QCleaner Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

QCleaner Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

QCleaner Uygulaması Nedir Nasıl Kullanılır

Android mobil cihazlarda kullanılabilen QCleaner, kullanıcılara birçok özellik sunuyor. Bilgisayar için birçok dosya temizleme vb. uygulaması bulunuyor. Bahsettiğimiz uygulamalar bilgisayarın daha verimli şekilde kullanılmasını sağlıyor.

Bunun yanı sıra belirttiğimiz uygulamalara benzer bazı mobil uygulamalar da vardır. Bahsedeceğimiz Android mobil uygulamanın da kullanıcılara birçok fayda sağladığını söyleyebiliriz. Örneğin, uygulamada yer alan dosya temizleme özelliği sayesinde birçok gereksiz uygulamadan kolaylıkla kurtulabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra uygulama içerisinde telefon hızlandırma gibi farklı özelliklerde yer alıyor. Dilerseniz bu kısımda sizi daha fazla meraklandırmadan QCleaner uygulamasının detaylarına ve nasıl kullanıldığına biraz daha yakından göz atalım.

QCleaner Nedir?

QCleaner Nedir

Şimdi aklınızda ki QCleaner ne işe yarar sorusunu cevaplamak istiyoruz. Birçok işlevi bulunan mobil uygulama sayesinde cihaz daha rahat bir şekilde kullanılır. Uygulamanın mobil cihazlarda ki gereksiz dosyaları temizleyebildiğini belirtmiştik. Ayrıca uygulama içerisinde uygulama hızlandırma ve cihazın belleğini boşaltma (cihazı hızlandırma) özellikleri de bulunuyor.

Bunların haricinde uygulama sayesinde batarya durumunuzu ve pil istatistiğinizi (pil sıcaklığı, pil düzeyi vb.) görebiliyorsunuz. Üstelik uygulamanın planlayıcısı sayesinde telefonun ne kadar zamanda bir gereksiz dosyaları temizlemesi gerektiği ayarlayabilir.

Ayrıca yine planlayıcı kısmında bulunan cihaz hızlandırma planlayıcısı sayesinde hızlandırıcının çalışma zaman aralığını da belirleyebilirsiniz. İçerisinde birçok özellik bulunan uygulama genel olarak bu şekilde oluşuyor. Şimdi uygulamanın nasıl kullanıldığına kısaca göz atalım.

QCleaner Nasıl Kullanılır?

QCleaner uygulaması nasıl kullanılır sorusunu cevaplamadan önce uygulamayı Android telefonu olanlar Google Play Store’dan indirebileceğinizi belirtelim. Uygulamayı açtığınızda karşınıza birçok seçenek gelecektir.

 • Bu seçeneklerden ‘Gereksiz Dosyalar’ kısmına girerek cihazınızda bulunan gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz.
 • ‘Game Booster’ kısmında ise istediğiniz uygulamayı seçerek hızlandırma yapabilirsiniz. ‘Cihazı Hızlandır Belleği Boşalt’ seçeneği ise cihazınızın RAM belleğini boşaltarak hızlanmasını sağlar.
 • ‘Uygulamalara Dokun’ olarak karşınıza çıkan kısımda arka planda çalışan uygulamaları görüntüleyebilir ve durdurabilirsiniz.
 • ‘Planlayıcı’ ya girdiğinizde ise karşınıza iki seçenek gelecektir. Buradan dilerseniz cihaz hızlandırıcı planlayıcısını, dilerseniz gereksiz dosyalar planlayıcısını kullanabilirsiniz. Böylece uygulama seçtiğiniz işlemi belirlediğiniz zaman aralıklarında gerçekleştirir.
 • ‘Pil İstatistiği’ olarak karşınıza çıkan kısımda cihazınızın pili hakkında sıcaklık, pil düzeyi vb. dâhil birçok bilgi alabilirsiniz.
 • Tüm bunların yanı sıra ‘Cihaz’ kısmından cihazınızın detaylarını görüntüleyebilir ve ‘Batarya’ kısmından batarya sağlığınızı görüntüleyebilirsiniz.

 1. Avatar
  Metin
  19:27 24 Mart 2021 19:27

  QCleaner yaklaşık 2 yıldır kullanlıyorum. Uygulama ile telefonum aşırı hızlandı. Oynayamadıgım oyunlar vardı ve hepsini hızlandırdı. mutlaka deneyin

Bir yorum bırakınız...

*