Samsung Cloud, Gelecek Ay Üçüncü parti uygulama yedeklerini kaldıracak | Sonsuz Teknoloji

Samsung Cloud, Gelecek Ay Üçüncü parti uygulama yedeklerini kaldıracak

samsung-cloud

Samsung, Samsung Cloud servisinin yedekleme politikasını değiştiriyor; şirket, kullanıcılara gönderilen bir e-postayla, uygulama yedeklerini etkileyecek bir değişiklik yaptığını açıkladı. E-postaya göre, Samsung Cloud üçüncü parti uygulama veri yedeklemelerini desteklemeyi durduracak ve bu noktada Samsung,  yedeklediği verileri silecek. Kullanıcıların alternatif ayarlama yapması için  birkaç hafta var.

Samsung Cloud, Galaxy cihazları için Koreli şirketin bulut yedekleme platformudur. Şimdiye kadar kullanıcılar üçüncü parti uygulama verilerini bu hizmette yedekliyor. Ancak şirketin gönderdiği bir e-postaya göre, bu değişiklik 6 Şubat’ta başlayacak. Samsung Cloud, artık üçüncü parti uygulama yedeklerini desteklemeyecek ve kullanıcılar bunlardan geri yükleyemeyecekler.

E-postada Samsung, Güvenli Klasör yedeklemelerinin ve restorasyon yeteneklerinin Samsung Cloud tarafından hala destekleneceğini ve bu nedenle bu kullanıcıların endişelenmesine gerek olmadığını belirtti. Silinecek olan sadece üçüncü parti uygulama yedekleri olacaktır. Bu nedenle Samsung Cloud’da üçüncü parti uygulama yedeğiniz varsa biran önce farklı bir platforma yedeklenmesi gerekir.

Güvenli Klasör, Galaxy kullanıcılarının snoops’tan gizli tutulması veya mobil cihazın kaybolması durumunda korumalı bir klasöre içerik sağlamanın bir yoludur. Samsung’un kendi uygulamalarından alınan içerik Samsung Cloud kullanılarak yedeklenip restore edilebilir. Bu, Samsung’un Takvim, Kişiler, İnternet, klavye, S Notu ve Samsung Notlar uygulamalarından gelen bilgileri ve içerikleri içerir.

Bulut (Cloud) Depolama Nedir?

Bir yorum bırakınız...

*