YouTube Premium Ödeme Yapmaya Değer mi? Avantajları Nelerdir? ∞ Sonsuz Teknoloji

YouTube Premium Ödeme Yapmaya Değer mi? Avantajları Nelerdir?

YouTube Premium

YouTube Premium abonelik önerisi Youtube’da gezinirken sürekli karşınıza çıkıyordur. Peki YouTube Premium avantajları nelerdir? Ödeme yapmaya değer mi? Bu yazımızda gelin  YouTube Premium için ödeme yaparsanız nelerden faydalanacaksınız birlikte inceleyelim.

YouTube Premium Fiyatı Ne Kadar?

YouTube Premium eski adıyla YouTube Red, bir aylık ücretsiz deneme süresinin ardından YouTube Premium fiyatı aylık 16,99 TL’dir. Aileler ve öğrenciler için iki plan daha vardır.  Aile Planı aylık  25.99 TL beş kişiye kadar YouTube Premium kullanabilir. YouTube’un şartlarına göre, bu kişiler sizinle aynı adreste yaşamalıdır. Öğrenciyseniz, aylık 9,99 TL’dir.

YouTube Premium için ödeme yapmaya değip değmeyeceğini Spotify Premium ve Netflix gibi diğer hizmetlerin sundukları imkanları da karşılaştırmanızı tavsiye ederiz.

YouTube Premium avantajları

YouTube Videolarında Reklam Yok

YouTube Premium’un en önemli avantajlarından biri, reklamları YouTube’daki tüm videolardan kaldırmasıdır. YouTube’da reklamlardan kaçınmanın başka yolları olsa da, bununla içerik üreticilerinin hakları da gözetilmiş oluyor. YouTube içerik oluşturucular YouTube Premium gelirinden paylarını alıyorlar.

YouTube Originals’a Tam Erişim

YouTube Originals

YouTube’da reklam izlemek sizin için önemli olmasa bile, YouTube Premium avantajı sadece bu değil. Önceden YouTube Premium’un en önemli avantajlarından biri YouTube tarafından hazırlanan özel videolar sunan YouTube Originals kanalına erişimdi.  Ancak, daha yakın geçmişte YouTube, herkes için ücretsiz olarak YouTube Originals’a erişim izni verdi. Ücretsiz kullanıcılar, tıpkı diğer videolar gibi YouTube Originals içeriğini reklamlarla izleyebilir.

Peki , YouTube Premium üyesi olmanın avantajı burada nedir?  Aboneler, reklamsız erişime ek olarak bir dizideki mevcut tüm bölümleri yayınlanır yayınlanmaz izleyebilir. Ayrıca, silinen sahneler ve yönetmenin kurguları gibi ekstra içeriğe de erişebilirler.

YouTube Originals kanalında neler olduğunu görmek için YouTube Originals kanalını ziyaret edin bunun sizin için ne kadar önemli olduğunu görün. Premium olarak işaretlenen bazı videolar yalnızca YouTube Premium üyesi tarafından izlenebilir.

YouTube Music Premium

YouTube Premium aboneliği, YouTube Music Premium erişimini de içerir. YouTube Premium için ödeme yapmak konusunda  YouTube Music muhtemelen en önemli avantajlardan biridir.  Spotify ve diğer müzik akışı platformları gibi, YouTube Müzik de ücretsiz olarak kullanılabilir. YouTube Music Premium ile reklamsız erişim, arka planda müzik çalma ve çevrimdışı dinleme için müzik indirme seçeneği de elde edersiniz.

İlgili: Youtube Müzik ve Spotify Karşılaştırma

Sadece YouTube Music Premium fiyatı 13,99 TL dir. Bu nedenle YouTube Premium aboneliğine sahip olmak daha avantajlıdır.

Video İndirme ve Arka Planda Oynatma

Yukarıdaki YouTube Premium avantajları, YouTube’u kullandığınız her platformda geçerlidir. Mobil kullanımda YouTube Premium için ayrıca avantajlara sahiptir.

YouTube Premium mobil

İlgili: YouTube Ne Kadar Veri Kullanıyor?

YouTube Premium’un videoları internet olmadığı zamanlarda çevrimdışı izleyebilmek için iPhone veya Android telefonunuza indirebilirsiniz. Sınırlı bir İnternet veri paketiniz varsa hareket halindeyken veya uçakta video izlemek için önemli bir avantajdır.

YouTube’un mobil uygulamalarında, arka planda video oynatma özelliği kilidini açarsınız, başka bir uygulamaya geçseniz veya ekranınızı kapatsanız bile videonuz oynatılmaya devam edecektir. Ekranınızı kapalı tutmak telefonunuzdaki pil ömrünü de koruyacaktır.

YouTube Premium, YouTube TV Değildir

YouTube’un ücretli hizmetlerinin isimleri bir birine benzerlik göstermektedir. Bu nedenle bazı YouTube hizmetleri karıştırılabilir.  YouTube  Premium, Youtube Music ile birlikte gelir ancak, YouTube TV, canlı TV kanallarını izlemenizi sağlayan ayrı bir  YouTube hizmetidir. YouTube TV, YouTube  Premium aboneliği içerisinde yer almaz.

YouTube Premium için Ödeme Yapmaya Değer mi?

YouTube Premium için ödeme yapmaya değer olup olmadığı tamamen size bağlıdır. YouTube Premium, reklamsız video izlemek, mobilden arka planda çalışan bir YouTube ve YouTube müzik gibi önemli avantajlara sahiptir.

YouTube Originals açıkca Türkiye kullanıcıları için çok iyi bir avantaj değildir.  Bu özellik için kesinlikle ödeme yapmaya değmez. Ancak diğer avantajları, YouTube’da çok fazla video izliyorsanız veya YouTube’da müzik dinlemek gibi alışkanlığınız varsa o zaman kesinlikle ödeme yapmaya değer. Reklamsız kesintisiz video izlemenin keyfini sürebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*