Steam Yüklemeleri Nasıl Hızlandırılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Steam Yüklemeleri Nasıl Hızlandırılır?

steam yükleme

 

Steam, son yılların PC oyunlarının merkezidir. Epic’in kendi yolunu açsa ve Google Stadia kendini gösterse de, şuan için bu platformun kralı Steam’dir. Steam indirmelerinizi hızlandırmak için yapabileceğiniz birçok püf noktası var. Size bunu yapmanın en iyi yollarını göstereceğiz.

İnternet Hızınızı Kontrol Edin

Püf noktalarına geçmeden önce, yavaş indirme hızlarının Steam’in kendisiyle mi yoksa PC’nizle mi ilişkili olduğunu tespit etmek önemlidir.  Steam dışı İnternet gezinmeleri ve indirme işlemleriniz de yavaşsa, bu olay tamamen Steam dışında yapacağınız çözümlerdir. İnternet hızınızı öğrenin ve İnternetinizin neden yavaşladığı hakkında makalelerimizi okuyarak bilgi sahibi olun.

Arka Plan Yüklemelerine İzin Ver

Steam oyunlarını oynarken, varsayılan olarak Steam siteleri beklemeye alınır. Bu, çok fazla bant genişliği gerektiren çevrimiçi oyunlar oynuyorsanız arka plan elbette devre dışı olmalıdır ancak tek bir oyun oynuyorsanız, arka plan yüklemelere izin verebilirsiniz. Tüm oyunlar için arka plan indirmelerini etkinleştirebilir, daha sonra belirli oyunlar için devre dışı bırakabilirsiniz.

steam settBunu yapmak için, Steam’de, sol üst köşedeki Steam kısmına “Ayarlar -> İndirmeler” i tıklayın ve “Oyun esnasında indirmelere izin ver” kutusunu işaretleyin.

steam güncelleme

Ardından, arkaplan indirmelerinin etkin olmasını istemediğiniz Kütüphane içerisindeki bir oyuna sağ tıklayın, “Özellikler -> Güncellemeler” üzerine tıklayın ve “Arkaplan indirmeleri” başlığı altındaki “Arkaplan indirmelerine hiçbir zaman izin verme” yi seçin.

Steam Bant Genişliğini

steam setting

Steam indirme menüsünde “Steam -> Ayarlar -> İndirmeler”, İndirme Bölgenizin gerçekte dünyanın neresinde olduğunuza karşılık geldiğinden emin olmak için kontrol edebilirsiniz.

“İndirme Kısıtlamaları” altındaki aynı ekranda, bant genişliği sınırınızı artırabilir veya “Limitsiz” olarak ayarlayabilirsiniz. Bu, Internet’te gezinme hızı gibi diğer çevrimiçi etkinlikleri etkileyebilir.

Wi-Fi Ayarlarınızı Değiştirin

Steam’i Wi-Fi aracılığıyla kullanıyorsanız, hızınızı artırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Yönlendiricinize yakın veya birkaç oda uzakta olmanıza bağlı olarak, yönlendiricinizdeki 2.4GHz ve 5GHz frekansları arasında geçiş yapabilirsiniz. Genellikle tarayıcınızın adres çubuğuna “192.168.1.1” veya “192.168.0.1” yazarak erişilebilirsiniz. Daha detaylı anlatım için bu makaleye göz atınız.

Bu makalede bahsettiklerimiz, Steam indirme işlemlerinizi ve ayrıca genel olarak internetinizi hızlandırmanın yaygın yollarından bazılarıdır.

Bir yorum bırakınız...

*

Akıllı telefon özellikleri

Telefon Karşılaştırma Siteleri

Telefon karşılaştırma yaparak sahip olmak istediğiniz akıllı telefonlar için kıyaslama yapmayı kolaylaştırabilirsiniz ...
diskpart liste

Diskpart Aracı İle USB Biçimlendirme Nasıl Yapılır?

USB bellek, günlük hayatta sık kullandığımız depolama birimlerinden biridir. Ebatları ve kolay ...
fornite

OnePlus 8, Fortnite’ı 90 FPS’de Çalıştıran İlk Akıllı Telefon

Akıllı telefon üreticileri her geçen gün oyuncular için yenileme hızı yüksek telefonlar ...
google stadia

Google Stadia Oyun Kolu Artık Android Telefonlarla Kablosuz Çalışıyor

Google Stadia, yavaş ama emin adımlarla ilerliyor.  Google Stadia ile android telefonda ...
oneplus nord

OnePlus Nord Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

OnePlus Nord adı verilen uygun fiyatlı akıllı telefon, OnePlus 8’den daha düşük ...
realme c11

Kusursuz Tasarımıyla Dikkat Çeken Realme C11 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Akıllı telefon pazarında adından söz ettiren teknoloji firması Realme, düzenlediği özel bir ...
microsoft yüzde hesaplama

Excel’de Yüzde Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel programı içerisinde yer alan formüller her ne kadar bazı kişilere karmaşık ...
Xbox series x

Xbox Series X Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xbox Series X, yeni tasarımı ve geliştirilmiş donanımı ile Microsoft’un piyasaya sürdüğü ...