İnternet'te Yayımlanan Türk Dizileri | Sonsuz Teknoloji

İnternet’te Yayımlanan Türk Dizileri

İnternet Türk Dizileri

 

İnternet dizi, film ve TV platformu her geçengün hızla genişlemektedir. Türk dizileri de İnternet ortamına taşınmaya başladı. İnternet ortamında sansürsüz olarak yayımlanan türk dizileri beğeni topluyor. İnternet Türk dizlerinin beğeni kazanılmasıyla her geçengün yeni İnternet Türk diziler yayımlanıyor. Bu makalede İnternet”te yayımlanan Türk dizilerini tanıtacağız.

1-) Şahsiyet

şahsiyet

Yayımlandığı Platform: PuhuTv

Hakan Günday’ın senaryosunu yazdığı yönetmenliğini ise Onur Saylak’ın üstlendiği dizi 2018 yılında başladı. Alzheimer teşhisi konulan bir karakteri canlandıran Haluk Bilginer oynadığı muhteşem oyunuyla Emmy en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü.

2-) Hakan: Muhafız

hakan muhafız

Yayımlandığı Platform: Netflix

Netflixte yayımlanan ilk Türk dizisi niteliği taşıyan Hakan: Muhafız Çağatay Ulusoy’un da başrolünde oynadığı fantastik türde yapılmış bir dizidir. Çağatay Ulusoy’a dizide Ayça Ayşin, Hazar Ergüçlü gibi sevilen oyuncular eşlik etmektedir.

3-) Dudullu Postası

Dudullu Postası

Yayımlandığı Platform: BluTv

Onur Ünlü’nün yönetmenliğini üstlendiği Dudullu Postası bir semt komedisi dizisidir. Dizinin kadrosunda Ali Atay, Hazar Ergüçlü, Taner Ölmez, Erkan Can, Serkan Keskin gibi önemli isimler yer alıyor.

4-) Atiye

Atiye

Yayımlandığı Platform: Netflix

Türkiye’nin İkinci Netflix dizisi olan Atiye 27 Aralık tarihinde Netflix platformunda 8 bölüm olarak yayımlanacak. Başrollerini Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün paylaştığı dizinin konusu ise Göbeklitepe de yapılan kazıda bulunan bir sembolle Atiye’nin hayatının bir anda değişmesi anlatılıyor.

5-) Fi

fi

Yayımlandığı Platform: PuhuTv

Yönetmenliğini Mert Baykal’ın üstlendiği ve Azra Kohen’in çok satan kitabından uyarlanan Fi dizisi PuhuTv’de yayımlandı. Başrollerini Serenay Sarıkaya, Büşra Develi, Mehmet Günsür ve Ozan Güven paylaştığı dizi ilk yerli internet yapımlarından birisi olma niteliğinde.

6-) Dip

dip dizi

Yayımlandığı Platform: PuhuTv

İstanbul Emniyet’e bağlı olarak intihar girişiminde bulunan kişileri vazgeçirmekle görevli olan bir polisin bilim kadının sırlarla dolu kapıların aralayan bir polisye dizidir.

Oyuncular; İlker Kaleli, Neslihan Atagül Doğulu, Bülent Emin Yarar, Berrak Tüzünataç, Lale Mansur, Defne Kayalar, Olgun Toker, Gün Koper, Gözde Türkpençe, Can Gox, Feridun Düzağaç

7-) Jet Sosyete

jet sosyete

Yayımlandığı Platform: PuhuTv

Gülse Birsel’in senoyosunu yazdığı komedi dizisi Jet Sosyete, daha önce TV kanaşında gösterilen bir diziydi. İlk iki sezon TV’de yayımlandı. Üçüncü sezon, Puhutv’de gösterilmeye başlandı.

8) Rise of Empires: Ottoman

Rise of Empires Ottoman

Yayımlanacağı Platform: Netflix

Yayımm tarihi netleşmeyen ancak yakın zamanda Netflix’de Fatih Sultan Mehmet’in hayatını anlatan bir Osmanlı dizisi Rise of Empires: Ottoman adlı belgesel dizi yayımlanacak.

Oyuncu kadrosunda Tuba Büyüküstün, Selim Bayraktar, Osman Sonant, Cem Yiğit Üzümoğlu, Birkan Sokullu, Damla Sönmez, Tolga Tekin ve Ushan Çakır gibi isimleri göreceğiz. Belgeselde Fatih Sultan Mehmed rolünde Cem Yiğit Üzümoğlu’nu görecekken Fatih’in üvey annesi Mara Hatun rolünde de Tuba Büyüküstün’ü izleyeceğiz.

Bir yorum bırakınız...

*