Instagram TV Nedir? Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Instagram TV Nedir? Nasıl Kullanılır?

instagram tv

Instagram TV, uygulama tarafından kullanıcılara sunulan özel içerik yöntemlerinden birisidir. Instagram üzerinden bireyler fotoğraf ve videolar paylaşabilir. Ancak paylaşılan videoların hikâye ve gönderiler üzerinde belirli bir sınırlaması bulunmaktadır. Hikayelerde en fazla 15 saniye, gönderilerde ise 1 dakikayı bulan kısıtlamalar paylaşımları zorlaştırmaktadır. Üretici firma daha uzun içerikler yüklenebilmesi adına bu tarz bir özelliği bünyesinde barındırmaktadır.

IGTV Nedir? Instagram IGTV Ne Anlama Gelir?

Instagram tarafından kullanıcı uygulamasına sunulan bu içerik yöntemi bireyler tarafından sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Kısaltılmış hali IGTV olarak bilinmektedir. Uygulamanın bu kısmı kişilere daha uzun video içerikleri üretmesini sağlamaktadır. Bünyesinde barındırdığı bazı özellikler neticesinde işletme hesapları ile birlikte kişisel hesaplarda farklı şekilde faydalanabilir.

ıgtv ne anlama gelir

Instagram TV özelliği üretici firmanın şüphesiz sosyal medya üzerinde videoların etkisini fark etmesiyle gerçekleşir. Özellikle Youtube gibi alanların sıklıkla tercih edilmesi bu uygulama içerisinde çeşitli güncellemelerin oluşmasına sebep olmuştur. Kullanıcıların daha kolay içerikler üretmesi ve daha fazla kullanıcıyı bünyesine çekebilmek adına uygulayıcı firma tarafından özellikler kazandırılmıştır.

Instagram TV Özellikleri Nelerdir?

Firma tarafından getirilen güncelleme neticesinde video oynatma ve yükleme bölümü kullanıcıların kullanımına sunuldu. Kısa süre içerisinde hem ülkemiz hem dünya üzerinde ciddi bir kullanıcı kitlesini de oluşturmuş oldu. Özellikleri arasında:

 • En az 30 saniye en çok 10 dakikalık video yükleme imkânı,
 • Keşfet sekmesinde farklı kullanıcılara erişebilme,
 • Kategori belirtme özelliği ile işletmelerin ön plana çıkma olasılığı,
 • Videoları kayıt altına alabilme,
 • Canlı yayınlar oluşturabilme bunlar arasında yer alır.

Instagram TV Nasıl Kullanılır?

instagram tv bilgisayar

Kullanım yöntemleri ise oldukça basit olmaktadır. Mobil ve bilgisayar üzerinden yüklemelerin gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. Kullanıcılar mobil üzerinden kullanım sağlamak isterse aşağıda belirtilen adımları gerçekleştirmesi yeterli olacaktır:

 • Android ya da iOs üzerinden IGTV uygulaması indirilmelidir.
 • Uygulamaya içerik yüklemeden önce mevcut İnstagram hesabı ile bağlantı sağlanmalıdır.
 • Gerekli yetkiler verildikten sonra uygulama ekranı oluşmaktadır.
 • Sonrasında istenilen içeriklerin yüklenmesi mümkün olmaktadır.

İnstagram TV aynı zamanda diğer özelliklere nazaran masaüstünden de kullanım şansı tanımaktadır. Özellikle yüklenecek videoların bilgisayar üzerinde programlar ile işlem görmesi olası bir durum ise kolaylık sağlamaktadır. Masaüstü yöntem ile giriş yapabilmek için:

 • Herhangi bir tarayıcı üzerinden İnstagram sayfasına ulaşılmalıdır.
 • Hesap bilgileri girilerek giriş sağlanmalıdır.
 • Profil bölümünden IGTV sekmesine tıklamak kullanıma açık hale getirecektir.

İzlenecek adımlar neticesinde uygulama kullanıma hazır olmaktadır. Mobil üzerinden galeri kısmından ya da bilgisayarda masaüstünden süresi ve formatı uygun videolar izleyicilere sunulabilmektedir.

Bir yorum bırakınız...

*