Microsoft, Windows 10’un Ekim 2018 Güncellemesinde Neden Kişisel Dosyalarını Sildiğini Açıkladı | Sonsuz Teknoloji

Microsoft, Windows 10’un Ekim 2018 Güncellemesinde Neden Kişisel Dosyalarını Sildiğini Açıkladı

windows-10-18099

Microsoft, bazı kişilerin dosyalarını sildiği için Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesini durdurdu ve Microsoft sorunu çözdü ve bunun neden olduğunu açıkladı.

Microsoft’un John Cable’ı Microsoft’un Windows Blog’undaki bir yayında açıklaması: “Bilinen Klasör Yeniden Yönlendirme” özelliği yapanlarda meydana geldi. Örneğin, “C:\Kullanıcılar\Kullanıcı\İndirilenler” gibi bilinen bir klasörü  D:\İndirilenler’e taşıyabilmenizi sağlayan  bir özelliktir. Taşınabileceğiniz diğer klasörler arasında Masaüstü, Belgeler, Resimler ve Videolar bulunur.

Nisan 2018 Güncellemesinden sonra, daha önce bu özelliği kullanmış olan bazı kişiler orijinal klasörün fazladan boş bir kopyasını rapor ettiler. Örneğin, orijinal C:\Kullanıcılar\Kullanıcı\İndirilenler klasörünün boş bir kopyası çıktı.

İndirilenler klasörünüzü D:\İndirilenlere taşıdıysanız  içinde dosyaların bulunduğu C:\Kullanıcılar\Kullanıcı\İndirilenler klasörüne sahipseniz, Windows 10’un Ekim 2018 Güncelleştirmesi, orijinal klasörü ve içindeki dosyaları kaldırmış olabilir.

Microsoft bu sorunu şimdi çözmüştür ve Windows 10’un Ekim 2018 Güncelleştirmesi,”eski” klasörleri dosyalarla silmeyi bıraktı. Ancak Microsoft’un ilk etapta karışıklık yarattığından bir çok kullanıcı bu sorun ile karşılaştı. Klasörler boş ise dosyalar silinmiş demektir. İleride bu gibi hatalara karşı kendinizi korumak için dosyalarınızı yedeklemenizi öneririz.

Bir yorum bırakınız...

*