QCleaner Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji QCleaner Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

QCleaner Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

QCleaner Uygulaması Nedir Nasıl Kullanılır

Android mobil cihazlarda kullanılabilen QCleaner, kullanıcılara birçok özellik sunuyor. Bilgisayar için birçok dosya temizleme vb. uygulaması bulunuyor. Bahsettiğimiz uygulamalar bilgisayarın daha verimli şekilde kullanılmasını sağlıyor.

Bunun yanı sıra belirttiğimiz uygulamalara benzer bazı mobil uygulamalar da vardır. Bahsedeceğimiz Android mobil uygulamanın da kullanıcılara birçok fayda sağladığını söyleyebiliriz. Örneğin, uygulamada yer alan dosya temizleme özelliği sayesinde birçok gereksiz uygulamadan kolaylıkla kurtulabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra uygulama içerisinde telefon hızlandırma gibi farklı özelliklerde yer alıyor. Dilerseniz bu kısımda sizi daha fazla meraklandırmadan QCleaner uygulamasının detaylarına ve nasıl kullanıldığına biraz daha yakından göz atalım.

QCleaner Nedir?

QCleaner Nedir

Şimdi aklınızda ki QCleaner ne işe yarar sorusunu cevaplamak istiyoruz. Birçok işlevi bulunan mobil uygulama sayesinde cihaz daha rahat bir şekilde kullanılır. Uygulamanın mobil cihazlarda ki gereksiz dosyaları temizleyebildiğini belirtmiştik. Ayrıca uygulama içerisinde uygulama hızlandırma ve cihazın belleğini boşaltma (cihazı hızlandırma) özellikleri de bulunuyor.

Bunların haricinde uygulama sayesinde batarya durumunuzu ve pil istatistiğinizi (pil sıcaklığı, pil düzeyi vb.) görebiliyorsunuz. Üstelik uygulamanın planlayıcısı sayesinde telefonun ne kadar zamanda bir gereksiz dosyaları temizlemesi gerektiği ayarlayabilir.

Ayrıca yine planlayıcı kısmında bulunan cihaz hızlandırma planlayıcısı sayesinde hızlandırıcının çalışma zaman aralığını da belirleyebilirsiniz. İçerisinde birçok özellik bulunan uygulama genel olarak bu şekilde oluşuyor. Şimdi uygulamanın nasıl kullanıldığına kısaca göz atalım.

QCleaner Nasıl Kullanılır?

QCleaner uygulaması nasıl kullanılır sorusunu cevaplamadan önce uygulamayı Android telefonu olanlar Google Play Store’dan indirebileceğinizi belirtelim. Uygulamayı açtığınızda karşınıza birçok seçenek gelecektir.

  • Bu seçeneklerden ‘Gereksiz Dosyalar’ kısmına girerek cihazınızda bulunan gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz.
  • ‘Game Booster’ kısmında ise istediğiniz uygulamayı seçerek hızlandırma yapabilirsiniz. ‘Cihazı Hızlandır Belleği Boşalt’ seçeneği ise cihazınızın RAM belleğini boşaltarak hızlanmasını sağlar.
  • ‘Uygulamalara Dokun’ olarak karşınıza çıkan kısımda arka planda çalışan uygulamaları görüntüleyebilir ve durdurabilirsiniz.
  • ‘Planlayıcı’ ya girdiğinizde ise karşınıza iki seçenek gelecektir. Buradan dilerseniz cihaz hızlandırıcı planlayıcısını, dilerseniz gereksiz dosyalar planlayıcısını kullanabilirsiniz. Böylece uygulama seçtiğiniz işlemi belirlediğiniz zaman aralıklarında gerçekleştirir.
  • ‘Pil İstatistiği’ olarak karşınıza çıkan kısımda cihazınızın pili hakkında sıcaklık, pil düzeyi vb. dâhil birçok bilgi alabilirsiniz.
  • Tüm bunların yanı sıra ‘Cihaz’ kısmından cihazınızın detaylarını görüntüleyebilir ve ‘Batarya’ kısmından batarya sağlığınızı görüntüleyebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...