefonda WhatsApp Parmak İzi Kilidi Nasıl Etkinleştirilir? | Sonsuz Teknoloji

Android Telefonda WhatsApp Parmak İzi Kilidi Nasıl Etkinleştirilir?

whatsapp parmak izi

 

Whatsapp, şüphesiz dünyanın en çok kullanılan sesli, görüntülü ve yazılı mesajlaşma servisidir. Whatsapp’ta en özel mesajlaşmalarımız bulunmaktadır. İstemediğimiz kişilerin eline geçmesini yada belirli kişilerin görmesini istediğimiz mesajar, resimler ve videolar Whatsapp’ımızda bulunmaktadır. Bu nedenle, Whatsapp uygulamasının güvenliğini olabildiğince yüksek tutmak isteriz.

Whatsapp, son güncellemesi ile parmak izi kilit güvenlik önlemini ekledi. Daha önce makalemizde Whatsapp uygulamasına ilişkin güvenli yapmanın yollarından bahsetmiştik. Parmak izi kilit ile uygulamayı açma özelliği de artı bir güvenlik önlemi oldu. Elbette bu özelliği kullanabilmeniz için en başta telefonunuzun parmak izi sensörü olması gerekir. Telefonunuzda parmak izi sensörü var ise ikinci yapmanız gereken WhatsApp uygulamasının en son sürümünü (minimum sürüm 2.19.308) güncellemek. Bu nedenle Google Play Store’a giderek uygulamanızı güncelleyin.

WhatsApp de parmak izi kilidi koruması nasıl aktif edilir

1. WhatsApp uygulamasını açın, sağ üst köşedeki 3 nokta menüsüne dokunun ve “Ayarlar”a tıklayın.

Ayarlar

2. Açılan menüden “Hesap” seçeneğini, ardından “Gizlilik” sekmesini tıklayın.

Whatsapp gizlilik

3 Açılan”Gizlilik” menüsünün en alt kısmında “Parmak izi kilidi”seçeneği bulunur. Bu varsayılan olarak “Devre dışı bırakıldı” olarak görülür .

Parmak izi kilidi

4-Bu seçeneği tıklayarak açılan pencereden “Parmak iziyle aç” özelliği çeltiğini açık konuma getirin.

5- Açık konuma getirdiğinizde uygulama parmak izi onayınızı alacaktır.

parmak izi

6- Parmak izi onayından sonra sizden uygulamanın otomatik olarak kilitleme süresini belirlemenizi isteyecektir.

Süre

Burada “Anında”, “1 dakika sonara” ve “30 dakika sonara” seçenekleri mevcuttur. Bu seçeneklerden birini Whatsapp kullanım koşullarınıza göre belirleyin.  Aynı menü üzerinde “Bildirimlerde içeriği göster” ayarı yer almaktadır, bu ayar aktif edildiğinde, yeni mesaj geldiğinde, bildirim ekranında göderenin mesaj metinin ön izlemesi yer allır. Devre dışı bırakırsanız önizleme olmaz.

Bir yorum bırakınız...

*