OPPO A73 5G’nin Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı | Sonsuz Teknoloji

OPPO A73 5G’nin Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı

oppo a73

Çinli telefon üreticisi OPPO, yakın zamanda A73 5G modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Yakın zamanda tanıtılması beklenen cihaz, şirket tarafından Avrupa pazarında satışa sunulacak. Ancak henüz tanıtımı gerçekleştirilmeyen cihazın özellikleri ve fiyatı ortaya çıkmış durumda. Ortaya çıkan bilgilere göre cihazın daha önce tanıtılan A73 modelinden oldukça farklı olduğu gözlemlenebiliyor. Zira cihaz A73 modelinden hem özellik olarak hem de tasarım olarak birçok nokta da ayrılıyor. Orta sınıf olarak sınıflandırabileceğimiz cihaz, ortaya çıkan bilgilere göre kullanıcılara oldukça ideal özellikler sunuyor. Lafı daha fazla uzatmadan A73 5G modelinin ortaya çıkan özelliklerine ve fiyatına birlikte daha yakından bakalım.

OPPO A73 5G Kullanıcılara Neler Sunacak?

Uygun fiyatıyla dikkat çeken OPPO A73 5G, kullanıcılara ideal bir deneyim sunacak gibi gözüküyor. Cihazın A73 modelinden farklı olduğunu daha önce belirtmiştik. Örneğin cihazın önemli özelliklerinden bazıları şu şekilde oluşuyor.

MediaTekDimensity 720

Görünüşe göre yeni A73 5G modelinde A73’e göre farklı bir yonga seti bulunuyor. A73 modelinde bulunan Snapdragon 662 bu modelde yer almıyor. Bunun yerine Avrupa pazarı için hazırlanan cihaz içerisinde MediaTekDimensity 720 yonga setine yer verilmiş.

6.5 İnç Boyutunda LCD Panel

İki cihaz arasında bulunan bir diğer fark ise ekran ile ilgili. A73 modelinde bulunan 6,44 inç boyuta sahip AMOLED ekran bu modelde bulunmuyor. Bunun yerine cihaz içerisinde 6.5 inç boyuta sahip LCD ekran bulunuyor. Bu ekranın yenileme hızı ise 90Hz olarak gözüküyor. Son olarak A73 modelinde ekranın orta üst kısmında bulunan çentiğin A73 5G’de sol üst kısma yerleştirildiğini belirtelim.

Üç Adet Arka Kamera

OPPO A73 5G kamera özellikleri A73 ile oldukça benzer ancak kamera sayısında farklılık bulunuyor. A73 modelinde bulunan 4 adet arka kamera bu modelde yerini 3 arka kameraya bırakıyor. Cihazda eksik olan dördüncü kameranın çözünürlüğü ise 2 megapiksel. Son olarak 3 arka kameranın 16 megapiksel birinci, 8 megapiksel geniş açı ve 2 megapiksel derinlik sensöründenoluştuğunu belirtelim.

Ortaya çıkan bilgilere göre cihazın A73 modelinden sıyrılan bazı özellikleri bu şekilde oluşuyor. Yeni A73 5G modelinin ortaya çıkan genel özellikleri ise şu şekilde;

OPPO A73 5G Özellikleri

  • İşlemci: MediaTekDimensity 720
  • Ön Kamera: 8 Megapiksel
  • Ekran: 6.5 inç boyutunda, Full HD+ çözünürlüğe sahip 90Hz LCD panel
  • Batarya: 4040 mAh kapasitesi, 18W hızlı şarj desteği
  • RAM ve Depolama: 8 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesi
  • Arka Kamera: 16 megapiksel birincil, 8 megapiksel geniş açı ve 2 megapiksel derinlik sensörü
  • İşletim Sistemi: ColorOS 7.2 (Android 10 tabanlı)
  • Ağırlık ve Ölçüler: 177 gr. ağırlık ve 162 x 75 x 7.9 mm boyut

OPPO A73 5G Fiyatı

Tüm bu özelliklere sahip OPPO A73 5G fiyatı 299 Euro olarak belirlenmiş gibi gözüküyor. Ayrıca görünüşe göre yeni cihaz, Siyah ve Neon olarak iki farklı renk seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak. Son olarak cihazın henüz tanıtılmadığını ve bilgilerde farklılıklar olabileceğini hatırlatmakta fayda var.

Bir yorum bırakınız...

*