Instagram için Android Hashtag Uygulamaları | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Instagram için Android Hashtag Uygulamaları

Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak

Instagram, kullanıcıların ücretsiz olarak fotoğraf ve video paylaşmasına imkân tanıyan sosyal medya platformudur. Paylaşılan fotoğrafların ve videoların konumu, efekti, açıklaması ve kalitesinin yanında hashtag kullanımını da büyük önem taşır. Android hashtag uygulamalarını kullanarak Instagram’da popülerliğinizi arttırabilirsiniz.

Hashtag Nedir?

hashtag

Hashtag, web sitelerinde ve sosyal medya platformlarında kelimenin başına # (diyez) işareti koyularak yazılan bağlantıdır. Instagram’da abartmamak kaydıyla, paylaşımınızla ilgili 30 hashtag yazabilirsiniz. Örneğin, #17Ağustos1999, #Galatasaray, #Türkiye #Benimkadrajım gibi

Hashtag yazarak gönderinizi paylaşın. Diğer kullanıcılarda aynı hashtagi yazdığında, onların gönderilerini görebilir, beğenebilir, iletişime geçebilir ve takipçi sayısınınız da arttırabilirsiniz.

Elle hashtag yazmak bazen size zor gelebilir. Instagram’ın size önerilerde bulunabilir ancak bazen alakasız hashtagler ile baş başa kalabilirsiniz. Google Play Store’de otomatik hashtag üreten ve uygulamaları kullanabilirsiniz.

Autohash

autohash

Popüler hashtagleri arayarak elle eklemekten yorulduysanız, Autohash size yardımcı olabilir. Limit sayacı sayesinde alakasız ve fazla kullanım derdiniz olmaz. Favori sekmesi bölümüne sık kullandığınız hashtagleri ekleyebilirsiniz. Uygulamanın tek dezavantajı, Türkçe dil desteğinin olmamasıdır. Bu durumda verilen hashtagler, İngilizce’dir.

Uygulama süper akıllı bilgisayar görme algoritmasını kullanarak, konumunuz ve yüklediğiniz fotoğraflar için ihtiyaç duyacağınız hashtagleri belirler. Analiz bittikten sonra kalp butonuna basarak hastagleri kaydedersiniz. Üstüne basılı tutup kopyalayın. Instagram’ı açıp gönderinizin altına yapıştırıp, gönderinizi paylaşın.

Top Tags

tophashtag

Gönderinize ait birden fazla alakasız kullandığınız hashtagler beğeni ve takipçi kaybına yol açar. Top tags uygulaması sizi alakasız hashtag kullanımından uzak tutar. Paylaşacağınız fotoğrafın konusuna ait ilgili hashtagler üretmenize yardımcı olur. Türkçe dil desteği sayesinde uygulamayı kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Yiyecek, moda, ayakkabı, araba, sanat, ruh hali gibi popüler hashtagleri barındıran kategoriler bulunur. Konunuza ait kategorilere girip, inceledikten sonra size uygun hashtag’i kopyalayıp yapıştırarak gönderinizi anında paylaşabilirsiniz.

Birden fazla hashtag’i seçip, karşılaştırma yapabilirsiniz. En çok kullandığınız etiketler için, hashtag bankası oluşturabilirsiniz.

Leetags

leetags

Leetags, Türkçe dil başta olmak üzere 100’den fazla dil desteği sayesinde uygulamanın kullanımı oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey, paylaşacağınız gönderiye ait aklınıza gelen kelimeyi yazıp arayın. Kullanacağınız hashtagler kullanım oranı, popülerliğini ve kategorilerini inceleyebilirsiniz. Böylece alakasız hashtagler’den kurtulup, en popüler olanına odaklanabilirsiniz.

Uygulamanın özelleştirme özelliğini kullanarak sayı, noktalama işareti, tekrarlama, alakasız hashtag gibi kullanımın önüne geçebilirsiniz.

Hashme

Hashme, Türkçe dil desteği olmadığı için, vereceği hashtag önerileri İngilizce’dir. Bulunan hashtaglerin tamamını değil, sadece tek tek kopyalayabilirsiniz. Uygulama yüklediğiniz fotoğrafı tarar ve alakalı hashtagleri size verir. Kelime yazarak ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan trend hashtagleri kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı

Lenova, Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Fold’u Duyurdu

Lenovo, daha önce hiç görmediğiniz ThinkPad’e benzemeyen dünyann ilk katlanabilir bilgisayarı  ThinkPad ...
sosyal medya uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur, Maaşı Ne Kadar?

Sosyal medya uzmanı nedir, nasıl olunur, maaşı ne kadar? Gelişen internet teknolojileri ...
modem arızaları

Sık Görülen Modem Arızaları ve Çözümleri

İnternete bağlanmak için kullanılan modemler teknoloji dünyasının günümüzdeki en önemli unsuru olan ...
linkedin hesap silme

Linkedln Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sektörel iletişim araçlarından biri olan Linkedln, 5 Mayıs 2003 ...
oppo a33

OPPO A33, Resmi Olarak Sonunda Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Son dönemin en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan OPPO, düzenlediği özel bir ...
lightroom

Adobe Lightroom Nedir Ne İşe Yarar?

Adobe yazılımları çok fazladır ve bir birine benzer programları vardır. Adobe fotoğraf ...
pes 21 lisans yaması

PES 2021 Lisans Yaması Nasıl Kurulur? Adım Adım PlayStation 4 Platformunda Kurulum İşlemi

Günümüzün en popüler futbol oyunlarından biri olan PES 2021, geçtiğimiz günler içerisinde ...
veri tabanı nedir

Veri Tabanı Nedir? En Çok Tercih Edilen Veri Tabanı Programları

Veri tabanı verilerin kaydedilmesine ve bu verilerin güncellenmesine imkan sağlayan ve bu ...