Xiaomi Redmi Note 8 Pro Telefon İncelemesi (Özellikleri ve Fiyatı) | Sonsuz Teknoloji

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Telefon İncelemesi (Özellikleri ve Fiyatı)

Redmi Note 8 Pro

Tam 6.53 inç boyutta olan yeni Xiaomi Redmi Note 8 Pro Telefon Media Tek Helio G90T işlemci ile destekleniyor. Bu işlemcinin iyi derecede soğutulabilmesi için özel bir soğutma tertibatı gerekiyor. Bu tertibat işlemci sıcaklığını 4 ile 6 santigrat derece arasında düşürecek. Kullanılan sistem sıvı soğutmalı bir sistemdir. Ön tarafa 20 MP kamera yerleştirildi. Arkada ise 64 MP kamera var ek olarak 8+2+2 MP özellikte 3 kamera daha var.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Telefon Teknik Özellikleri

6.53 inç boyutunda olan Xiaomi Redmi Note 8 Pro tam 2340 X 1080 P çözünürlük sunuyor. Ekranı Full HD olan bu telefon ekranı Gorilla Glass teknolojisi ile korunuyor.

IP 52 sertifikası almayı başaran bu telefon, suya oldukça dayanıklıdır. Hızlı şarj cihazı ile 20 dakika içinde pilin yüzde 30’u doluyor. Tüm batarya ise 53 dakikada doluyor. Pil kapasitesi 4.500 mAh olan telefon, Mali G76 grafik işlemcisini kullanıyor.

Dahili alan olarak 64 GB alana sahip olan makine, 6 GB ram ile geliyor. İsteyen alıcılara, 128 GB dahili

alanlı versiyonu sunulabiliyor.

Cihazda micro SD alan genişletme imkanı da var. Çift SIM desteği olan telefon, Android 9.0 işletim sistemini kullanıyor.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Telefon modelinde parmak izi sensörü var. 3.5 mm ses jakı ve FM radyo var. Ağırlığı 199 gram olan cihazın uzunluğu 16.1 cm ve kalınlığı 8.79 mm olarak tasarlandı.

Telefonu hızlı bir şekilde doldurmak için 18 Watt adaptör mevcut. Yeşil gri ve beyaz kasa renkleri ile gelecek olan Redmi temel versiyonu 200 dolar fiyatla satılacak.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Telefon fiyatı

Xiaomi Redmi Note 8 Pro fiyatı temel versiyon için 200 dolar olarak belirlendi. Satış ilk olarak Hindistan’da yapılacak. Telefon piyasasında büyük bir rekabet söz konusu, dolayısıyla firmalar arasında fiyat düşürme yarışı var. Teknik özellikler yükseltilip fiyatlar aşağı çekiliyor. Özel sıvı soğutma tertibatına sahip Xiaomi Redmi Note 8 Pro Telefon modeli tüm bu üstün özelliklere rağmen oldukça uygun fiyatlı olarak satılacak.

Bir yorum bırakınız...

*