Huawei Firmasının Yeni Tableti MediaPad M5 Lite Tanıtıldı | Sonsuz Teknoloji

Huawei Firmasının Yeni Tableti MediaPad M5 Lite Tanıtıldı

MediaPad M5 Lite

Son dönemin en popüler teknoloji firmalarından biri olan Huawei firması, yeni tabletini tanıttı. Huawei MediaPad M5 ismi verilen yeni tablet, özellikleri ile göz dolduruluyor. Şık tasarımıyla piyasaya çıkmaya hazırlanan tablet, 7500mAh batarya kapasitesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 6 Mart tarihinde satışa sunulması beklenen ve üstün performansıyla dikkatleri üzerine çeken yeni tableti gelin birlikte inceleyelim.

Ekran Özellikleri Dikkat Çekiyor

Geçtiğimiz günlerde Hindistan da düzenlenen bir etkinlik kapsamında tanıtılan Huawei MediaPad M5 özellikleri ile göz dolduruyor. Hindistan da tanıtımı yapılan yeni tablet, kullanıcıların karşısına 10.1 İnç büyüklüğünde ekran ile çıkmaya hazırlanıyor. Dev ekranı ile dikkatleri üzerine çeken cihazda aynı zamanda göz koruyuculu modda bulunuyor. Söz konusu mod sayesinde, kullanıcıların gözleri daha az yoruluyor.

Batarya Kapasitesi Göz Dolduruyor

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan tablet bilgisayar, batarya kapasitesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 7500mAh batarya kapasitesiyle piyasaya çıkmaya hazırlanan yeni cihaz aynı zamanda hızlı şarj desteği de bulunuyor. Kullanıcılar sunulan 18W hızlı şarj desteği sayesinde cihaz, daha kısa sürede şarj olabilecek.

Cihazla İlgili Diğer Teknik Bilgiler

Hindistan da düzenlenen etkinlik kapsamında tanıtılan yeni tablet bilgisayar gücünü Kirin 659 isimli işlemciden alıyor. 4 RAM kapasitesiyle piyasaya çıkmaya hazırlanan tablet de 64 GB depolama alanı bulunuyor. Söz konusu depolama alanı microSD kart desteği sayesinde yükseltilebiliyor.

Android 8 tabanlı EMUI 8 işletim sistemi ile piyasaya çıkmaya hazırlanan cihaz da 8 MP arka kamera bulunuyor. Tablet bilgisayarlar alışık olmadığımız öz çekim çözünürlüğü bu cihaz da karşımıza çıkıyor. Cihazın öz çekim kamerasının çözünürlüğü ise 8 MP olarak açıklandı. Kamera performansı ile dikkatleri üzerine çeken cihazda tek olumsuz yan, LED ışık bulunmaması. Buda düşük ışıkta çekimleri epey zorlaştırıyor.

Huawei MediaPad M5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz günlerde Hindistan da düzenlenen bir etkinlik kapsamında tanıtılan Huawei MediaPad M5 fiyatı ise 2000 TL olarak açıklandı. Şık tasarımının yanı sıra üstün özellikleri ile dikkat çeken tablet bilgisayar, ilk olarak Hindistan da satışa sunulacak. 6 Mart tarihinde satışa çıkması beklenen yeni tablet bilgisayarın ne kadar satacağı ise oldukça merak konusu.

Bir yorum bırakınız...

*