Kasiyersiz Mağaza Konsepti Test Edilecek! | Sonsuz Teknoloji

Kasiyersiz Mağaza Konsepti Test Edilecek!

walmart

Günümüzde devam eden salgın sebebiyle birçok önlem alınıyor. Hem bu konuda önlem almak hem de şirket maliyetlerini azaltmak için önlem peşinde olan Amerikan market devi kasiyersiz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Amerika’nın en büyük market zincirlerinden birisi olan Walmart, yakın zamanda tüm işlemleri insansız ve tamamen teknolojik şekilde tamamlayacak.

Kasiyerin olmadığı bu sistemde kişiler sadece bilgisayar ekranı ile muhatap olacak. Bu şekilde hem insanlar arası temas azalacak hem de şirketin giderleri azalacak. Fakat burada ortaya çıkan kötü durum ise istihdamın olumsuz etkilenmesidir. Bu model ile çalışan sayısı azalacak ve istihdam sorunu ortaya çıkacak. Bazı çevreler tarafından bu model olumlu karşılansa da bir kısım insanlar tarafından ret ediliyor.

Temassız Alışveriş Modeli İleriye Taşınacak

İlk olarak tek bir mağazada bu uygulamaya geçilecek. Bu atılan adım ile amaçlanan en temel hedef insan etkileşimini azaltmak. Diğer bir önemli hedef ise insanların işlemlerini hızlı halletmesi ve bir an önce mağazayı terk etmesi olacak. Temassız ödeme konusunda daha önce de bir uygulama geliştiren ve bu şekilde ödemeleri tahsil eden firmanın kasiyersiz market modelinde ne kadar başarılı olacağı merak ediliyor. Eğer durum iyiye giderse firma işi ileri boyutlara taşımayı hedefliyor. Tüm şubelerde kasiyer olmayan bir modele geçilmesi planlanıyor. Bu sayede şirket virüsün de yayılmasını engellenecek.

Bir yorum bırakınız...

*