Samsung Cihazlara HD ve HDR Destekleri Geldi | Sonsuz Teknoloji

Samsung Cihazlara HD ve HDR Destekleri Geldi

samsung gallaxy m

Samsung; Netflix ağına verdiği önemi göstererek HD ve HDR görüntünün elde edilebilmesi için pekçok Samsung cihazına yonga setleri ekledi. Sadece akıllı telefonlarına değil üretilen tabletlere de gerekli teknik ekipmanları ekleyen ünlü teknoloji markası şu an piyasada satış rekorları kıran Samsung A ve M serilerinin yanı sıra Galaxy S20 serilerine de gerekli güncellemeleri yaptı. Artık Samsung markalı tabletler ve telefonlarla Netflix’te daha etkili bir görüntü kalitesine ulaşabileceksiniz.

Hangi Serileri Kapsıyor?

galaxy s5

Kısa süre önce Samsung tarafından duyurulan verilere göre Samsung satış potansiyelleri olan tüm telefon ve tabletlere gerekli eklemeleri yaptı ve yapmaya da devam edecek. Buna göre artık “ Galaxy “ A serisinde yer alan aşağıdaki modellerde gerekli iyileştirmeler yapıldı.

 • Samsung Galaxy A70s
 • Samsung Galaxy A30s
 • Samsung Galaxy A80
 • Samsung Galaxy A60
 • Samsung Galaxy A71

Netflix de Duyurdu!

netflix

Netflix’in yardım masasında yer alan güncel duyurulardan görüntüleyebileceğiniz gibi dünyanın en çok satanlar listesinde zirvede olan Samsung akıllı telefonları ve tabletleri güçlenen yonga setleri sayesinde Netflix de artık çok daha akıcı bir görüntü ve internet deneyimi sağlanabilecek. 2019 – 2020 satış verilerine göre en çok satılan modeller arasında yer alan Amiral gemisi serisindeki Note 10 Lite, S20+, Z Flip, XCover 4s de bu kapsamda genişletilmektedir.

MediaTek Yonga Setleri Devrede

media tek

Netflix için yeniden geliştirilen yonga setlerinin başında MediaTek geliyor. MediaTek yonga setlerinin HD ve HDR kalitesinde desteklenebilir olduğunun duyurusunun ardından daha fazla satış piyasası sağlayan Samsung bu sayede MediaTek 6768, MediaTek MT6769, MediaTek MT6779, MediaTek T6785’in de aktif olduğunun bilgisi geçildi.

Eynos 980 Görüntü Desteği

eynos

Samsung markalı tablet ve akıllı telefonlarda en çok kullanılan yonga setlerinden biri olan SamsungExynos 980 serisi de artık Netflix görüntü desteğini güçlendirerek ultra akıcı – parlak ve net olan kalitesi ile göz doldurmaya başladı.

Snapdragon HD – HDR Güçlendirmesi

hdr

Ülkemiz dahil tüm dünyada aktif olarak gittikçe kullanımı yaygınlaşan Netflix ağına ait görüntü kalitesi iyileştirme çabaları sırasında QualcommSnapdragon 865 yonga setinde de geliştirmeler yapılarak görüntü kalitesinin HD – HDR seviyelerine yükseltilmesi sağlandı. Bu sayede artık telefon ya da tabletinizde bu yonga setini kullanan donanımsal ekipmanlar var ise çok daha güzel bir görüntü kalitesi elde ederek, kesintisiz olarak Netflix film ve dizilerini izleyebileceksiniz.

Samsung Galaxy M Serisinin Neredeyse Tamamı

Netflixonline film izleme sistemi için gerekli geliştirmelerin yapılmasında aceleci davranan Samsung markası artık M serisindeki telefon ve tabletlerinde de HD ve HDR görüntü kalitelerinin olduğunu söyleyerek kullanıcılarının gönlünü kazandı. Aşağıda sıralanan “ Galaxy M ” modelleri de bu kaliteden faydalanabilecek;

 • Samsung Galaxy M10s
 • Samsung Galaxy M21
 • Samsung Galaxy M31
 • Samsung Galaxy M21
 • Samsung Galaxy M40

Diğer Markalarda Harekete Geçti!

sony phone

Samsung duyurusu ile hemen hemen aynı anlarda gelen bilgilere göre aşağıda listelediğimiz akıllı cep telefonu üreticileri de modellerinde HD ve HDR destekleri sunduklarını duyurdu;

 • Sony XPERIA 1 II
 • Xiaomi Mi 10
 • TCL 10 Pro
 • Xiaomi Mi 11

Duyuruda yer alan diğer marka, model ve serilerde tablet ve telefonların bulunduğu listenin tamamı için Netflix Duyuru sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

ssd ve hdd

İkinci El SSD veya HDD Alınır Mı?

Bilgisayar toplamak isteyen veya bilgisayar donanımlarını yükseltmek isteyen kullanıcılar bütçelerinin kısıtlı olması ...
gmail

Gmail E-posta Gelmiyor Gmail Neden Çalışmıyor? 

Gmail, her android kullanıcısının kullanmak zorunda olduğu ve güvenilir bir e-posta hizmetidir ...
vram

Bilgisayarda VRAM Nasıl Artırılır?

Bilgisayarların iyi bir performans için işlemci (CPU) gibi, ekran kartının (GPU) da ...
youtube yorum gözükmüyor

YouTube’da Yorumlar Gözükmüyor Sorunu

YouTube’da videolar için yorum yapmak, videoyu ve Youtube kanalını popüler hale getiren ...
kopyala yapıştır sorunu windows 10

Windows 10’da Kopyala ve Yapıştır Çalışmıyor

Windows 10 bilgisayarda çalışan bir işlemin aniden çalışmaması can sıkıcı olmaktadır. Windows  ...
android ram

Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır?

Android telefonun 64 GB veya daha fazla depolama alanı olsa bilse telefonun ...
internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...