İOS 14 Özellikleri Yavaş Yavaş Ortaya Çıkıyor | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

İOS 14 Özellikleri Yavaş Yavaş Ortaya Çıkıyor

İos 14

Apple firmasının, yakın zaman içerisinde tanıtmayı planladığı İOS 14 işletim sisteminin özellikleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Haziran ayında düzenlenecek WWDC konferansında tanıtılacak yeni işletim sisteminin ardından beta test süreci başlayacak. Söz konusu beta sürecinin tamamlanmasının ardından yeni işletim sisteminin tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Peki yakın zamanda hayatımıza girecek yeni işletim sisteminin özellikleri neler? Şimdi gelin birlikte bu sorunun cevabını inceleyelim.

İOS 14 Özellikleri

Haziran ayında düzenlenecek WWDC konferansı kapsamında tanıtılması beklenen İOS 14 özellikleri ortaya çıkmaya başladı. Sızan ilk bilgilere göre, cihazın ekranı ikiye bölünebilir. Söz konusu bu özellik sayesinde kullanıcılar artık cihazlarında aynı anda iki uygulamayı kullanabilecek. Yeni işletim sistemiyle birlikte kullanıcılara sunulacak bir diğer özellik ise çoklu görev seçeneği. Söz konusu bu özellik sayesinde 4 farklı uygulamayı ekranda görebilecek. Dileyen kullanıcılar gördükleri bu ekranda uygulamalar arası geçişi kolaylıkla yapabilecek.

Yeni işletim sistemiyle birlikte gelmesi beklenen bir diğer özellik ise mail uygulaması. Şu an kullanılan işletim sisteminde yer alan mail uygulaması her ne kadar iş görüyor gibi olsa da Apple yeni ve daha kullanışlı bir mail uygulamasını hayatımıza getirebilir. Son gelen güncellemeler ile birlikte mail uygulaması birtakım şikayetlere neden olduğu biliniyor.

Kullanıcılara sunulması beklenen bir diğer özellik ise, iCloud hesapları arasında geçişin yapılabilmesi. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar farklı mail hesapları arasında kolaylıkla geçiş yapabilecek. Yukarıda bahsedilen özelliklerin gerçek olup olmadığı henüz bilinmiyor. Fakat Apple firması tarafından yakın zamanda yeni işletim sisteminin özelliklerinin açıklanması bekleniyor.

iOS 14 Hangi Cihazlara Yüklenecek

Haziran ayında tanıtılması beklenen İOS 14 işletim sistemi, beta sürecinin ardından kullanıcılara sunulması bekleniyor. Söz konusu işletim sisteminin, iPhone 6S üzerindeki tüm cihazlara sunulması bekleniyor. Yeni işletim sisteminin hangi cihazlara sunulacağı ise yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

WWDC Konferansı Nedir?

WWDC Konferansı, Apple firması tarafından 30 yıldır aralıksız olarak düzenlenen bu konferans, 2020 yılında da düzenlenecek. Haziran ayında düzenlenmesi beklenen konferans da başta İOS 14 işletim sistemi olmak üzere, birçok yeni yazılımda tanıtılacak. Apple çalışanlarının bir araya geldiği konferansta yeni yazılımlar ve cihazlar tanıtılmaktadır.

Bir yorum bırakınız...

*

ram nedir

RAM (Random Access Memory) Nedir? RAM Ne İşe Yarar?

RAM, her ne kadar bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza girmiş olsa da ...
oyun hataları

Bilgisayarda Oyun Neden Hata Veriyor?

Bilgisayara yeni oyun yüklediğinizde sorunsuz bir şekilde çalışmasını beklersiniz. Bigisayarda oyun, açılmıyor, ...
rar nedir ne işe yarar

RAR Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı, yüksek boyutlu dosyalar ile çalışmaktadır. Kimi ...
projektör

Projektör Nedir? Nasıl Çalışır?

Projektör, basitçe düşünecek olursak görüntüyü yansıtan bir cihazdır. Bu cihaz genellikle toplantı, ...
vram

VRAM (Video RAM) Nedir? Ne İşe Yarar?

VRAM tüm harici ekran kartlarında bulunan bir RAM türüdür. Bu bellek grafik ...
play station haziran oyunları

PlayStation Plus Haziran 2020 Ücretsiz Oyunları

PlayStation Plus abonelerine Haziran ayı içerisinde verilecek ücretsiz oyunlar belli oldu. Sosyal ...
imap nedir

IMAP Nedir? Ne İşe Yarar?

IMAP kelimesi, günümüzde birçok internet kullanıcısının karşısına sıklıkla çıkmaktadır. Asıl adı Internet ...
javascript nedir

JavaScript Nedir? Ne İşe Yarar?

JavaScript, günümüzün en popüler programlama dillerinden biri olarak kabul edilmektedir. Temel de ...