Windows için En İyi Arcade Emülatörler ∞ Sonsuz Teknoloji

Windows için En İyi Arcade Emülatörler

arcade oyun

Oyun oynamak eskiden daha zahmetliydi. Oyun oynayabilmek için oyun salonlarına gidilir. Büyük ayakta oynanan Arcade oyun konsolları ile oynanırdı. Zamanla bu oyunlar bilgisayarlarda oynanabilir hale geldi. Ancak Arcade oyunlar artık bir çok kişi için nostalji oldu. Bu yazımızda nostalji oyun oynamak isteyenler için en iyi Windows Arcade Oyun emülatörlerini derledik.

Windows için En İyi Arcade Emülatörler

MAME

MAME, tüm modern arcade emülatörlerinin en önemlilerindendir. MAME, “Multiple Arcade Machine Emulator” için bir kısaltmadır. Çoğu insan, özellikle de evlerinde hepsi bir arada bir makine kurmak isteyen herkes için tercih edilen bir seçimdir. MAME şu anda 0.229 sürümünde hemen hemen tüm arcade oyunlarını yönetebilir. MAME, ilk etapta Windows için tasarlanmış olsa da, şuanda Windows, Mac veya Linux cihazlarda kullanılabilir. MAME, 7.000’den fazla oyun oynayabilirsiniz.

FinalBurn Neo

FinalBurn Alpha, birçok geliştirici projeden ayrılana kadar en önde gelen arcade emülatörlerinden biriydi, FinalBurn Alpha’nın halen çok fazla fanatik hayranı var. MAME emülartörden sonra en popüler emülatördür.  Bu emülatörde gelecek için güncellemeler beklemeyin.  FinalBurn Neo platformun güncel bir sürümünü kullanabilirsiniz. FinalBurn Neo ile 6.000’den fazla oyuna ulaşabilirsiniz.

İlgili: Windows için En İyi Android Emülatörler

RetroArch

RetroArch popüler ve yaygın olarak kullanılan bir emülatör platformudur, ancak RetroArch’ın kendi başına bir emülatör olmadığını unutmamak gerekir. Geniş uyumluluk yelpazesi vardır. RetroArch, belirli emülatörleri kurulmasına  izin verir.  RetroArch’ı istediğiniz şekilde ayarladıktan sonra, hem MAME hem de FinalBurn Neo dahil olmak üzere seçtiğiniz emülatörü tıklayıp indirerek kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, RetroArch, diğerlerinden hiçbirinin yapamayacağı oyunları oynayan daha odaklı bir arcade emülatörü olan Daphne ile de çalışır.

RetroArch çekici bir seçenektir çünkü Steam dahil pek çok farklı platformda mevcuttur. Elbette, kurulum biraz karışıktır. RetroArch kurulumunu öğrendikten sonra bırakmayacağınız bir emülatördür. Tek bir platformda bir çok emülatör kullanarak çok sayıda oyun oynayabilirsiniz.

Zinch

Zinc, Özel olarak tasarlanmış bir komut satırı emülatörüdür. Zinch kullanabilmek için daha fazla teknik bilgi gerektirir ve kurulumu zordur.  Zinc, Monster Farm Jump , Tech Romancer ve Kasodate gibi daha belirsiz arcade oyunlarını oynamak isteyenler için harika bir seçenektir . Bununla birlikte, Zinc yalnızca yaklaşık 70 oyun ve bazı BIOS rom ile uyumludur.

Bir yorum bırakınız...

*