Samsung One UI 2.1 Güncellemesi | Sonsuz Teknoloji

Samsung One UI 2.1 Güncellemesi

one uı

Akıllı telefonlarda devrim niteliğinde atılımlar yapan Samsung, One UI 2.1 güncellemesi için çalışmalarını tamamlamış durumda. Hali hazırda sadece 4 telefon Android 10 ve One UI 2.1 özelliğini çalıştırabilecek yeteneğe sahiptir. Bu cihazlar, Galaxy Z Flip, Galaxy S20, Galaxy S2 0 plus ve Galaxy S20 Ultra modelleridir.

Samsung, One UI 2.0 güncellemesini de şu anda kullanımda olan Galaxy S9, Galaxy S10, Note 9 ve Note 10 modellerinin de destekleneceği, ancak bunun için zamanın henüz belirsiz olduğu açıklaması geldi. Samsung tarafından iki yeni cihazın daha çıkacağı ve bunlarında One UI 2.1 sürümü güncellenmiş olarak çıkacağı belirtildi.

Yapılacak bu güncellemenin öncelikle Galaxy S10 ve Note 10 serisi için olacak ve daha sonra diğer cihazlarda güncelleme yapılabilecek. Teknoloji severlerin, özellikle yapılan bu ayrımcılıktan çok da haz duymadıklarını belirtmek gerekir. Ancak son alınan duyumlara karşı Galaxy S9 ve Note 9 içinde piyasaya sürülecek.

Samsung tarafından One UI 2.1 güncellemesi çıkış tarihi ile net bir bilgi bulunmuyor. Ne zaman çıkacağına dair hiçbir kaynaktan bir bilgi edinilmedi. Sadece bilinen tek bir şey var o da, Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 serilerinin bu güncelleme de öncelik sahibi olacaklarıdır. Bu iki cihazın öncelikli olmasının nedeni ise yeni çıkan cihazlardan olmasıdır. Diğer öncelikli listesinde olan Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 cihazlarının da nedeni Android 10 ve One UI 2.1’e geçiş yapmaya hazır cihazlardan olmasıdır.

Samsung one uı

Samsung One UI 2.1 Güncelleme Özelliği ve Güncellenecek Cihazlar

120 Hz moduna geçme seçeneği gibi özellikler One UI 2.1 güncellemesi ile birlikte çalışacak. Bu özellik güncellemeden sonra eski model Samsung Galaxy cihazlarında geçerliliğini yitirecek. Güncellemelerde gelen bazı özelliklerin, eski telefonlarda kullanılmadığı bilinmektedir. Samsung hızlı paylaşım özelliği ve ekran yakınlaştırma güncelleme olmasına rağmen eski cihazlarda kullanılabilecek.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 bu yeni arayüze sahip olacaklar. Galaxy S20 serisinde 120 Hz ekran kullanan Samsung, güncelleme ile birlikte değişecek arayüzde ekran yenileme hızını değiştirme imkanı verecek.

Bir yorum bırakınız...

*