Eski Model Bilgisayarda Oyun Nasıl Oynanır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Eski Model Bilgisayarda Oyun Nasıl Oynanır?

pc grafik

PC meraklısı kişiler bilgisayarını son teknolojik donanımlarla donatıyor olsa da, bilgisayar donanımı ile ilgisi olmayan kişiler eski  teknolojik bilgisayar ile oyun oynamaya devam etmeye çalışır. Eski bir donanıma sahip olma bir dizüstü bilgisayarınız olduğu için oyun oynayamayacağınız anlamına gelmez. Burada,  eski donanımlı bir bilgisayarda oyun oynamaya yardımcı olabilecek birkaç strateji var.

Grafik Ayarlarınızı Düşürün

Oyun oynarken grafik kartı ayarlarını minimize etmek bilgisayarda düşük çözünürlük de olsa oyun oynamanıza yardımcı olur. Düşük özellikli bir makinede modern bir oyun başlattığınızda, her zaman en uygun grafik ayarlarını varsayılan olarak kullanamazsınız, bu yüzden oyununuzun Video Seçenekleri menüsüne gidin ve her şeyi olabildiğince en alt seviyeye çekin.

Kenar yumuşatma, gölge ayrıntısı ve doku kalitesi gibi yalnızca efektleri azaltmayı değil, aynı zamanda ekran çözünürlüğünü de düşürmelisiniz. Eğer 720p’de veya daha az bir çözünürlükte oyun çalıştırırsanız, oynanabilir bir frame’e ulaşabilirsiniz.

Daha İyi Performans için Oyun Dosya Ayarlarını Düzenleme

Diyelim ki, gerçekten düşük kaliteli bir dizüstü bilgisayarınız var. Oyununuz en düşük video ayarlarıyla bile bir slayt gösterisi gibi görünüyorsa, oyunun yapılandırma dosyasına bir dalış yaparak performansı artırabilirsiniz.

Oyunun konfigürasyon dosyası veya konsolu sayesinde, daha düşük çözünürlükleri etkinleştirerek, gölgeleri kapatarak, görüş mesafesini daha da azaltarak, oyun içi ayarlarından daha düşük grafiklere sahip olabilirsiniz. Bazı durumlarda, sonuçlar düpedüz aptalca görünebilir, ancak oyun oynanabilir olacak.

İnternet Üzerinden Akış Oyunları

Düşük çözünürlüklü grafiklerle, istediğiniz performansı alamadıysanız  başka bir seçeneğiniz daha vardır: oyunlarınızı internet üzerinden oynamak. Bir sunucuda üst düzey donanım kullanarak oyunu çalıştıracak ve ardından bilgisayarınıza doğru akışı sağlayacak bir çok servis var.

Küçük bir giriş gecikmesi olmasına rağmen grafikler harika görünecek ve sorunsuz bir deneyim için oldukça hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak. Bilgisayarınızı Ethernet üzerinden de bağlamanızı  öneririz. Dizüstü bilgisayarınızın bir Ethernet portu yoksa, ucuz bir USB-Ethernet adaptörü işinizi görecektir.

Nvidia GeForce Now, bu hizmetlerden en tanınmış olanı ve şu anda beta sürümü ücretsiz. Parsec, LiquidSky ve Shadow gibi diğer hizmetler de benzer ancak farklı fiyatlandırma yapılarına sahiptir. Örneğin, Shadow, istediğiniz kadar oyun için ayda 35 dolardır. Sizin için en uygun maliyetli olanı bulmak için hesabınızı iyi yapmanız gerekir. Uzun vadede, bu parayı uygun bir oyun bilgisayarına veya harici bir grafik kartı yuvasına koymaktan daha iyi bir seçenek tercih edebilirsiniz.

 

Bir yorum bırakınız...

*

excel microsoft

Excel’de Tekrarlanan Veriler Nasıl Silinir?

Excel’de tekrarlanan veriler oldukça kolay bir yöntem sayesinde otomatik bir şekilde silinir ...
windows

Windows 10’da Görev Çubuğunu Otomatik Gizleme

Windows 10 görev çubuğu, bilgisayarda sık kullanılan programlara ulaşmak için kullanışlı bir ...
cymera kamera

Cymera Camera Uygulaması Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Mobil uygulama sektöründe yaşanan olumlu gelişmeler sayesinde günümüzde birçok akıllı telefon ve ...
Sosyal medya para kazanma

Sosyal Medya Platformlarından Nasıl Kazanç Elde Edilebilir?

Günümüzde sosyal medya platformları, iletişim aracından ziyade kazanç kapısı haline gelmiştir. Özellikle ...
cool cleaner

Cool Cleaner Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren mobil cihazlar zamanla yavaşlayabilmekte ve eski ...
Atmaca füzesi

Milli Teknoloji Hamlesi: Atmaca Gemisavar Füzesi

Türkiye son yıllarda savunma sanayisine oldukça başarılı hamleler yapmaktadır. Gerek sınır içerisinde ...
windows 10 ağ

Windows 10’da Varsayılan İndirme Konumu Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 bilgisayarda internet’ten indirilen dosyalar, bilgisayarda varsayılan olarak “İndirilenler”  klasörüne indirilir ...
microsoft-excel

Excel’de Başka Bir Sayfadan Veri Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel’de başka bir sayfadan veri çekme işlemi oldukça hızlı ve basit bir ...