İphone’larda Pek Bilinmeyen 11 Gizli Özellik | Sonsuz Teknoloji

İphone’larda Pek Bilinmeyen 11 Gizli Özellik

İphone Gizli Özellikleri

Birçok iPhone model telefonlarda Apple tarafından açıklanmamış, kullanıcılar tarafından da pek bilinmeyen iPhone gizli özellikleri bulunmaktadır. Aşağıda sıralanacak olan iPhone gizli özellikler, iPhone 5 ve üzeri modeller için geçerlidir.

İphone Gizli Özellikleri

 1. Wi-Fi şifrenizi AirDrop bağlantısı ile çevrenizde bulunan kişiler ile paylaşabilirsiniz.
 2. 200 GB ve üzerinde iCloud depolama alanı aboneliği satın aldıysanız; bu depolama alanını aile üyeleri arasında paylaşarak, kullanmaya devam edebilirsiniz.
 3. Rahatsız etme özelliği sayesinde belirlediğiniz zaman aralıklarında dışarıdan gelecek olan arama, mesaj ve her türlü bildirimi engelleyerek; önemli zamanlarınızda ya da uyuyacağınız zaman rahatsız edilmenizi engelleyebilirsiniz. Rahatsız etme modunu aktifleştirebilmek için Ayarlardan Rahatsız etme sekmesine giriş yapabilirsiniz.
 4. Denetim merkezine ekran kaydı özelliği için özel bir buton ekleyebilir, bu sayede ekran kaydını kolaylıkla alabilirsiniz.
 5. Eğer yazı yazarken yanlış bir tuşa bastıysanız ya da son yazıyı silmek isterseniz; telefonu sallamanız yeterli olacaktır. Telefonu salladığınız taktirde, son yazı geri alınacaktır.
 6. QR kod okutabilmek için ekstra 3. Partı bir uygulama indirmeden, iPhone’un yerel kamerası ile kodu okutabilirsiniz.
 7. Ram belleğini temizlemek, telefonunuzun ağırlaştığı durumlarda ihtiyacınız olabilecek bir özelliktir. Ram belleğini temizlemek için iPhone açma – kapama tuşuna basılı tutun ve yana kaydır yazısı gelene kadar bekleyin. Yana kaydır yazısı geldikten sonra açma kapama tuşundan elinizi çekin ve ana ekran tuşuna basılı tutun. Bu işlem sayesinde telefonunuzu yoran birçok uygulama kapatılacaktır.
 8. İphone kullanıcısıysanız mutlaka birde kulaklığınız vardır. Herhangi bir müzik uygulamasını kullanırken, kulaklığın ortada bulunan stop tuşuna iki kere basarak şarkıyı değiştirebilirsiniz.
 9. Fotoğraf çekinirken kulaklığınızı telefonunuza takarak; ekrana dokunmanıza gerek kalmadan kulaklığın ses açma ya da ses kısma tuşu ile kolaylıkla fotoğraf çekinebilirsiniz.
 10. İPhone telefonunuzda İOS 11 ve üzeri işletim sürümü yüklüyse, siriye yalnızca sesli değil, aynı zamanda yazılı komut da verebilirsiniz.
 11. İPhone telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını istiyorsanız, şarja takmadan önce son uygulamaları kapatarak telefonunuzu uçak moduna alın. Bu sayede iPhone telefonunuz çok daha kısa sürede şarj olacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*