Philadelphia Deneyi Işınlanmayı Buldu mu? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Philadelphia Deneyi Işınlanmayı Buldu mu?

Philadelphi

Philadelphia Deneyi ışınlanmanın bulunduğu ve uygulandığı iddia edilen deneydir. Philadelphia Deniz Tersanesi’nde inşa edilen USS Eldridge isimli savaş gemisi bu deneyin uygulandığı gemi olarak düşünülmektedir. Deney de ismini bu tersaneden almaktadır. II. Dünya Savaşı sırasında ABD ile Alman Nazi Gemileri arasında amansız bir mücadele gerçekleşmekteydi. Bu mücadeleyi kendi lehine çevirmek isteyen ABD, bir gemi inşa etti. Bu gemi jeneratörlerle kaplıydı. Söylentilere göre bu jeneratörler gemiyi radarda görünmez hale getirerek düşman gemilerinin görmemesi sağlanacaktı. Böylece savaş da bir avantaj elde edilmiş olacaktı. Bu jeneratörler çalışmaya başladıktan sonra olanlar ise efsane olarak dilden dile dolaşmaya devam etmektedir.

Philadelphia Deneyi Amacı Nedir?

Her ne kadar söylentiler bu deneyin amacının radarlardan gemiyi saklamak olduğunu belirtse de resmi hiçbir açıklamada bulunulmamıştır. Hatta söylentiler tam tersine radardan saklamak olmadığını belirtmektedir. Philadelphia Deneyi amacının gemiyi ışınlamak olduğu söylentiler arasında yer almaktadır. USS Eldridge, Philadelphia Deniz Tersanesi’nde denize açıldıktan ve jeneratörler çalıştıktan sonra yeşil-mavi renkte yansımalardan sonra ortadan kaybolmuştur. Kaybolduktan sonra bir anda yaklaşık 600 km uzaklıktaki Virginia’daki Norfolk Donanma Tersanesi’nde görüldüğü söylenmektedir. Tanıkların ifadesine göre tekrar Philadelphia Deniz Tersanesi’nde görülen geminin mürettebatından kimisi ölmüş, kimisi aklı dengesini yitirmiş kimisi ise bir takım uzuvları gemiye gömülmüş şekilde bulunmuştur.

Philadelphia Deneyi Gerçek mi?

Resmi yetkililer tarafından bu söylentiler her daim ret edilmektedir. Hatta USS Eldridge gemisinin olayların geçtiği iddia edilen zamanda nerelerde olduğuna dair günlükleri eksiksiz bir şekilde bulunmaktadır.

Aslında bu olay hakkında bildiğimiz bilgiler 1956 yılında yani olaydan 13 yıl sonraya dayanmaktadır. Takma adı Allende olan bir şahıs bu yıllarda Amatör yazar Jessup’a 50 ‘den fazla el yazısı mektup göndermiştir. Bu mektupta Einstein’ın sahip olduğu birleşik alan teorisinin gerçek olduğunu anlatmaya çalışmıştır. Bu sırada da Philadelphia Deneyi olarak bu olayı kanıt göstermiştir. Bu deneyi Einstein ile beraber Tesla’nın da bulunduğunu ifade etmiştir. Jessup bu durumdan şüphelenmiştir. Fakat 1959 yılında şüpheleriyle birlikte hayattan ayrılmıştır.

Bu olay ta ki 1984 yapımı Philadelphia Deneyi isimli film yapılana kadar kapanmıştır. Al Bielek isimli bir adam filmi izledikten sonra 1988 yılında bu denemede kişisel olarak yer aldığını ve beyninin yıkandığını belirtmiştir. Anılarının ise filmi izledikten sonra depreştiğini belirtmiştir.

1994 yılında ise Valle isimli astrofizikçi bir dergide makale yayınladı. Deneyin hakkında bilgi sahibi olan kişilerden bilgilerini istedi. Bunu üzerine o dönemde başka bir gemide elektrikçi olan Dudgeon’dan mektup aldı. Dudgeon, özetle öyle bir deneyin olmadığını sadece yapılanın gemilerin manyetik imzalarını değiştirerek radarda görünmesini engellediklerini ifade etti.

Sonuç

Resmi kaynakların, resmi belgelerle yalanlamasına rağmen hala böyle bir deneyin olduğuna inanlar bulunmaktadır. Bunun bir sebebi çekilen filmdeki sahnelerin grafiksel olarak o döneme göre kaliteli olmasıdır. Bir başka sebebi ise insanların komplo teorilerine, gerçeklerden daha fazla değer vermesidir. Bunlara karşılık 2. Dünya Savaşı’nda atılan atom bombası da bir zamanlar gizli bir araştırmaydı. Gerçekleşince ortaya acı bir şekilde çıktı. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz düsturunu da bu bilgilere eklersek, Philadelphia Deneyi

gerçekten var olup olmadığı halen tartışma konusudur. Bu da doğal karşılanmalıdır.

Bir yorum bırakınız...

*

dosya ve klasörler windows 10

Windows 10’da Dokunulmaması Gereken Klasörler ve Dosyalar

Windows 10 işletim sistemi bilgisayarda kişisel ve işletim sistemine ait klasörler ve ...
McAfee

McAfee Nedir Ne İşe Yarar?

Günümüzde internet siteleri ve uygulamalar üzerinden pek çok yeni virüs cihazlarımızı tehdit ...
bilgisayar yedekleme

Bilgisayar Yedekleme Yöntemleri

Bilgisayar, üzerinden işlediğimiz bilgileri saklayan ve istediğimizde geri veren cihazdır. Bilgisayar, tablet, ...
footbal maneger 2021

Football Manager 2021 Tanıtıldı! İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Günümüzün en popüler oyun serilerinden biri olan Football Manager serisi, yeni oyunuyla ...
twitter sesli dm

Twitter Sesli DM Özelliğini Test Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde bazı güncellemeler alarak gündeme gelmeyi başaran Twitter, şimdilerde sesli dm ...
altyazı

Yabancı Film için Türkçe Altyazı İndirme Siteleri

Altyazı, yabancı dilde çekilen dizi, film ve belgesellerin orijinal seslendirilmesi nedeniyle kendi ...
göz yorgunluğu

Göz Yorgunluğunu Azaltan Android Uygulamalar

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için yazılmış, Linux ...
driectx

Bilgisayar DirectX Sürümü Öğrenme

Directx sürümü öğrenme her bilgisayar kullanıcısının merak ettiği oldukça kolay şekilde öğrenilebilen ...