Apple, İphone Bağlantı Yuvasını Android Telefonlar Gibi USB-C Yuvası Yapmayı Planlıyor | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Apple, İphone Bağlantı Yuvasını Android Telefonlar Gibi USB-C Yuvası Yapmayı Planlıyor

APPLE İPHONEApple, yeni modelleri üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor. Yeni modellerin çıkmasına aylar kala Apple, yeni cihazlarında lightning yuvalarını kaldıracak.

Apple, iPhone X modellerinde beklendiği satış rakamına ulaşamayınca yeni modelleri çıkarmak için çalışmalarına hız verdi.

lighting

Apple’ın geleneksel Eylül ayında duyurması beklenen yeni telefonlarında işletim sistemi İOS 13 başta olmak üzere değişecek bir çok özellik olacak. En önemli değişiklik lightning yuvasının kaldırılması olacak. Bunun yerine, daha yaygın bir hale gelen Android telefonlarda kullanılan USB-C standardını iPhone’lara getirmeyi planlıyor.

USB-C Portu nedir?

usb-c

USB-C bant genişliği anlamında İphone telefonlardaki Lightning bağlantısı ile kıyaslandığında daha verimli bir bağlantı seçeneğidir. Ek olarak kullanıcılar farklı konnektör ve bağlantı karmaşasından kurtulmuş olacak.

USB-C destekli bir Android telefonun şarj cihazından iPhone kullanıcıları da faydalanabilecek. iPhone ve Android cihazlar arasındaki yıllardır sorun olarak devam eden şarj cihazları konusundaki farklılık da sona ermiş olacak.

Öte yandan USB-C daha hızlı bir hizmet veren teknolojidir. USB 3.1 standardı, çoğu yeni USB-C cihaza güç sağlıyor. Bu standart 10 Gbps veri transfer oranı ve 100 W güç sağlama kapasitesi ile dikkat çekiyor. Lightning bağlantısı ise USB 2.0 standardındaki gibi yalnızca 480 Mbps hız sunuyor.

Bazı kaynaklar iPhone modellerinde bu yıl USB-C değişiminin görüleceğini belirtirken, bazı kaynaklar ise Apple’ın Eylül ayına kadar böyle büyük bir değişikliği yetiştiremeyeceğini ve bu yeniliğin seneye uygulamanmaya başlayacağını belirtiyor.

Apple, firmasının bu özelliği ilk çıkaracak telefonda hayata geçirmesini umarız. Özellikle şarj cihazı konusundaki karmaşanın son bularak bir standart olması hem Android hem de İphone kullanıcılarına bir kolaylık sağlayacaktır.

 

Bir yorum bırakınız...

*

google kitaplığım

Google Kitaplar Nedir ve Nasıl Kitap Bulunur?

Google’da sadece kitap bulmak istiyorsanız, kitap bulma işlemini Google kitaplar arama motorundan ...
Youtube e-posta bildirimler

Google, YouTube E-posta Bildirim Göndermeyi Sonlandırıyor

Google, YouTube e-posta bildirimlerini  gelecek haftadan sonra artık göndermeyeceğini duyurdu. Youtube kullanıcıları, ...
pc monitör sinyal yok

Bilgisayar Monitöründe “Sinyal Yok” Hatası

Bilgisayar çalışıor ancak bilgisayar monitörü “Sinyal yok” hatası yazıyorsa kontrol etmeniz gereken ...
twitter güvenlik sorunu

Twitter, Android Kullanıcıları için Güvenlik Sorunu Hakkında Uyardı

Twitter, Android kullanıcılarını, bilgisayar korsanlarının direk özel mesajlara erişmesine olanak verebilecek kritik ...
konsol tv

PlayStation 5 veya Xbox Series X için Hangi Özelliklerde TV Gereklidir?

PlayStation 5 ve Xbox Serisi X konsolları 2020 yılına damgasını vuracak. Bu ...
ekran kartı öğrenme

Windows 10’da Ekran Kartı Özelliklerini Öğrenme

Çoğu Windows kullanıcısı sahip olduğu ekran kartının özelliklerini bilmiyor. Fakat Windows için ...
samsung note 20 ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, Samsung Galaxy Note20 ve Samsung Galaxy Note20 Ultra telefonalarını resmen duyurdu ...
QuitNow-Stop Smoking

Sigara Bırakma Uygulaması QuitNow-Stop Smoking Özellikleri

Mükemmel bir uygulama olan quitNow-stop smoking sayesinde sigara bırakmak için önemli bir ...