Mac Bilgisayarda Performans Arttırmak ve Özelleştirmek İçin Programlar | Sonsuz Teknoloji

Mac Bilgisayarda Performans Arttırmak ve Özelleştirmek İçin Programlar

 Mac Bakım

Apple Mac bilgisayarlar işletim sistemi ve donanımı ile bütünleşmiş performansı yüksek güvenilir bilgisayarlardır. Bilgisayarın  performansının yüksek olması o bilgisayara bakım yapılmayacağı anlamına gelmez.  Mac bilgisayarında da bakıma ve güvenlik tedbirlerine ihtiyacı vardır. Mac bilgisayarın kendi bakımınızı kendinizde yapacağınız adımlar vardır. Bu hem zaman alır hemde bazı bakımların yapılması unutulur. Mac bilgisayarda da bakım yapacağınız programlar mevcuttur. Her bir bakım için ayrı programlar mevcutken her türlü bakımı yapacak hepsinin bir arada olduğu programlarda mevcuttur.  Güvenilir üçüncü taraf programlar hem  zamandan tasarruf ettirirler hemde sizin aklınıza gelmeyen ve bilmediğini noktalara ulaşarak bakım yapabilirler. Mac bilgisayar için Microsoft işletim sistemlerinde olduğu kadar çok fazla program bulamazsınız. Bu makalede sizlere Mac bilgisayarınızın performansını arttıracak bir kaç program üzerinde duracağız.

CleanMyMac 3

CleanMyMac 3

CleanMyMac 3, bilgisayarınızda neleri temizlemeniz gerektiğini size gösterir. Mac bilgisayarınızın sistemini, iTunes, Mail, Fotoğraflar, Çöp kutuları ve hatta unuttuğunuz eski klasörler de dahil olmak üzere her şeyi tarar. Uzun zamandır kullanmadığınız programları size hatırlatır. Uzun zamandır erişime geçmediğiniz büyük dosya boyutlarını size gösterir. Programları güvenli olarak kaldırmanızı sağlar. Kaldırdığı programlardan geride gereksiz dosya bırakmaz. Çöp kutusunu temizler. Bu işlemlerin hepsini yapacağınız tek bir program. Bu programı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Gemini 2

Gemini

Gemini 2, bilgisayarınızda bulanan ikiz dosyaları ve benzer dosyaları bulmanıza yardımcı olur. Dosya formatı ve adları aynı olan dosyaları bir araya getirir. Sadece aynı olanları değil benzer dosyaları da bir araya getirir. Dosya isimleri yakın olan dosyaları ve içerik olarak benzer olan dosyaları bulmanıza yardımcı olur. Örnek olarak aşağıda aynı manzarada ama farklı açılardan çekilmiş üç fotoğraf vardır. Bu üç fotoğraf aynı yerde farklı açılardan çekilmiş fotoğraflar olmasına rağmen Gemini 2, size bu fotoğrafları da bir araya getirerek sunar.  Gemini 2, fotoğraflarınızı düzenlemeni de yardımcı olacak bir programdır. Düşünüldüğü gibi basit düzeyde çalışan bir program değildir daha derinlemesine çalışan profesyonel bir yazılımdır.

Gemini 2

Aynı dosyaların bulunması ile isteminiz doğrultusunda fazla kopyaları bilgisayarınızdan silerek kafa karışıklıklarına son verebilirsiniz. Özellikle büyük boyutlu dosyaların birden fazla olması bilgisayarınızın depolama alanında fazla yer kaplar. Fazla olanı tespit ederek bilgisayarınızda kendinize yer açabilirsiniz. Programı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Hider 2

hider 2

Bilgisayarlarda dijital veriler önemlidir. Verilerinizi İnternet ortamından korumanın yanı sıra iş yerinizde veya evde dosyalarınızı local olarak şifreleyerek koruyabilirsiniz. Hider 2, dosyalarınızı AES-256 şifreleme yöntemi ile şifreler. Böyle bir şifrelemenin çözülmesi imkansız gibi bir şeydir. Sizden başkası şifreyi girmeden dosyalara ulaşamaz. İş yerinizde veya evinizde bilgisayarınız başkaları tarafından kullanılıyor olsa dahi şifrelenmiş dosyalara kimse açamaz. Dosyaları açmak için şifre girmesi gerekmektedir. Programı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Wallpaper Wizard 2

Wallpaper Wizard 2

Wallpaper Wizard 2 ile Mac bilgisayarınızı arka planlarla güzelleştirin ve özelleştirin. Binlerce duvar kağıdı seçeneği 4k kalitesinde ve her yerde bulamayacağınız kaliteli resimler. Aylık 25.000 güncellenmiş resim. Masaüstünüzde görmek istediğiniz her şey doğa ya da şaşırtıcı soyut sanat gibi istediğiniz türde kendinize göre arka planları kolaylıkla bulacaksınız. Öne çıkan kategoriler arasında sizi gerçekten etkileyen bir arka plan bulmak için belirli anahtar kelimeleri yazın ve aradığınız arka plan seçeneklerini görün. Programı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

 

 

Bir yorum bırakınız...

*

android ram

Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır?

Android telefonun 64 GB veya daha fazla depolama alanı olsa bilse telefonun ...
internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...
Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...
Android TV Box

Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box kavramı son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanan kavramlardan birisi Peki, ...
Windows 10 açılırken açılan klasörler ve programlar

Windows 10’da Programların ve Klasörlerin Yeniden Açması Nasıl Durdurulur?

Windows 10 bilgisayarda bir program açıkken bilgisayarı kapattığınızda veya yeniden başlattığınızda, Windows ...