Iphone, İMessage Özelliği Google Mesajlar’a Geliyor! | Sonsuz Teknoloji Iphone, İMessage Özelliği Google Mesajlar’a Geliyor! | Sonsuz Teknoloji

Iphone, İMessage Özelliği Google Mesajlar’a Geliyor!

imessage

Iphone Cihazların Sevilen Mesajlaşma Özelliği Android Cihazlara Geliyor. Aktif olarak Iphone cihazlarda kullanılan mesajlara tepki özelliği Android Mesajlara da geliyor. Google mesajlar alacağı yeni özellik sayesinde konuşma sırasında daha işlevsel ve aktif olarak kullanılabilecek. Google mesajlar neredeyse her Android cihazda bulunan bir mesajlaşma uygulaması. Bazı firmalar kendi mesajlaşma sistemlerini cihazlarına koyuyorlar ancak bunlara rağmen en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması arasında Google Mesajlar yer alıyor.

Google geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalarda Google mesajlar uygulamasına yeri özellikler geleceğini duyurmuştu. Bu özelliklerden dikkat çekeni Mesajlar uygulamasının SMS gerektirmeden İnternet bağlantısı üzerinden de kullanılabilir olmasıydı. Bu şekilde güncelleme gelme olasılığı kullanıcıların WhatsApp kullanım alışkanlıklarını değiştirir mi bilinmez ancak mesajlar uygulaması üzerinden daha pratik iletişim sağlanabilir.

Google Mesajlar Uygulamasında Mesajlara Tepkiler Verilebilecek

Gelecek olan özellik sadece işlevsellik ile de sınırlı değil. İMessage uygulamasında da olduğu gibi mesajlara tepki verme şansı tanınacak. Gönderilen mesajın üzerine basılı tutarak tepki verebiliyor, karşıdaki kişinin anlık olarak tepkinizi görmesini sağlayabiliyorsunuz. Özelliğin internet yardımı ile kullanılması beklenenler arasında yer alıyor. İnternet bağlantısı üzerinden iletişim kurması beklenen tepki özelliğinin SMS hakları sayesinde kullanılabilir olup olamayacağı bilinmezler arasında.

chat message

Efektli Mesajlar Sayesinde Daha Eğlenceli Sohbet

Tepki özelliği minik bir özellik olarak gelmiş olmalı ki İMessage uygulamasında da aktif olarak kullanılan efektli mesajlar özelliği de Google mesajlar uygulamasına eklenecekler arasında yer alıyor. İMessage sisteminde kullanılan efektli mesajlar, sayesinde kullanıcılar mesajlara vurgu yapmak istediklerinde rahatlıkla yapabiliyorlardı. Işıma, Yankılı gönderme gibi görsel özellikler İMessage kullanımını arttıran faktörlerden biriydi.

İMessage üzerinden sadece İMessage kullanıcılarına gönderilebilen efektli özellikler Google mesajlar uygulamasına eklenecek olan özellik sayesinde Iphone’dan Android’e ya da Android’den Iphone cihazlara efektli mesajlar gönderimini sağlayabilir.

Özellik Hangi Ülkelerde Kullanılıyor

V5.8 ile ortaya çıkan Google Mesajlar özelliği şu an için beta aşamasında, beta uygulamasına katılabilen ülkeler arasında Almanya ve ABD bulunuyor, söz konusu olan güncellemenin ve yeni özelliği ne zaman Türkiye’de kullanıma açılacağı henüz bilinmiyor. Ancak beta ve test aşamalarının hızlandığını, daha hızlı sonuçlar alınarak ilerlendiğini de göz önünde bulunduracak olursak önümüzdeki aylarda bu özelliğin ülkemizde de test edilmesi söz konusu.

Bir yorum bırakınız...

*

mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...