Instagram için Android Hashtag Uygulamaları | Sonsuz Teknoloji

Instagram için Android Hashtag Uygulamaları

Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak

Instagram, kullanıcıların ücretsiz olarak fotoğraf ve video paylaşmasına imkân tanıyan sosyal medya platformudur. Paylaşılan fotoğrafların ve videoların konumu, efekti, açıklaması ve kalitesinin yanında hashtag kullanımını da büyük önem taşır. Android hashtag uygulamalarını kullanarak Instagram’da popülerliğinizi arttırabilirsiniz.

Hashtag Nedir?

hashtag

Hashtag, web sitelerinde ve sosyal medya platformlarında kelimenin başına # (diyez) işareti koyularak yazılan bağlantıdır. Instagram’da abartmamak kaydıyla, paylaşımınızla ilgili 30 hashtag yazabilirsiniz. Örneğin, #17Ağustos1999, #Galatasaray, #Türkiye #Benimkadrajım gibi

Hashtag yazarak gönderinizi paylaşın. Diğer kullanıcılarda aynı hashtagi yazdığında, onların gönderilerini görebilir, beğenebilir, iletişime geçebilir ve takipçi sayısınınız da arttırabilirsiniz.

Elle hashtag yazmak bazen size zor gelebilir. Instagram’ın size önerilerde bulunabilir ancak bazen alakasız hashtagler ile baş başa kalabilirsiniz. Google Play Store’de otomatik hashtag üreten ve uygulamaları kullanabilirsiniz.

Autohash

autohash

Popüler hashtagleri arayarak elle eklemekten yorulduysanız, Autohash size yardımcı olabilir. Limit sayacı sayesinde alakasız ve fazla kullanım derdiniz olmaz. Favori sekmesi bölümüne sık kullandığınız hashtagleri ekleyebilirsiniz. Uygulamanın tek dezavantajı, Türkçe dil desteğinin olmamasıdır. Bu durumda verilen hashtagler, İngilizce’dir.

Uygulama süper akıllı bilgisayar görme algoritmasını kullanarak, konumunuz ve yüklediğiniz fotoğraflar için ihtiyaç duyacağınız hashtagleri belirler. Analiz bittikten sonra kalp butonuna basarak hastagleri kaydedersiniz. Üstüne basılı tutup kopyalayın. Instagram’ı açıp gönderinizin altına yapıştırıp, gönderinizi paylaşın.

Top Tags

tophashtag

Gönderinize ait birden fazla alakasız kullandığınız hashtagler beğeni ve takipçi kaybına yol açar. Top tags uygulaması sizi alakasız hashtag kullanımından uzak tutar. Paylaşacağınız fotoğrafın konusuna ait ilgili hashtagler üretmenize yardımcı olur. Türkçe dil desteği sayesinde uygulamayı kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Yiyecek, moda, ayakkabı, araba, sanat, ruh hali gibi popüler hashtagleri barındıran kategoriler bulunur. Konunuza ait kategorilere girip, inceledikten sonra size uygun hashtag’i kopyalayıp yapıştırarak gönderinizi anında paylaşabilirsiniz.

Birden fazla hashtag’i seçip, karşılaştırma yapabilirsiniz. En çok kullandığınız etiketler için, hashtag bankası oluşturabilirsiniz.

Leetags

leetags

Leetags, Türkçe dil başta olmak üzere 100’den fazla dil desteği sayesinde uygulamanın kullanımı oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey, paylaşacağınız gönderiye ait aklınıza gelen kelimeyi yazıp arayın. Kullanacağınız hashtagler kullanım oranı, popülerliğini ve kategorilerini inceleyebilirsiniz. Böylece alakasız hashtagler’den kurtulup, en popüler olanına odaklanabilirsiniz.

Uygulamanın özelleştirme özelliğini kullanarak sayı, noktalama işareti, tekrarlama, alakasız hashtag gibi kullanımın önüne geçebilirsiniz.

Hashme

Hashme, Türkçe dil desteği olmadığı için, vereceği hashtag önerileri İngilizce’dir. Bulunan hashtaglerin tamamını değil, sadece tek tek kopyalayabilirsiniz. Uygulama yüklediğiniz fotoğrafı tarar ve alakalı hashtagleri size verir. Kelime yazarak ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan trend hashtagleri kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*