İOS 14 Özellikleri Yavaş Yavaş Ortaya Çıkıyor | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

İOS 14 Özellikleri Yavaş Yavaş Ortaya Çıkıyor

İos 14

Apple firmasının, yakın zaman içerisinde tanıtmayı planladığı İOS 14 işletim sisteminin özellikleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Haziran ayında düzenlenecek WWDC konferansında tanıtılacak yeni işletim sisteminin ardından beta test süreci başlayacak. Söz konusu beta sürecinin tamamlanmasının ardından yeni işletim sisteminin tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Peki yakın zamanda hayatımıza girecek yeni işletim sisteminin özellikleri neler? Şimdi gelin birlikte bu sorunun cevabını inceleyelim.

İOS 14 Özellikleri

Haziran ayında düzenlenecek WWDC konferansı kapsamında tanıtılması beklenen İOS 14 özellikleri ortaya çıkmaya başladı. Sızan ilk bilgilere göre, cihazın ekranı ikiye bölünebilir. Söz konusu bu özellik sayesinde kullanıcılar artık cihazlarında aynı anda iki uygulamayı kullanabilecek. Yeni işletim sistemiyle birlikte kullanıcılara sunulacak bir diğer özellik ise çoklu görev seçeneği. Söz konusu bu özellik sayesinde 4 farklı uygulamayı ekranda görebilecek. Dileyen kullanıcılar gördükleri bu ekranda uygulamalar arası geçişi kolaylıkla yapabilecek.

Yeni işletim sistemiyle birlikte gelmesi beklenen bir diğer özellik ise mail uygulaması. Şu an kullanılan işletim sisteminde yer alan mail uygulaması her ne kadar iş görüyor gibi olsa da Apple yeni ve daha kullanışlı bir mail uygulamasını hayatımıza getirebilir. Son gelen güncellemeler ile birlikte mail uygulaması birtakım şikayetlere neden olduğu biliniyor.

Kullanıcılara sunulması beklenen bir diğer özellik ise, iCloud hesapları arasında geçişin yapılabilmesi. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar farklı mail hesapları arasında kolaylıkla geçiş yapabilecek. Yukarıda bahsedilen özelliklerin gerçek olup olmadığı henüz bilinmiyor. Fakat Apple firması tarafından yakın zamanda yeni işletim sisteminin özelliklerinin açıklanması bekleniyor.

iOS 14 Hangi Cihazlara Yüklenecek

Haziran ayında tanıtılması beklenen İOS 14 işletim sistemi, beta sürecinin ardından kullanıcılara sunulması bekleniyor. Söz konusu işletim sisteminin, iPhone 6S üzerindeki tüm cihazlara sunulması bekleniyor. Yeni işletim sisteminin hangi cihazlara sunulacağı ise yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

WWDC Konferansı Nedir?

WWDC Konferansı, Apple firması tarafından 30 yıldır aralıksız olarak düzenlenen bu konferans, 2020 yılında da düzenlenecek. Haziran ayında düzenlenmesi beklenen konferans da başta İOS 14 işletim sistemi olmak üzere, birçok yeni yazılımda tanıtılacak. Apple çalışanlarının bir araya geldiği konferansta yeni yazılımlar ve cihazlar tanıtılmaktadır.

Bir yorum bırakınız...

*

bilgisayar yedekleme

Bilgisayar Yedekleme Yöntemleri

Bilgisayar, üzerinden işlediğimiz bilgileri saklayan ve istediğimizde geri veren cihazdır. Bilgisayar, tablet, ...
footbal maneger 2021

Football Manager 2021 Tanıtıldı! İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Günümüzün en popüler oyun serilerinden biri olan Football Manager serisi, yeni oyunuyla ...
twitter sesli dm

Twitter Sesli DM Özelliğini Test Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde bazı güncellemeler alarak gündeme gelmeyi başaran Twitter, şimdilerde sesli dm ...
altyazı

Yabancı Film için Türkçe Altyazı İndirme Siteleri

Altyazı, yabancı dilde çekilen dizi, film ve belgesellerin orijinal seslendirilmesi nedeniyle kendi ...
göz yorgunluğu

Göz Yorgunluğunu Azaltan Android Uygulamalar

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için yazılmış, Linux ...
driectx

Bilgisayar DirectX Sürümü Öğrenme

Directx sürümü öğrenme her bilgisayar kullanıcısının merak ettiği oldukça kolay şekilde öğrenilebilen ...
Heatmap (Isı Haritası) Nedir

Heatmap (Isı Haritası) Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Heatmap yani ‘Isı Haritası’ SEO uzmanları tarafından bilinen bir kavramdır. Website analizinde ...
bilgisayar dükkanı

Bilgisayarcı Dükkanı Nasıl Açılır, Ne Kadar Sermaye Gerekir, Ne Kadar Kazandırır?

İş fikirleri arasında, bilgisayarcı dükkanı açmak, en temiz ve kar getiren işlerden ...