Meteorolog Nedir Görevi Nedir? | Sonsuz Teknoloji

Meteorolog Nedir Görevi Nedir?

Meteorolog, Klimatologlar
Meteorolog, kısaca söylemek gerekirse hava tahmincileri olarak nitelendirebiliriz. Gelişmiş bilgisayar modellerini ve dünyanın dört bir yanından toplanan verileri kullanarak, tahminleri analiz ederler.

Zorlu hava olayları hakkında oldukça spesifik bilgiler sağlamada uzmanlaşmış şirketler için çalışan, gittikçe artan sayıda özel sektör meteorologları da var. Müşteriler, bir sıcak hava büyüsü sırasındaki taleple ilgili güç sağlayıcıları, tarım ürünleri ithalatçılarını ve büyük oyun sırasında hava durumu ile ilgili spor derneklerini içerebilir. Bazı havayollarının kendi meteoroloji bölümleri bile var.

Atmosferik Araştırmacılar

Atmosferik araştırmacılar, nasıl çalıştığını ve gezegenimizin sularıyla nasıl bağlantılı olduğunu daha iyi anlamak için atmosferin çalışmalarını inceler. Bu bağlantı genellikle atmosferik araştırmacıların, veri toplamak ve yorumlamak ve atmosferik olayları incelemek için oşinografi uzmanları, hidrologlar, çevre bilimcileri, fizikçiler ve matematikçiler ile birlikte çalışmasına neden olur. Örneğin, farklı bilim insanları, iklim değişikliği gibi küresel bağlantılı, karmaşık sorunları incelemek ve insanlar ve diğer türler üzerindeki etkilerini tahmin etmek için birlikte çalışırlar.

İklim bilimciler

Klimatologlar, uzun vadeli hava modellerini anlamak ve gelecekteki iklim değişimlerini önceden tahmin etmek için tarihsel iklim örneklerini inceler. Klimatologların çoğu küresel ısınmayı inceliyor. Tarihsel kayıtları yazılı hesaplar olarak kullanabilirler veya eski buz veya çökeltilerde kaydedilmiş kaymalar kullanabilirler. Tarih öncesi iklim koşullarını inceleyen paleoklimatologlar, genellikle bu tür fiziksel kanıtları elde etmek için saha çalışması yaparlar.

Meteorologlar fakülte okuyabilir ve kolejlerde veya üniversitelerde ders verebilirler. Daha da iyisi lisans, yüksek lisans ve doktora için çalışabilirler. programlar, araştırma yaparlar ve lisansüstü öğrencilerin araştırmalarını yönlendirirler ya da ilgili fen programlarının sunumunu destekleyen atmosferik fen dersleri verebilirler. Meteoroloji eğitimi, lise düzeyinde genel fen bilgisi öğretmeni olmak için iyi bir eğitimdir.

Adli Meteorologlar

Adli Meteorologlar yakın geçmişte belirli zamanlarda hava koşullarını araştırır ve sunarlar. Çalışmaları, trafik kazasında, yangında veya parasal ya da yasal sonuçlara neden olan diğer olaylarda havanın nasıl bir rol oynadığına dair bir fikir vermektedir. Adli meteorologlar mahkemede ifade verebilir.

Bir yorum bırakınız...

*