Instagram İçerik Hak Talebi Güncellemesi Yayınlanıyor! | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Instagram İçerik Hak Talebi Güncellemesi Yayınlanıyor!

instagram içerik ihlali

İnstagram içerik hak talebi güncellemesi ile adını yine zirveye taşımayı başarmış durumda. Facebook tarafından alınan karar özgün içerik üreticilerini oldukça sevindirecek. Alınacak olan güncelleme sonrasında kullanıcılar içeriklerinin paylaşılmasını engelleyebilecek.

Özellikle mizah sayfaları tarafından sürekli çalınan özgün paylaşımlar koruma altına alınabilecek. Henüz test aşamasında olan güncellemenin ne zaman geleceğine dair bir bilgilendirme bulunmuyor ancak güncelleme sonrasında pek çok ünlü isim için kartların yeniden dağıtılacağı aşikâr.

İçerik hak talebi güncellemesi sonrasında profilinizde paylaşılan bir gönderinin paylaşılmasını engelleyebileceksiniz. Bunun dışında birisi bir şekilde de olsun paylaşılırsa onu anında kaldırabilme gücüne sahip olabileceksiniz.

instagram yapay zeka

Gelişmiş Yapay Zekâ Sayesinde İçerik Takibi

Gelişmiş yapay zekâ sayesinde içerik takibi sağlanacak. Facebook alt yapısına hizmet veren Instagram azımsanacak bir robotik güce sahip değil. Söz konusu robotik güç profilleri tek tek denetleyerek ihlal durumunu göz önünde bulunduracak.

Aynı gönderiden bir kere daha paylaşışmışsa söz konusu gönderinin tekrar başka bir hesapta paylaşılmasını engelleyecek. Elbet ki sosyal sorumluluk projeleri de düşünülmüş olacak ki bu olayın ayarlarını her gönderi için ayı bir şekilde düzenleme şansınız bulunuyor.

Söz konusu gönderi paylaşırken koruma talep edebilir ya da Crative Common, yani tekrar paylaşılabilir şekilde paylaşabilirsiniz. Bunun dışında kalan gönderiler başka hesaplarda kesinlikle tekrar paylaşılamayacak.

instagram csv yüklemesi

Hak Yönetim Panelinden CSV Yüklemesi Yapılmalı

Söz konusu yeni güncelleme ile birlikte gelecek olan bu özelliğin daha iyi şekilde çalışabilmesi için CVS verisini Instagram hesabınıza yüklemeniz gerekiyor. Yapay zekâ CVS verisini okuyarak aynı olanların filtrelenmesini sağlayacak, hak talebi takibi kolay şekilde gerçekleştirilebilecek.

Her ne kadar CVS verisi olmadan da bu özellik kullanılabilir olsa da işinizi garantiye almak ve kesin bir çözüm aramak adına bu veriyi kesinlikle Instagram üzerine yüklemeniz gerekiyor.

Facebook, güncelleme notlarına bunları da ekledi. Kullanıcılar sadece kendi ülkeleri için değil dış ülkeler için de hak talebinde bulunabilecek. Bu şu anlama geliyor, paylaşımınızı sadece Türkiye içerisinde paylaşmalarına gerek yok. Yurt dışında yapılacak olan çalıntı paylaşım için de önlemler alınmış durumda.

Söz konusu özellik sonrasında viral hale gelen paylaşımları daha az göreceğiz. Herkesin de bildiği gibi Instagram keşfet kısmında gezintiye başladıktan sonra aynı paylaşımdan 5 hatta 10 kere görmek bile mümkün oluyordu.

Güncelleme sonrasında neredeyse her gönderiden sadece bir kere göreceğiz. Aslında yapılan bu güncelleme küçük sayfaların da öne çıkartılmasında önemli rol oynayacak. Özellikle özgün gönderi oluşturan hesapların kısa sürede büyümesi bekleniyor.

Bir yorum bırakınız...

*

windows

Windows 10 Kullanıcı Adı Değiştirme

Bütün işletim sistemlerinde olduğu gibi Windows 10 işletim sisteminde de her kullanıcının ...
excel açılır

Excel Otomatik Yedekleme

Excel otomatik yedekleme işlemi, son derece önemli olan konulardan biri olarak kabul ...
windows 10 siyah ekran

Windows 10’da Dosya Uzantısını Gösterme

Windows işletim sisteminde dosyaların tamamı bir uzantıdan oluşur ve bilgisayarınızda bunları Windows ...
whatsapp

Whatsapp Toplu Mesaj Silme İşlemleri

Whatsapp toplu mesaj silme konusu, pek çok bireyin mustarip olduğu ve araştırdığı ...
POCO X3 nfc

Uygun Fiyatlı POCO X3 Türkiye’de! İşte Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

Yakın zamanda duyurulan POCO X3 cihazının Türkiye fiyatı resmen belli oldu. Cihaz ...
htc desire 20

Yeni HTC Desire 20+ Resmen Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Orta segment yeni cihaz HTC Desire 20+ Tayvanlı şirket tarafından duyuruldu. Tayvan’da ...
mobil ödeme

Mobil Ödeme Nedir? Nasıl Kapatılır?

Gelişen teknoloji imkanları sayesinde ödeme yöntemlerinde de değişiklikler olmaya başladı. Söz konusu ...
windows 10 pil tüketimi

Windows 10’da Hangi Uygulama Ne Kadar Pil Tüketiyor?

Mevcut olan dizüstü bilgisayarınıza Windows 10 kurduysanız ya da bu işletim sistemine ...