Twitter Yeni Bir Özelliğe Daha Kavuşuyor∞ Twitter Otomatik Engelleme Nedir? | Sonsuz Teknoloji

Twitter Yeni Bir Özelliğe Daha Kavuşuyor! Twitter Otomatik Engelleme Nedir?

twitter otomatik engelleme

Twitter her geçen zamanda aldığı güncellemeler ile birlikte kendi bünyesine yeni özellikler katmayı başarıyor. Geçtiğimiz günlerde Fleets bir diğer adı ile Twitter hikayeler özelliğine kavuşan platform Otomatik engelleme özelliği ile de gündeme gelmeyi başarmış durumda.

Twitter otomatik engelleme özelliği nedir? Sosyal medya platformlarında hoşunuza gitmeyen türde paylaşım yapanları engellemeniz oldukça normal. Peki, Twitter bazı istisnalar dışında bu engellemeleri sizin yerinize otomatik olarak yapsa nasıl olurdu? Bu konuda geliştirilen yeni özellik tüm kullanıcıların kullanımına sunmak için hazırlanmaya başlandı bile.

Özelliğin ana amacı sizi engelleyen kişilerin otomatik olarak engellenmesini sağlamak. Bu özellik sayesinde sizi engelleyen kişiler ile aranızda hiçbir şekilde bağ kalmamış oluyor. Ne bir RT de ne de bir yorum da kendisinin kullanıcı adını ya da en ufak bilgisini görüyorsunuz. Bu sayede sizi engelleyen kişiden en kısa sürede uzaklaşmış oluyorsunuz.

Twitter Otomatik Engelleme Özelliği Nedir? Twitter Otomatik Engelleme Özelliği Ne Zaman Kullanılabilir?

twitter otomatik engelleme nedir

Twitter otomatik engelleme özelliği nedir? Twitter otomatik engelleme özelliği sayesinde artık kullanıcılarının daha rahat bir ortamda takılmalarını sağlamayı hedefliyor. Her ne kadar şu an için sizi engelleyen kişileri engelleyecek olsa da ileride alacağı geliştirmeler ile birlikte hitap edeceği özellik konusunda köklü değişiklikler olacak gibi gözüküyor.

Twitter otomatik engelleme özelliğinin ana kullanım amacı şu an için sizi engelleyen kişileri otomatik engellemektir. Sizi engelleyen ancak sizin haberiniz olmayan kişileri otomatik engelleyecek olan özellik sayesinde, söz konusu kişilerin ReTweetlerini ve yaptıkları yorumları görmeyeceksiniz. Twitter attığı bu adımlar sayesinde kullanıcıların kendilerini engelleyen kullanıcılardan daha çabuk uzaklaşmasını sağlamayı hedefliyor.

Twitter otomatik engelleme özelliği ne zaman kullanılabilir? Twitter otomatik engelleme özelliği şu an için test aşamasında. Hedeflenmiş bazı alanlarda testlerine başlanan özellik ilerleyen zamanlarda ülkemize de getirilecek gibi duruyor.

Twitter Otomatik Veri Tasarrufu Özelliği Eklenecekler Arasında Yer Alıyor

twitter otomatik engelleme tasarruf

Twitter otomatik engelleme özelliğinin yanı sıra bir de Twitter otomatik veri tasarruf özelliği de eklenecekler arasında yer alıyor.

Otomatik veri tasarruf özelliği yarlardan kapanıp açılabilecek şekilde olacak. Özellik sayesinde Mobil veri ve Wİ-Fİ arasında yaptığınız geçişlerden sonra görüntülediğiniz video ve fotoğrafların kalitesi düşürülecek. Videoların otomatik oynatılması da kapatılarak mobil verilerde ciddi şekilde tasarruf sağlanması hedefleniyor.

Güncelleme sonrasında otomatik açık olarak gelecek olan özellik ayarlar kısmından kapatılabilecek. Kapatılma ile kalmayarak sadece mobil veride değil Wİ-Fİ ağlarında da veri tasarrufu yapılması sağlanabilecek.

Bir yorum bırakınız...

*