Instagram Bildirimleri Kısa Süreli Nasıl Gizlenir? | Sonsuz Teknoloji

Instagram Bildirimleri Kısa Süreli Nasıl Gizlenir?

instagram-bildirimleri-kisa-sureli-gizleme

Son dönemin en popüler uygulaması olan instagram mesaj geldiğinde, fotoğrafınız beğeni aldığında ya da paylaşılan fotoğrafa yorum yapıldığında ekranda bildirim oluşturmaktadır. Fakat sürekli aktif bir şekilde instagramı kullananlar için bu bildirimler kötü bir durum oluşturabilir. Bu yüzden dolayı dilediğiniz kişinin bildirimlerini açıp kapama hakkına sahip olduğunuzu biliyor muydunuz? Peki, Instagram bildirimleri kısa süreli nasıl gizlenir? sorusunun cevabını inceleyelim.

Instagram Uygulamasında Bildirimleri Sessize Almak

Son zamanlarda çokça kullanılan mesajlaşma uygulamasını dilediğiniz gibi sessize alabilirsiniz. Böylelikle telefonunuzun sizi uyarmasına gerek kalmayacaktır. Üstelik iki adımda bu uygulamayı sessize almayı başarabilirsiniz. İşte bu adımlar:

  • Instagram ekranında yer alan “Mesajlaşma” tuşuna tıklayın
  • Konuşmasını sessize almak istediğiniz kişinin üzerine gelin ve onu yan tarafa doğru kaydırarak “sessize al” seçeneğinin üzerine dokunun.

Böylelikle istediğiniz kişiyi hemen sessize alabilir ve bu durumu istediğiniz zamanda ortadan kaldırabilirsiniz.

Bildirimlerin Kapatılması Her Telefonda Farklı

Eğer ki instagram uygulaması üzerinden gelen tüm bildirimleri görmek istemiyorsanız o zaman telefonunuzun markasına göre hareket ederek bu uygulamaları kaldırmayı deneyebilirsiniz. Çünkü telefonun markasından dolayı ayarlar bölümünde belli başlı bir takım değişiklikler meydana gelmektedir.

Andoid Telefonda Bildirimlerin Kapanması

Bu cihazlarda yer alan “Ayarlar” bölümüne ilk olarak giriş yapmalısınız. Ardından uygulama yöneticisi sekmesine basarak instagram uygulamasını seçin. Burada yer alan “Bildirim” düğmesine dokunun ve karşınıza çıkan yeni ekrandan “Bildirimlere izin ver” sekmesini pasif bir hale getirin. Böylelikle bu uygulamaya ait hiçbir bildirim sizin ekranınıza düşmeyecektir.

Iphone Cihazlarında Bildirimlerin Kapatılması

Bu cihazlarda yer alan “Ayarlar” sekmesine giriş yapın ve ardından bildirimlerin yer aldığı “Bildirim” butonuna dokunun. Burada “Bildirimlere izin ver” adlı bir yazı yer alacaktır. Bu yazının üzerine dokunun ve son olarak bildirim alımını durdurun adlı sekmeye basın. Böylelikle tıpkı android cihazda olduğu gibi iphone cihazında da hiç bir şekilde instagram bildirimleri ekranınıza gelmeyecektir.

Bir yorum bırakınız...

*